תביעות רשלנות רפואית

הואיל ותביעות רשלנות רפואית רבות מסתיימות בפשרות, באופן בו לא נדע על קיומן לעולם, הרי שדרך חשובה לדעת ולהכיר סוגיות בתחום הרשלנות הרפואית היא באמצעות מעקב על תביעות שמוגשות בתחום.

באמצעות עדכונים אלו תוכלו להיחשף לתביעות חדשות המוגשות בתחום הרשלנות הרפואית, לטענות מעניינות ולסיפורים, שברוב המקרים, יהיו מרגשים, מרתקים וכאלו המהווים את רצון הנפגעים לקבל פיצוי על נזקיהם.

 1. נזק עקב הזרקת חומצה היאלורונית

  נזקים חמורים ביותר נגרמו לאישה אשר ביקשה לבצע טיפול בחומצה היאלורונית בפניה. לצערה הרב, במקום להפוך את עורה ל"צעיר" יותר, נותרה המטופלת עם נזק לצמיתות בפניה בשל פצע מוגלתי שדרש כריתה וכן בשל פגיעה עצבית בתחושת פניה. לאור נזקיה הוגשה תביעה לבית המשפט במסגרתה עומדת המטופלת על קבלת פיצוי בגין נזקיה.
 2. נותר ללא השגחה ומת

  הקשיש אושפז בבית חולים והוגדר כבעל סיכון לנפילות. למרות זאת, בית החולים לא דאג להשגחה והקשיש נפל ממיטתו, נפגע קשה ונפטר. בעקבות כך הוגשה על ידי היורשים, באמצעות משרדנו, תביעה משפטית לקבלת פיצוי.
 3. העוברית נפטרה ברחם

  לבית משפט השלום הוגשה לאחרונה על ידי הורי עוברית שנפטרה, תביעה כנגד הצוות הרפואי בבית החולים, אשר היה אמון על טיפול באישה, בשבוע השלושים ושבעה להריונה. האישה הוגדרה אמנם תחת הסטטוס הריון בסיכון גבוה, ובכל זאת, לטענתה, לא הוענק לה הטיפול הרפואי הנדרש. לטענתה, הנתמכת בחוות דעת רופא בכיר, אילו היה נערך ניטור צמוד ורציף, היה נמנע מותה של העוברית.
 4. נולד עם מום קשה

  במסגרת תביעה שהוגשה לאחרונה על ידי עורך הדין רן שפירא נטען על ידי הורי התינוק, כי אילו היו יודעים שיוולד עם מום קשה, היו מבצעים הפלה. לטענתם, אי אבחון המום הקשה בליבו של התינוק מקורו ברשלנות משמעותית של הרופא המטפל, בשעה שהדבר לא אובדן בשתי סקירות שבוצעו. כעת, ייאלץ התינוק לחיות עם מגבלות קשות ונכות בשיעור 100%.
 5. הרופא לא בדק – התינוק איבד את האשך

  בימים אלה הוגשה על ידי משרדנו, תביעת רשלנות רפואית כנגד מבית החולים איכילוב - מדינת ישראל, בטענה כי הצוות הרפואי כשל באבחון מצב חירום בו היה שרוי תינוק שנולד, ותוך כך ביצע ניתוח מתחייב באיחור ניכר, דבר שהוביל לכריתת אשכו.
 6. לו היה הגידול מאובחן במועד, היה נותר התובע בריא

  אדם צעיר פונה אל רופאיו עם תלונות המציגות תסמינים נוירולוגים מובהקים. למרות זאת, הרופאים אינם רואים לנכון לבצע בדיקות מעמיקות ואף לא מפנים את הצעיר לביצוע בדיקת דימות בסיסית. לאחר כחמש שנים מאובחן הצעיר כסובל מגידול בראשו ולצערו הרב בשל האיחור המשמעותי באבחון היה הגידול במצב שדרש ניתוח מורכב אשר הותיר את הצעיר נכה לכל חייו.
 7. מטופל נותר עם נמק ברגלו לכל חייו

  י', אדם בן 60, פנה לבית החולים שיבא עם תלונות על נימול וכאבים ברגלו הימנית. בבדיקתו לא נמוש דופק ברגל, והרופאים מסרו לו כי מדובר במצב חירום של אי אספקת דם ולכן יש צורך בהליך כירורגי דחוף.
 8. תינוקת נותרה נכה עקב רשלנות

  ה.א, תינוקת בת פחות משנה, הגיעה לטיפול במרכז הרפואי שיבא, אשר דרש החדרת עירוי נוזלים. על מנת להחדיר עירוי נוזלים, על הרופא להציב חוסם ורידים, ולאחר החדרת העירוי, להסירו מיידית. אולם לצערה של ה.א., עם החדרת העירוי, הותיר הצוות הרפואי בשיבא את חוסם הורידים ברגלה השמאלית, כאשר הוא לוחץ על הרגל ומונע זרימה של דם.
 9. הגידולים אובחנו רק לאחר שנה!

  בתביעה שהוגשה על ידי משרדנו נטען כי אילו היה מאובחן גידול סרטני בו סבל החולה במועד, היו סיכוי החלמתו גבוהים משמעותית. על פי ממצאי הבדיקות, עולה כי ניתן היה לאבחן את המחלה כשנה קודם למועד האבחון. כנסו וצפו בפרטי התביעה.

שתפו ברשתות חברתיות

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635  עדכונים   רשלנות רפואית

   מאמרים
   פסקי דין
   הלכות
   תביעות
   שאל בפורום
   שאל בפורום

   שאלות אחרונות בפורום רשלנות רפואית

   • תביעה על עוגמת נפש

    13.09.21

    עו"ד אלמוג הנכבד, האם ניתן לתבוע רופא על סמך מסמך שהוציא בכתב, בו ציין במפורש שהוא מצטער שבגין מעשיו נגרמה למטופל "עוגמת נפש". תודה, שנה טובה, אמי

    מאת: אמיר

   • אלרגיה מסכנת חיים אחריות פלילית

    24.08.21

    לעורך דין אלמוג שלום, ילדתי מוכרת בביטוח לאומי כאלרגית לשומשום באכילה ובמגע מצב מסכן חיים מקבל מטפלת צמודה. השנה נכנסת לגן בהם הנני עושה אסיפת הורים

    מאת: ענת ב

   • רופא משקם כשל בבניית הפה

    10.07.21

    רופא השיניים המשקם כשל בבניית הלסת העליונה שלי אחרי שבמשך 4 חודשים ארוכים עינה אותי בניסיונות לחבר לי מבנה שלא תואם לתנאי הפה, זאת למרות שהסיבתי מראש

    מאת: רונית