מעוניין בייעוץ משפטי?

רחוב התע"ש 3 א' רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635
office@rlaw.co.il
שלח

פסקי דין בנושא רשלנות רפואית

כאן המקום להיות מעודכנים בפסיקות האחרונות והרלבנטיות ביותר בנושא הרשלנות הרפואית. אמירה ידוע היא כי המשפט אינו דווקא צדק אלא ניסיון. אותו ניסיון מתבטא בפסיקות רבות אשר למעשה על בסיסן נקבעות אמות מידה חשובות של מערכת המשפט בישראל, ולמעשה של כל החברה שלנו. מעקב מתמיד אחר פסקי דין הינו מרתק, ומציג כל העת את הדרך בה מנתחים שופטי בתי המשפט בישראל את הסוגיות המובאות מחיי היום יום של כולנו. המטופלים.

 1. חוות דעת משלימה

  בתיק רשלנות רפואית שמנהל משרדנו מול משרד הבריאות, נזכרה המדינה אחרי קרוב לשלוש שנים שברצונה להגיש חוות דעת רפואית נוספת, אך סורבה וחויבה בהוצאות. בהחלטתו שלא לאפשר למדינה להגיש חוות דעת רפואית נוספת, התייחס בית המשפט לתקנות סדר הדין האזרחי החדשות והרקע לחקיקתן.
 2. עיכוב בזיהוי מצוקה עוברית

  בית המשפט קבע שבית החולים הדסה אחראי לנכותו של קטין עקב התעכבות בניתוח קיסרי, אשר מקורו בעיכוב באבחון מצוקה עוברית. אף על פי כן, וחרף הנזקים הקשים שנותרו לקטין עקב לידתו (פגיעה מוחית קשה), פסק פיצויים מופחתים לקטין והוריו, מאחר שהאם לא ביצעה מעקב הריון תקין. מלוא הפרטים וקביעות בית המשפט במקרה העצוב, מפורטים בכתבה.
 3. אי מסירת רשומות

  בשל כשלים בתוכנה העביר בית החולים שיבא מידע רפואי פגום וחלקי למושתל ריאות. נפסק כי זוהי רשלנות ופגיעה באוטונומיה של המטופל ומשפחתו, המחייבת פיצוי כספי. בפסק הדין קובע בית המשפט קביעות נוקבות ותקיפות ביחס להתנהלות בית החולים ואף מציין כי שקל לחייב את בית החולים בהוצאות עונשיות. מוזמנים לעיין בכתבה ופסק הדין.
 4. העליון התיר תיקון חוות דעת רפואית

  ביהמ"ש העליון קיבל בקשת ערעור שהגישו תובעים על החלטת בימה"ש המחוזי אשר קבעה כי לא יותר לתובעים לתקן כתב תביעתם ולשנות את חוות המומחה מטעמם, עת התגלה להם כי לא היתה התייחסות מטעמו של המומחה הרפואי מטעמם לעניינים שונים, אשר יש בהם להשפיע על שאלת הרשלנות הרפואית של הנתבעת. ביהמ"ש העליון קבע כי יש להתיר לתובעים לתקן את כתב תביעתם.
 5. קיבוע רשלני של קטטר

  בית המשפט השלום בירושלים הורה על תשלום פיצוי כבד לצעירה אשר נותרה עם צלקת באפה, בעקבות טיפול רשלני שהוענק לה בבית חולים סורוקה. בפסק הדין נקבע כי הטיפול בהחדרת הקטטר, כמו גם ההתעלמות מתלונות החולה, מלמדים על רשלנות הצוות הרפואי. בנוסף, נדחתה טענת בית החולים לכך שמדובר במקרה יוצא דופן וחריג.
 6. שיתוק מוחין עקב רשלנות הצוות המיילד

  הצוות המיילד לא אבחן וטיפל בזמן במצוקה הנשימתית של העובר ועקב כך נמצא אחראי לנזקיו. בפסק דין שניתן בימים אלה על ידי בית המשפט המחוזי בבאר שבע, קבע כבוד השופט שלמה פרידלנדר כי קיים קשר סיבתי בין השיתוק המוחין ממנו סובל הקטין ובין רשלנות הצוות המטפל. לקטין נפסקו פיצויים משמעותיים ויוצאי דופן על סך כתשעה מיליון שקלים, לפני ניכוי גמלאות המוסד לביטוח לאומי.
 7. עין תחת עין

  גלאוקומה הינה מחלת עיניים כרונית הקרויה העיוורון השקט, שכן היא מובילה אט אט ובהדרגה במצב של היעדר טיפול לעיוורון המטופל, כאשר המטופל איננו חש במאומה. במחלה זו עסקה תביעת רשלנות רפואית שהגישה תובעת שאיבדה מאור עיניה עקב המחלה. ביהמ"ש המחוזי קיבל תביעתה וקבע כי קופ"ח כללית התרשלה בטיפול בה, מה שהביא לעיוורונה. סה"כ פוצתה התובעת לאחר ניכוי אשם תורם בסכום ששיעורו כחצי מיליון ₪.

שתפו ברשתות חברתיות

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635
שלח

עדכונים

הירשם לעדכונים

רשלנות רפואית

מאמרים
פסקי דין
הלכות
תביעות
שאל בפורום
שאל בפורום

שאלות אחרונות בפורום רשלנות רפואית

 • תביעה עקב פילינג

  11.07.19

  שלום אני עשיתי פילינג אצל קוסמטיקאי והוא פשוט הרס לי את הפנים עם מלא צלקות השאלה שלי איך אני תובע אותו אם אין לי קבלה שמוכיחה שהייתי אצלו

  מאת: כפיר שגיב

 • Right eye misdiag osis

  11.07.19

  שלום, אני אובחן בישראל עם אבחנה לא נכונה בעין ימין, עכשיו הראייה שלי נפגעת והחיים משתנים. אני רק בן 29. בבקשה ייעץ. כל טוב, אלכס

  מאת: Aleks

 • ניתוח כריתת רחם שחלות וחצוצרות

  17.09.18

  שלום נותחתי לפני חודש כריתת רחם עקב צניחה שחלות וחצוצרות. חתמתי על מסמך הסכמה לניתוח כאשר נאמר לי שהרופא שלי הוא המנתח שלי. מסתבר ששני מתמחים ניתחו א

  מאת: רינת