רשלנות רפואית מאמרים

כל עדכון הקשור לתחום הרשלנות הרפואית וחשוב שתדעו – כל אלו יהיו כאן.

החשיבות בעדכוני הרשלנות הרפואית מתבטאת בין היתר בצורך לדעת את הדעות השכיחות של בתי המשפט בישראל על סוגיות שחוזרות, וכמו כן – לדעת עקרונות בסיסיים הקשורים לעילות תביעה, חישובי פיצויים ועוד.

 1. רשלנות רפואית בהריון ולידה

  אנו שומעים מעת לעת על נזקים בהריון או בלידה, כאשר לעיתים מדובר בנזקים קשים למדי. למרבה הצער, בחלק לא מבוטל מהמקרים, מקור הנזק במעשים ובמחדלים של הצוותים הרפואיים המטפלים, באופן העולה לכדי עילת תביעה המזכה בפיצוי. על מנת להבין טוב יותר מהם אותם מקרים, ומה התנאים הנדרשים להוכחה, ערכנו עבורכם מאמר מקצועי, הכולל אף דוגמאות מהפסיקה.
 2. כשלים הנוגעים לבדיקת ביופסיה

  בבדיקת ביופסיה נלקחת דגימה מרקמה או איבר בגוף, באמצעות מחט או ניתוח, לצורך איתור מחלות. הימנעות מביצוע הבדיקה או כשלים בביצועה עלולים לגרום נזק למטופל. כל המידע אודות זכויות מטופל במקרה של כשל בביצוע או אי ביצוע הבדיקה, לרבות דוגמאות מפסיקת בתי המשפט.
 3. בדיקת גסטרוסקופיה

  בדיקות פולשניות, בדומה לבדיקת גסטרוסקופיה, עשויות במקרים מתאימים, בהם נגרם נזק למטופל, להקים עילה לתביעה. למשל, כאשר ערכת בדיקה בחוסר מיומנות, או בשיהוי ניכר, באופן המסב נזק. במקרים מסוימים מדובר אף בנזקים קשים ומשמעותיים. עיינו בסקירה שערכנו בנושא, תוך התייחסות לפסיקת בתי המשפט.
 4. כשלים בטיפול חולי המופיליה

  סקירה מקיפה העוסקת במחלה, בכשלים בטיפול רפואי המוענק לחולי המופיליה, ובכלל זה מענה לשאלה אימתי קמה עילת תביעה, תוך הפניה לדוגמאות מפסיקת בתי המשפט. חשוב לדעת, כי בהיעדר טיפול הולם, עשויים חולים אלה להידבק במחלות קשות. עיינו בסקירה.
 5. דלקת התוספתן

  התעלמות הצוות הרפואי מתסמינים המעידים על דלקת של התוספתן, אבחון שגוי ומתן טיפול מאוחר, עשויים להוביל לנזק קשה אצל המטופל. על כשלים אלו, לרבות דוגמאות מפסיקת בתי המשפט, בסקירה הבאה שערכנו עבורכם.
 6. דלקת קרום המוח

  דלקת קרום המוח היא מחלה קשה ומסכנת חיים, שמצריכה טיפול רפואי מידי. מקרים של אבחון שגוי של המחלה וטיפול לקוי בה הוכרו ע"י בית-המשפט כרשלנות רפואית. היכנסו וקראו אודות טעויות נפוצות בטיפול במחלה.
 7. שקיפות עורפית

  לבדיקת שקיפות עורפית קיימת חשיבות רבה ורופאים רבים נוהגים להפנות לביצועה, אף שאינה מוגדרת כחובה או כלולה בסל הבריאות בכל המקרה. רופא אשר לא טורח להסביר לאישה הרה אודות הבדיקה, או אף להפנותה, מסתכן בתביעה משפטית. עיינו בסקירה שערכנו אודות חובות הרופאים בראי הפסיקה.
 8. דימום מוחי

  דימום מוחי עלול להסתיים בנכות קשה ואף במוות. אבחון שגוי של הבעיה וטיפול לקוי בה עשויים להצדיק הגשת תביעה משפטית. על התייחסות בית המשפט העליון והפסיקה ביחס לנסיבות המצדיקות הטלת אחריות על הגורמים הרפואיים.
 9. ארבע טעויות נפוצות של רופאי שיניים המקימות עילה

  אם נגרם לך נזק בטיפולי שיניים, כדאי לך לבדוק האם המקרה שלך דומה לאחד המקרים בכתבה הבאה שערכנו בהתבסס על נתוני פסיקת בתי המשפט. רשימת המקרים כמובן אינה סגורה, אך מסתבר כי מרבית הטעויות הנעשות על ידי רופאי שיניים, הינן אלו המפורטות בכתבה.
 10. כשלים במערכת הרפואה

  תקלות בציוד טכני, מינון שגוי של תרופות וחוסר מיומנות של הצוות המקצועי: אלה רק חלק מהתופעות החמורות שהתגלו במוסדות רפואיים בארץ, עפ"י דו"ח חדש של משרד הבריאות. הדו"ח אשר נערך על ידי פרופ' חיים הרשקו, מציג שורה של נתונים מדאיגים, אשר מוטב לכל אחד ואחת מאיתנו לדעת ולהכיר. עיינו בכתבה חשובה.

שתפו ברשתות חברתיות

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635  עדכונים   רשלנות רפואית

   מאמרים
   פסקי דין
   הלכות
   תביעות
   שאל בפורום
   שאל בפורום

   שאלות אחרונות בפורום רשלנות רפואית

   • חיסון קורונה

    04.03.21

    שלום רציתי לדעת אם קיבלתי חיסון שני לקורונה 18 ימים אחרי החיסון הראשון ולא כ21 ימים לפחות כפי שצריך ומאז החיסון אני סובל מתופעות לוואי לא נעימות בכלל

    מאת: אור

   • ניתוח אף

    21.02.21

    שלום, רציתי לדעת האם יש הצדקה לתביעת רשלנות רפואית. עברתי ניתוח אף ב 2018 תחת הרדמה כללית. בייעוץ נאמר שיתבצע יישור מחיצה אך לא דובר על השתלת סחוס מ

    מאת: שיר

   • מקרה הפלה כתוצאה מרשלנות רפואית

    15.02.21

    איך אפשר לתבוע ? לפי המסמכים אפשר לראות שהיתה רשלנות ? מה גודל הפיצוי ?

    מאת: ב.גנץ