מעוניין בייעוץ משפטי?

רחוב התע"ש 3 א' רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635
office@rlaw.co.il
שלח

אובדן כושר עבודה - מאמרים

התחום המשפטי של ביטוח אובדן כושר עבודה הינו דינאמי ומשתנה. שינוי אופי המשרות בשוק, כמו גם המודעות העולה בקרב האזרחים מחייבת ידע בסיסי לפיו ידע אדם שהוא מבוטח למקרה שחס וחלילה יאבד את כושרו לעבודה. במדור זה נביא עבורכם ולמענכם מאמרים הקשורים בתחום הביטוח של אובדן כושר עבודה באופן אשר יעניק לכם מידע וכלים שיאפשרו לכם לדעת את "מיקומכם" הביטוחי והמשפטי. כמו תמיד, בכל שאלה, אל תהססו לפנות אלינו.

 

 1. חשיבות הכיסוי הביטוחי

  מחוסרי ביטוח אובדן כושר עבודה עלולים למצוא עצמם בפני שוקת שבורה, במקרה של מחלה או תאונה. מה מקנה ביטוח כזה ועל מה חשוב להקפיד כשרוכשים אותו? כל המידע, לרבות דוגמאות מהתקשורת, פסיקת בתי המשפט ועוד.
 2. כלים מעשיים לניהול תביעה

  לרשות תאגידי הביטוח יועצים ומומחים רבים, לרבות רופאים ועורכי דין. כך, יוצא שבאופן טבעי נמצא תאגיד הביטוח ביתרון אדיר למול המבוטח, אשר עשוי למצוא עצמו ללא התגמולים. אף על פי כן, מבוטח הפועל המנהל את תביעתו בצורה נכונה ונבונה, עשוי לשפר משמעותית את סיכויו ולקבל את התגמולים. אם בכוונתך להגיש תביעה, כדאי לך לעיין בטיפים שריכזנו עבורך.
 3. פירוט הכיסוי הביטוחי

  חלק לא מבוטל מציבור העובדים מבוטח בביטוח אשר נועדה להעניק עזרה וכיסי במקרה של קושי רפואי לעבוד. בפועל, מעטים יודעים ומכירים את תנאי הכיסוי והאופן למימוש הזכויות בפוליסות אלה. בסקירה הבאה, תוכלו לעין במידע אודות הכיסוי הביטוחי, אופן הערכת אי כושר ומידע חשוב נוסף.
 4. נימוקי דחייה שכיחים

  חברות הביטוח לא ממהרות לשלם את תגמולי הביטוח, והדרך להשגת הפיצוי רצופה פעמים רבות במכשולים רבים. כך למשל, מתכחשות חברות הביטוח לקיומו של מקרה הביטוח, מפנות לסייגים בכיסוי הביטוחי, ומעלות טענות מן היקב ומן הגורן, עד שלעיתים נדמה כי עושות הכל על מנת להתחמק מתשלום. מגוון הנימוקים רחב, ופעמים רבות אף חסר בסיס. לכן, ערכנו עבורכם ריכוז של הנימוקים השכיחים ביותר בתביעות אובדן כושר עבודה. חשוב מאוד לקרוא ולעשות במידע המצורף שימוש מושכל.
 5. הגבלת תקרת הפיצוי

  רבים לא יודעים, אך מבוטח שאיבד את כושר לעבודה, אינו יכול לקבל תגמול העולה כדי שכרו המבוטח בפוליסה, וקיימת תקרה המגבילה את שיעור התגמול לשכר בשניים עשר החודשים שקדמו לאיבוד הכושר. מקור המגבלה בחוזר אנכרוניסטי שהוציא המפקח על הביטוח לפני שנים רבות, ואשר יוצר במקרים רבים עוול למבוטחים. עיינו בכתבה ובביקורת המצורפת.

שתפו ברשתות חברתיות

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635
שלח

עדכונים

הירשם לעדכונים

אובדן כושר עבודה

מאמרים
פסקי דין
הלכות
תביעות
שאל בפורום
שאל בפורום

שאלות אחרונות בפורום אובדן כושר עבודה

 • תגמולי ביטוח חודשיים

  12.12.18

  שלום, אני נמצאת באובדן כושר עבודה מלא לצמיתות. למזלי הייתה לי פוליסת ביטוח מנהלים ומזה ארבע שנים אני מקבלת תגמולי ביטוח חודשיים. תגמולי הביטוח המ

  מאת: רונית

 • בעיית נירולוגית.

  01.11.18

  אני בת 57 חולת פרקינסון ויש לי ביטוח בחברת ביטוח הראל כבר שלוש שנים על 30 מחלות בינהם מחלת הפרקינסון. מה אני עושה כדי להגיש תביעה נגדם ? אני נוטלת פע

  מאת: פלד מזל

 • מקרה מוזר

  17.09.18

  שלום, בוטחתי עיי פוליסה עיסוקית יקרה סוכן הביטוח לא הקריא שאלות רפואיות לא הסביר כי צריך למלאות שאלון רפואי. עמד מעליי עם חבילה והאיץ לחתום על קבוצת

  מאת: עינת