מעוניין בייעוץ משפטי?

רחוב התע"ש 3 א' רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635
office@rlaw.co.il
שלח

אובדן כושר עבודה

אובדן כושר עבודה

חזרה >

כולנו קמים מדי יום ונוסעים לעבודתנו.

אותה העבודה, נועדה כמובן להביא לסיפוק אישי ולמיצוי עצמי אך באותה מידה גם לדאוג לפרנסתנו ולפרנסת משפחתנו האהובה. על כן, אף לא אחד מאיתנו רוצה להיות במצב בו הוא מאבד את מקור פרנסתו.

יחד עם זאת, לעיתים, מצבים רפואיים לא צפויים (תאונה ו/או מחלה) מביאים למצב בו איננו יכולים לעבוד, וכתוצאה מכך איננו יכולים לפרנס את משפחותינו. במקרה כזה ביטוח אובדן כושר עבודה הופך למקור חשוב מאוד עבורנו לצורך הישרדות אישית ובעיקר כלכלית.

דברים שחשוב לדעת אודות תביעות אי כושר

במקרה בו אדם מגיע למצב בו הוא באובדן כושר עבודה, חייבים לבצע בדיקה מקצועית אודות זכויותיו הביטוחיות. פוליסות ביטוח שונות האחת מהשניה. ההגדרה של "מקרה הביטוח" יכולה להיות שונה, סכום הביטוח שונה, והתנאים ככלל יכולים להיות שונים מפוליסה לפוליסה.

כך לדוג', יש שוני משמעותי בין אובדן כללי של כושר העבודה (היעדר יכולת לעבודה בכל "עיסוק סביר") לבין אובדן כושר עבודה ספציפי (היעדר יכולת לעבודה בעיסוק בו עסק המבוטח בפועל). כך גם הדרך להוכיח כל אחת מאפשרויות אלה שונה במהותה.

צפו בסרטון בו עו"ד אלמוג מסביר אודות ביטוחי אי כושר עבודה וחשיבותם:

דעו את זכויותיכם!

לצערנו, במקרים רבים, על אף שמבחינה רפואית המבוטח אינו יכול לעבוד, חברות הביטוח סבורות כי אין לשלם לו תגמולי ביטוח. במקרים כאלה, אין לקבל את תשובת חברת הביטוח ללא ביצוע בדיקה מקצועית ומעמיקה על ידי עורך דין הבקיא בתחום דיני הביטוח.

באפשרותכם לעיין במדריך המקצועי לתביעות אובדן כושר עבודה שערך משרדנו עבורכם.

הטיפול המשפטי במשרדנו

אנו במשרדנו מייצגים לקוחות רבים שאיבדו את כושר עבודתם במימוש זכויותיהם מכוח פוליסות שרכשו, ועושים כל שביכולתנו על מנת להביא לתוצאה הטובה ביותר עבור הלקוח. לכן, בכל מקרה בו חברת ביטוח דחתה את זכאותכם, או את זכאות מי מיקיריכם, לקבלת תגמולי ביטוח, אל תהססו לפנות למשרדנו.

שתפו ברשתות חברתיות

עדכוני אובדן כושר עבודה

 1. פירוש מצומצם של החרגות

  חברת הביטוח ניסתה להתנער מתשלום תגמולי ביטוח על רקע החרגה שביצעה בתהליך החיתום הרפואי בפוליסה. בית המשפט קבע כי יש לפרש בצמצום החרגה של בעיות גב בביטוח אובדן כושר עבודה של הפניקס, ופסק כי ההחרגה אינה חלה על בעיות גב עקב תאונה עתידית. ניסיון הפניקס להתנער מתשלום על רקע פרשנות מרחיקת לכת, נדחתה. עיינו בהחלטה.
 2. חשיבות הכיסוי הביטוחי

  מחוסרי ביטוח אובדן כושר עבודה עלולים למצוא עצמם בפני שוקת שבורה, במקרה של מחלה או תאונה. מה מקנה ביטוח כזה ועל מה חשוב להקפיד כשרוכשים אותו? כל המידע, לרבות דוגמאות מהתקשורת, פסיקת בתי המשפט ועוד.
 3. סעד הצהרתי לעתיד

  בצעד חריג, קבע בית-המשפט כי המבוטח איבד את כושר עבודתו לצמיתות, ובפסק-דין הצהרתי חייב את מגדל לשלם לו תגמולים עד תום תקופת הפוליסה.

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635
שלח

עדכונים

הירשם לעדכונים

אובדן כושר עבודה

מאמרים
פסקי דין
הלכות
תביעות
שאל בפורום
שאל בפורום

שאלות אחרונות בפורום אובדן כושר עבודה

 • החלטת רופא תעסוקתי

  24.03.18

  שלום מבקש עזרתכם אני נמצא באובדן כושר עבודה מלא וזמני מזה 7 שנים. כל שנה אני עובר ועדה רפואית והיות ומצבי לא השתפר נקבע לי 100% אובדן כושר. לפני חודש

  מאת: רון ב

 • תביעת אובדן כושר, תאונת עבודה

  18.03.18

  שלום,שואל זאת לבקשת ידידתי:ידידה עבדה במקום עבודה בה הבוס היה מכריח את עובדיו לעבור סדנאות מודעות עצמית פעם ברבעון במהלך הסדנא עוברים העובדים

  מאת: דניס

 • הליך גישור מהיר ושיעור מס

  05.03.18

  הי, בהגשת תביעה לבית משפט על הפסקת גמלת אובדן כושר עבודה עיי חברת הביטוח, מהגשת התביעה של המבוטח עד הגעה לפשרה מהירה בין צדדי עורכי הדין האם מדובר ב

  מאת: אביתר