תביעות נזקי רכוש - משרד עו"ד עם התמחות בתיקים אלו | אלמוג-שפירא

במקרים רבים נגרמים לאנשים נזקי רכוש בשל רשלנותו או אשמתו של צד שלישי. המדובר בנזקים שיכולים להיגרם לרכב, לדירה, לבית העסק ולכל רכוש אחר במגוון דרכים. נזקים אלה יכולים להתרחש בעקבות אירוע שריפה, דליקה, שיטפון, נזילת מים, אסון טבע, פריצה, ליקוי בניה ועוד.

בכל מקרה בו נגרם נזק לרכוש בשל אשם של אדם אחר, קמה לנפגע אפשרות לבחון הגשת תביעה לקבלת פיצוי בגין נזקיו.

למדו עוד על זכויותיכם בעזרת מדריך תביעות נזיקין שערכנו עבורכם.

נזקי רכוש עשויים לזכותכם בפיצוי – בחנו זכויותיכם

חשוב לדעת כי בחלק לא מבוטל מהמקרים, על אף שהנזק נגרם באשמתו של צד שלישי (או אף מספר צדדים), מי שחבה באחריות לפיצוי היא חברת ביטוח אשר הוציאה פוליסה לרכוש שניזוק, או פוליסה המכסה מפני נזקים שנגרמו באחריות המזיק.

לצורך העניין, ניקח מקרה שבו נגרם לאדם נזק לדירתו והתכולה בה, בעקבות נזילת מים בדירה שמעליו. ככל ואותו אדם מבוטח בביטוח דירה, הרי שהוא יכול להפעילו ולתבוע את חברת הביטוח שביטחה אותו. אולם, בין אם הוא מבוטח ובין אם לאו, הוא אינו מחויב לעשות כן, ובאפשרותו במצב דברים זה להגיש תביעת נזיקין לפיצוי כנגד המזיק.

לפיכך, לא די בכך שעורך הדין המטפל יהיה בקיא בדיני הנזיקין הרלבנטיים, אלא מומלץ אף שיתמחה בתחום דיני הביטוח, ובפרקטיקה הנוהגת בתחומים אלה. בעניין זה, חשוב לנו שתדעו כי למשרדנו ניסיון עשיר בניהול תביעות ביטוח ונזיקין, טיפל ומטפל בתביעות גדולות ומתוקשרות.

בכל הנוגע לסכום הפיצויים בתביעות לנזקי רכוש, יש להדגיש כי חישוב נזק רכוש והערכתו, הוא נושא מקצועי, ולעיתים ישנה חשיבות לעשות בירור מעמיק אודות נזקים ישירים ועקיפים אחרים הנובעים מנזק הרכוש.

מה תפקידו של עורך דין נזקי רכוש?

בתביעות רבות, כאשר פונים לעורך דין נזקי רכוש, ניתן להעריך את סיכויי התביעה ואת הסיכון הטמון בה בניהולה בבית המשפט.

זהו בדיוק תפקידו של עורך דין נזקי רכוש בעת הפגישה הראשונית. בפגישה זו ישב עורך הדין עם הלקוחות וידון בסיכויי התיק והדרך הנכונה להתנהל משפטית.

חלק מהנתונים הנלקחים בחשבון הינם קיומה של חברת ביטוח, קיומו של מכתב דחייה, נסיבות התיק וסיכוייו המקצועיים ועוד.

במקרה זה חשוב מאוד להציג את מלוא הנתונים בפני עורך הדין ולקבל החלטה מושכלת בנוגע לקידומו של התיק ומימוש זכויותיכם.

תביעות לפיצוי עקב נזקי רכוש באלמוג שפירא

אנו, כמשרד המתמחה בתחום דיני הביטוח והנזיקין, נעמיד לרשותכם את מיטב המומחים בתחום, ולרבות שמאים, מהנדסים, חוקרים ויועצים אחרים אשר עשויים לסייע לכם בקבלת הפיצוי בגין הנזקים שנגרמו לכם.

ככל ונגרם לכם או למי מיקירכם נזק רכוש אשר הנכם סבורים כי הוא בר תביעה, אנו ממליצים לכם לפנות למשרדנו לצורך בירור מקצועי ושקילת הליך משפטי למימוש זכויותיכם בנושא.

שאלות נפוצות

האם נזק רכוש שנגרם מאפשר לי לתבוע את מי שגרם לו?

ניתן לתבוע בגין נזקי רכוש שנגרמו ככל וישנה עילת תביעה כנגד מזיק, וניתן להוכיח את אחריותו ורשלנותו לאירוע הנזק. בכתב התביעה יש לפרט את העובדות וכמובן את הנזק שנגרם ואת פירוטו. חוות דעת שמבססות את התביעה יכולות להיות מוגשות בשלב הראיות ואין חובה להגישן עם כתב התביעה.

מה גובה האגרה בתביעה בגין נזקי רכוש?

אגרה בגין תביעה כספית הינה נגזרת של סכום התביעה. נכון להיות האגרה עומדת על כ – 2.5% מסכום התביעה, כאשר בשלב ראשון משולמת מחצית האגרה בלבד. לאור האמור, חשוב לכמת נכון את הנזק הנתבע בעת הגשת התביעה.

האם ההתיישנות בתביעה בגין נזקי רכוש שונה מההתיישנות בתביעה בגין נזקי גוף?

לא. ההתיישנות בנזיקין הינה 7 שנים בכפוף לחריגים בחוק ההתיישנות. יחד עם זאת, חשוב לדעת שאם אנו מגישים תביעת ביטוח שבבסיסה נזקי רכוש אזי ההתיישנות בדיני הביטוח הינה 3 שנים בלבד.

איך ניתן לדעת האם כדאי להגיש תביעה בגין נזקי רכוש?

ישנן נקודות שונות שיש לשקול בעת שמחליטים לבחון הגשת תביעה. בין היתר יש לבדוק את חוזקה של עילת התביעה, גובה הנזק, הסיכוי מול הסיכון ועוד. רצוי מאוד להיוועץ עם עורך דין העוסק בתביעות בגין נזקי רכוש לצורך קבלת החלטה נכונה.

מהו שכר הטרחה של עורך דין בתביעה בגין נזקי רכוש?

הואיל ולרוב תביעות אלו הינן תביעות כספיות, שכר הטרחה של ערוך הדין יכול להשתנות. הפרקטיקה נעה בין ייצוג על בסיס שעות, ייצוג על פי סכום גלובאלי וייצוג על בסיס אחוזים מהצלחה. כל תיק לגופו. לפיכך, נכון להיוועץ עם עורך דין הבקיא בתחום נזקי הרכוש על מנת לקבל הסבר מלא בנושא.

פסקי דין
פריקת ציוד רשלנית
פריקת ציוד רשלנית
עו"ד רפאל אלמוג,
20.05.2021
בית המשפט חייב את חברת ההובלות פליינג קרגו לשלם פיצוי...קרא עוד

פורום נזקי רכוש

  ירדנה פרי 13.06.23

  נזק לרכב בעקבות מיפגע על כביש 5

  שלום, אתמול, באמצע כביש 4, תוך כדי נסיעה, פגע ריכבי במוט ברזל שהיה מוטל על הכביש. כתוצאה מכך ניזוק מיכל הדלק, נאלצתי לנסוע למוסך במיידי, להחליף את המי

  מריוס פוקס Marius Fox 13.09.21

  מטבח חדש עם הרבה ליקויים

  עובד בהום סנטר , קניתי לביתי מטבח חדש בהום סנטר ( בצי מורה בשנת חלת גרושה עם 3 בנות ) למרות עבודתי בהום סנטר לא הצלחתי לגרום למחלקת מטבחים לתקן את הל

  אריאל מחבר 27.05.21

  תשלום לבית ספר

  הי לפני חודש בערך היה לנו בגרות בעברת ואמרו לי לכנס לכיתה מסוימת אחרי שאני וחבר שלי נכנסו אנחנו סגרנו את הדלת של הכיתה ואחרי זה סמנו לב שאין לדלת ידיו