דיני ביטוח - מאמרים

תחום הביטוח הוא תחום דינאמי מאין כמוהו. התקדמות הטכנולוגיה משפיעה באופן ישיר על הקשר בין המבוטח לבין חברת הביטוח, כמו גם על מקומו של סוכן הביטוח במסגרת עסקת הביטוח.

על כן, בית המשפט נדרש כל עת להתאים את הלכות דיני הביטוח לחיי השגרה היום יומיים. מעניין מאוד לראות ולעקוב אחר פסיקות בתי המשפט בנושאים ביטוחיים שונים תוך התאמתם למצב השוק הראלי. בחלק זה באתרנו נעדכן כל העת בעזרת מאמרים הנוגעים בעקרונות, הלכות ופסיקות עדכניות בתחום הביטוח.

 1. תביעות אובדן וגניבה

  שוב ושוב הודפות המבטחות תביעות של מבוטחים לתגמולים בגין אובדן או גניבת רכוש, בטענה שהמבוטחים מרמים, אך בתי המשפט אינם מקבלים בקלות "קו הגנה" זה לנוכח שורה של פסקי דין ומקרים אשר פורסמו לאחרונה, נראה איפוא כי מדובר ב"שיטה" של ממש. על נימוק הדחייה והדרך הנכונה להתמודדות, בכתבה שלפניכם.
 2. ההליכים בבתי המשפט

  שוקלים לנהל תביעה נגד מבטח? היכנסו ולמדו על השלבים השונים בניהול התביעה, העלויות והמסמכים הדרושים לצורך הצלחתה. מומלץ לעיין בכתבה ולהביא בחשבון את הנושאים המפורטים בה.
 3. התיישנות תביעות ביטוח

  איחור המועד להגשת תביעה בגין זכות הקיימת למבוטח בפוליסה, עשויה להוביל לשלילת זכויות. מכאן, החשיבות הרבה בהכרה נושא ההתיישנות בכלל, ובתחום הביטוח בפרט. על התקופה, כמו גם האפשרות להאריכה בנסיבות מסוימות, בסקירה הבאה שערכנו.
 4. שטרי קבלה ושחרור

  חתמתם על שטר קבלה, ובדיעבד הסתבר לכם שלא היה כלל צורך לעשות כן? שטר הקבלה נחתם על ידכם תוך הפעלת לחץ מצד נציגי הביטוח, מבלי שהוסברו לכם משמעויותיו השונות? ייתכן וניתן לבטלו! בואו לגלות באילו מקרים עשוי בית המשפט להיעתר לבקשתכם ולבטלו.
 5. בדיקות פוליגרף

  מבוטחים רבים, נופלים ברשת שטומנת להם חברת הביטוח, ומסכימים להכפיף את תשלום תגמולי הביטוח בבדיקת פוליגרף, אף על פי שאין להם כל חובה לעשות כן. המפקח על הביטוח, התייחס במספר הזדמנויות לשימוש במכשיר הפוליגרף ואף ניסח חוזר הקובע שורה של כללים בנושא. על אפשרות השימוש בבדיקה, והמשמעויות השונות, בסקירה הבאה.
 6. השימוש בחוקרי ביטוח

  אין זהו סוד כי תאגידי הביטוח עושים שימוש תדיר בחוקרים מיומנים לצורך בירור החבות המוטלת עליהם בפוליסה, ופעמים רבות אף דוחים את תביעת המבוטחים על בסיס ממצאי החקירה. לנוכח חשיבות הדבר, ריכזנו שורה נושאים שימושיים, אשר חשוב להיות ערים ומודעים אליהם בטרם החקירה.
 7. החובה להמציא דחייה כתובה ומנומקת

  מיד לאחר הגשת תביעה ומלוא המידע והמסמכים הדרושים, על המבטח לפעול לבירור חבותו ולשלם בתוך 30 ימים את תגמולי הביטוח, או לפחות את תגמולי הביטוח שאינם שנויים במחלוקת. באשר לאלו השנויים במחלוקת, על המבטח למסור מכתב דחייה מסודר ומנומק. בפועל, תאגידי הביטוח מושכים את התביעות זמן רב, ואף לא טורחים לנמק את דחייתם. בואו לגלות כיצד עובד הטריק.
 8. שלבים ראשונים במימוש זכויות ביטוח

  רכשת כיסוי ביטוחי ואירע המקרה הביטוחי בפוליסה? כדאי לך לקרוא את הכתבה הבאה, אשר נערכה עבורך ולמענך ומסבירה מהם השלבים הנכונים למימוש הזכויות מכוח פוליסת ביטוח, מה מותר ומה אסור לעשות במסגרת תהליך קבלת התגמול. התנהלות לא נכונה עשויה להוביל לדחיית התביעה, ולפיכך חשוב להיות בקיאים בפרטים.
 9. חיסרון כיס

  מבוטח הפונה לקבלת סעד מבית המשפט בתביעה העוסקת בעניין שברפואה, חייב על פי חוק לצרף לתביעתו חוות דעת רפואית, אשר עלותה מסתכמת לעיתים באלפי שקלים. כיצד אמור להתמודד עם העלויות הכבדות מבוטח חסר אמצעים והאם ישנן דרכים להתגבר על החובה הקבועה בחוק? על סוגיה זו בכתבה.
 10. חוזר בירור ויישוב תביעות

  הנחיות חדשות של המפקחת על הביטוח מנסות להתמודד עם הסרבנות של חברות הביטוח ומחייבות אותן לפעול בתום לב ובשקיפות בעת בירור תביעות של מבוטחים. סקרנו עבורכם את הוראות ייחודיות שהתווספו לחוזר, ואשר לעניות דעתנו יש בהן לסייע לכם במימוש הזכויות למול חברות הביטוח. חשוב להכיר.

שתפו ברשתות חברתיות

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635  עדכונים   דיני ביטוח

   מאמרים
   פסקי דין
   הלכות
   תביעות
   שאל בפורום
   שאל בפורום

   שאלות אחרונות בפורום תביעות ביטוח

   • נגנב לי רכב חדש שקניתי בתוכנית מימון.

    28.12.21

    קניתי רכב חדש דרך חברת מימון בשיחת טלפון עם סוכנת סגרתי על ביטוח חובה + מקיף אין לי תיעוד של השיחה. במעמד הרכישה יצאתי עם הרכב בידיעה שיש לי ביטוח מקי

    מאת: נעם שוורץ

   • השכרת רכב פרטי

    13.09.21

    אני רוצה להשכיר את הרכב מידי פעם לחברים כדי לכסות את העלויות האחזקה, בפוליסה כתוב שהביטוח לא מכסה "מטרה עסקית של שימוש ברכב מנועי על בסיס חוזה שכירות

    מאת: מאיר

   • זימון לחקירה בחברת ביטוח

    01.06.21

    שלום, הייתי אשם בתאונה, הגשתי תצהירצ מיד לאחר התאונה תבעתי את הביטוח המקיף וקיבלתי החזר כספי . הצד השני (הצד שפגעתי בו) , "נזכר" רק לאחר מספר חודשים

    מאת: איציק קלדרון