ביטול ביטוח סיעודי במסגרת הרפורמה

הגב לדיון
מענה ל־ביטול ביטוח סיעודי במסגרת הרפורמה
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #6197 הגב
  משה
  אורח

  עוד אלמוג שלום.
  אמי מאובחנת כחולת אלצהיימר מזה כ3 וחצי שנים. לצערי בעת האחרונה מצבה התדרדר והחלטנו עקב כך לתבוע את הביטוח הסיעודי בו היא מבוטחת – הראל.
  אלא שהתברר לנו מייד בשיחה הראשונה שהביטוח הסיעודי שלה בוטל לפני שנה במסגרת הרפורמה בביטוחים הקיבוציים (אימי היתה אחות בקופח כל חייה ודרכה בוטחה). עקב מצבה היא לא ממש היתה מודעת לרפורמה וגם אנחנו כילדיה עדיין לא התמצאנו בעינייניה ולכן לא נעשה המעבר ומבחינתם היא איבדה את הביטוח סיעודי עבורו שילמה כל חייה.
  שאלתי: האם מוכרים לכם מקרים דומים? האם הם יכולים להסתפק בהודעות בתקשורת גם עבור חולי דמנציה? מה ניתן לעשות במקרה שעבורי לפחות נדמה שערורייתי בחוצפתו – להודיע בהודעות בתקשורת לחולים שאינם במצב להבין זאת?
  תודה

  #6227 הגב
  עו"ד רפאל אלמוג
  מנהל בפורום

  שלום משה,
  אנו בהחלט מכירים את הנושא וערים לו.
  בהתאם לכללי הפיקוח על הפיקוח על הביטוח הרלבנטיים לסוגיית הביטוחים הקולקטיביים בתחום הסיעוד, היה על חברת הביטוח היה לעדכן את מבוטחיה כי בכוונתה לבטל את פוליסת הביטוח בהודעה/דואר אלקטרוני, וזאת בטרם ביטולה.
  כמובן, היה עליה להציג למבוטח את האפשרות להמשיך את הכיסוי באופן פרטי, עם רצף ביטוחי.
  ראוי לציין כי ככל ואמך אובחנה כחולת אלצהיימר וענתה להגדרת הפוליסה כסיעודית טרם ביטול פוליסת הביטוח הקולקטיבית, יש באפשרותכם להגיש תביעה חרף ביטול הפוליסה.
  מומלץ לבחון את הנושא בצורה פרטנית, בהקדם.

  בברכה,
  רפאל אלמוג, עו"ד

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635  עדכונים   תביעות סיעוד

   מאמרים
   פסקי דין
   הלכות
   תביעות
   שאל בפורום
   שאל בפורום

   שאלות אחרונות בפורום תביעות סיעוד

   • עובד זר

    13.09.21

    האם ניתן לשנות מעמד של עובד שהגיע לארץ כתייר ומאז נשאר בארץ לעובד סיעוד חוקי שיטפל במטופל שיש לו רישיון להעסקת עובד זר. האם נכון שלאור המצוקה וחוסר הא

    מאת: יוסה ירמיהו

   • הזכות לבקשת מסמכים של אדם שנפטר לצורך תביעה

    27.04.21

    לצורך הגשת תביעת סיעוד, אנו זקוקים למסמכים, ולכן עלינו לפנות לקופת חולים של הנפטר שהיה מבוטח בביטוח סיעודי מטעם קופת החולים שנים רבות. בתקופת הסיעוד ש

    מאת: מיכל

   • טופס ויתור סודיות רפואית לביטוח לאומי

    09.03.21

    שלום רב! הקשבתי להרצאה של עו"ד רפאל אלמוג בזום על זכויות חולי דמנציה. לצערי לא כולה. תודה רבה! רואים שהוא אדם עם המון נתינה ורחב לב בהרצאה הוא צ

    מאת: ענבר ב