מעוניין בייעוץ משפטי?

רחוב התע"ש 3 א' רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635
office@rlaw.co.il
שלח

Archive

 1. נזק עקב הזרקת חומצה היאלורונית

  Leave a Comment

  כמו רבים אחרים, גם א' מצפון הארץ בסך הכול רצתה מראה פנים צעיר יותר. לצורך כך, הגיעה לרופאה המציגה את עצמה כמומחית לאסתטיקה, שהציעה לה טיפול בהזרקת חומצה היאלורונית. הרופאה הבטיחה לא' כי מדובר בשיטה נטולת סיכונים וסיבוכים, שתשפר משמעותית את מראה פניה, ואולם בפועל יצאה א' מהטיפול בשן ועין ועם עוגמת נפש קשה, שהפכה אותה לשבר כלי.

  כך, לתדהמתה, נוצר בפניה של א' בעקבות הטיפול נגע מוגלתי ענק שהתפשט מאזור השפה העליונה אל הלחי, והיא אף סובלת מפגיעה בתחושה בפניה. עקב כך נדרשה לעבור כריתה של הפצע המוגלתי, ומומחה לכירורגיה פלסטית קבע כי על מנת לתקן את הנזק, תצטרך לעבור טיפול מעמיק בעלות גבוהה. כיום, בשל מצבה, סובלת א' מדיכאון ומחרדות ומתביישת לצאת מהבית.

  בתביעה שהגיש משרדנו לאחרונה לבית משפט השלום בתל אביב בשמה של א', נטען כי המטופלת נפלה קורבן לרשלנות רפואית חמורה, ובשל כך על הרופאה לפצות את א' על מלוא נזקיה.

  מצג מטעה והעדר הסכמה מדעת

  במסגרת התביעה, המגובה בחוות דעת של מומחה לכירורגיה פלסטית, נטען כי רשלנותה של הרופאה באה לידי ביטוי הן בטיפול עצמו והן במצג המטעה שיצרה מול המטופלת.

  בין היתר נטען כי הטיפול התבצע ללא נקיטת אמצעי זהירות מתאימים, ובהם שמירה על סטריליות ומתן טיפול אנטיביוטי הולם. לפיכך מדובר בטיפול שאינו עומד בסטנדרטים רפואיים נאותים.

  שנית, המומחה ציין, כי הרופאה ביצעה את הטיפול ואף מציגה את עצמה כמומחית בתחום, על אף לה שאין השכלה פורמלית בתחום ההזרקות והשתלת החוטים ועל אף שהיא אינה מוסמכת לבצע טיפולים כאלה.

  יתר על כן, חומרה יתרה טמונה בכך שהרופאה לא הציגה למטופלת את הסיכונים והסיבוכים האפשריים הכרוכים בטיפול מהסוג הנדון. זוהי התנהלות רשלנית כשלעצמה המהווה פגיעה בעקרון ההסכמה מדעת, המעוגן בחוק זכויות החולה.

  לפי עקרון זה, חובה על רופא להסביר למטופל באופן מקיף ככל הניתן מהם הסיכונים וההשלכות של הטיפול שהוא עומד לקבל, ואולם, במקרה שלפנינו, הפרה הרופאה חובה זו באופן בוטה, כאשר העבירה למטופלת מסר כי היא עומדת לעבור טיפול "פשוט" ו"קל", שאינו כרוך בסיכון.

  אנו מקווים ומאמינים, כי בית המשפט יאמץ את עמדתנו ויחייב את הרופאה לפצות את המטופלת, במידה הראויה, הן על הנזקים הבריאותיים שנגרמו לה והן על הנזקים האסתטיים והנפשיים שהסב לה הטיפול הכושל שהוענק לה.

  לקריאה נוספת: ראו כתבה שהתפרסמה אודות התביעה:

  https://www.mako.co.il/health-news/local/Article-4df9bc4b2827a61026.htm

  עוד ראו:

  התחזתה למומחית

 2. נותר ללא השגחה ומת

  Leave a Comment

  בימים אלו הוגשה על ידי משרדנו תביעה אודות מקרה עצוב וקשה ביותר שבו מצא את מותו קשיש בן 83.

  הקשיש אושפז בבית החולים בבית החולים שיבא בשל איסכמיה (בעיה באספקת דם) ברגלו. הצוות הרפואי החליט שאין מקום להתערבות כירורגית והורה על טיפול שמרני.

  עוד החליטו הרופאים כי הקשיש מוגדר כסיעודי עם סיכון לנפילה ואף הורו לענוד לו צמיד צהוב שמורה על מאושפז עם סיכון לנפילות. חשוב להדגיש כי משמעות הקביעה הזו, היא כי אסור להותיר את הקשיש לבדו ויש לוודא שמשגיחים עליו בכל עת.

  למרות זאת, צוות בית החולים לא דאג להשגיח על הקשיש. כך, בעת שהותו בבית החולים, נכנסה לחדרו של הקשיש בת שירות.

  בנות השירות מסייעות להעניק למטופלים אוכל. ואולם, צוות בית החולים לא עדכן את בת השירות ככל הנראה כי הקשיש סיעודי וכי אסור להותירו לבדו, ובוודאי לא להרימו לצורך אוכל.

  כך, הקשיש שנותר ללא השגחה, נפל ממיטתו בעוצמה רבה ונחבל בראש ובפניו, מה שגרם לדימום קשה ובבדיקת הדמיה אף נגרם לחץ על גזע המוח.

  הקשיש נותר בהשגחה לאור נזקיו, אך אט אט דעך מצבו, עד שנפטר בצער רב מנזקיו.

  בימים אלו הגיש משרדנו כתב תביעה בדרישה לפצות את יורשי המנוח ז"ל בגין מותו המצער שהיה צריך להימנע.

  כתב התביעה הוגש לבית משפט השלום בתל אביב, אשר לו סמכות לפסוק פיצוי בסך של עד 2,500,000 ₪.

 3. העוברית נפטרה ברחם

  Leave a Comment

  בחודש אפריל השנה, הגיעה מ', צעירה הממתינה ללידה ראשונה, לבית החולים, בהיותה בשבוע 37 להריונה. בשל תוצאות מעבדה ותלונות על גרד, הוחלט לאשפז את מ' במחלקה להריון בסיכון גבוה. במהלך האשפוז בשעות הערב הוחלט לבצע ניטור עוברי על ידי מוניטור. ניטור זה "נעלם" ולא נמצא עד היום.

  מה שכן ידוע הוא, כי בוקר לאחר מכן, הניטור לא זיהה דופק, והצוות הרפואי קבע כי העוברית אותה נשאה מ' ברחמה, נפטרה (!). בנקודה זו, לאחר שכבר אובחן כי העוברית נפטרה, הוחלט על ידי הצוות הרפואי להעביר את מ' לניתוח קיסרי בהול, בו חולצה העוברית מהרחם ללא רוח חיים.

  בחינת המקרה על ידי מומחה רפואי למיילדות וגניקולוגיה העלתה מסקנות מקוממות וקשות כלפי הצוות הרפואי בבית החולים.

  למעשה, עולה כי התסמינים אותם הציגה מ' עם הגיעה למיון חייבו את הצוות הרפואי לאבחן מצב שנקרא ICP (מחלת כבד המתרחשת בהריון), ובשל כך לדאוג לניטור צמוד רציף, ואף לשקול לבצע לידה מוקדמת. לו היו מעשים מחויבים אלו נעשים, היו היום מ' ובן זוגה הורים מאושרים לתינוקת בריאה!!!

  אם בכך לא די, הרי שלאחר שנקבע כי העוברית נפטרה, לא היה כל צורך להעביר את מ' לניתוח קיסרי בהול, אשר רק גרם לה לנזקים מידיים ואף לסיכונים עתידיים.

  לאור האמור, הגישו ההורים בימים אלו תביעה לבית המשפט באמצעות משרד עורכי הדין אלמוג – שפירא במסגרתה נתבע בית החולים לפצות את ההורים עד לגבול סמכותו של בית משפט השלום (2.5. מיליון שקלים).

 4. נולד עם מום קשה

  Leave a Comment

  ל', צעירה בהריונה הראשון, הגיעה לבצע סקירות מערכות במסגרת המעקב, בעודה נותנת אמונה ברופא הבודק.

  שתי הסקירות שביצעה האם, אבחנו לב "תקין" אצל העובר.

  רק בשבוע 31, בטרם הלידה, נמסר לל', כי ככל הנראה העובר סובל ממום לבבי קשה הנובע מהיעדר חלל בחדר שמאל בלב (!).

  ההורים ההמומים לא הבינו כיצד ייתכן ששתי סקירות הציגו לב תקין ולפתע מודיעים להם שהעובר סובל ממום כה קשה.

  בשל חוסר הוודאות הנובע בין השוני האדיר בין האבחנות, פנו ההורים גם לבירור בבתי החולים, אשר גם שם איששו לבסוף את הממצא של המום.

  הואיל והיה זה כבר שלב מתקדם בהריון, לא היו ההורים יכולים לבצע הפלה, וכך נולד התינוק, עם מום קשה, דבר שיחייב אותו לחיות כל חייו במוגבלות תפקודית של 100%, על כל המשתמע מכך לגביו הוריו האהובים שכעת יקדישו לו את חייהם.

  בימים אלו הגישו הורי התינוק, באמצעות עורך הדין רן שפירא ממשרד עורכי הדין אלמוג – שפירא תביעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, הנתמכת בחוות דעת רפואית לפיה רופא קופת החולים התרשל באופן משמעותי בשעה שלא אבחן את המום הקשה של העובר כבר בשלבי ההיריון הראשונים.

  עיינו בידיעה שפורסמה אודות התביעה בעיתון ידיעות חולון בת-ים.

 5. הרופא לא בדק – התינוק איבד את האשך

  Leave a Comment

  א.ג', תינוק בן יומו, נולד בחורף 2013 לאחר לידה תקינה והפך את הוריו למאושרים.

  מיד עם העברת התינוק למחלקת הילודים שאל אביו את הצוות הרפואי מדוע רופא לא בודק אותו. בתחילה נמסר לאב שרופא יגיע, ולאחר מכן שאחות תבדוק את התינוק. האב, מרוגש מלידת בנו לא חשב לרגע שהיעדר הבדיקה תוביל לנזק לבנו.

  לצערם של ההורים, ולמרות שהתינוק נולד בשעה 06:00 בבוקר, רק בשעות הצהריים נבדק לראשונה על ידי רופא, אשר אבחן כי לתינוק מצב חירום אורולוגי המחייב ניתוח. למרות כי מדובר היה במצב חירום שדרש ניתוח מיידי, המתין הצוות הרפואי עוד מספר שעות בטרם הוכנס התינוק לחדר הניתוח.

  האיחור הרב באבחון ובטיפול – גרם למעשה לנמק ולכך שהתינוק איבד את האשך השמאלי, אשר נכרת.

  הורי התינוק, אשר מיוצגים על ידי עורך הדין רן שפירא ממשרד עורכי הדין "אלמוג – שפירא", הגישו בימים אלו תביעה לבית משפט השלום בתל אביב, במסגרתה הם דורשים עד לגבול סמכותו של בית המשפט (2,500,000 ₪) וזאת בגין הרשלנות המקוממת בטיפול בתינוק.

  לו היה מצב החירום מאובחן כפי הנדרש, לא היה נגרם לתינוק הנזק שלמעשה מותיר אותו כל חייו, בלא אשך, על כל המשתמע מכך.

 6. לו היה הגידול מאובחן במועד, היה נותר התובע בריא

  Leave a Comment

  תביעה על סך של למעלה מ – 2.5 מיליון שקלים בגין איחור באבחון גידול בראש לצעיר בן 27

   

  ב', אדם צעיר בן 27, החל כבר בשנת 2008 להתלונן על כאבים בראש, ואף על תסמינים של הירדמות פלג גוף שמאל ואי תחושה באזור הפה.

  במשך למעלה מארבע שנים ביקר ב' בקופת החולים כללית ובבית החולים אסף הרופא עם תלונות רבות, שכולן אמורות היו להכווין את הצוות הרפואי לבעיה נוירולוגית. למרות זאת, הצוות הרפואי שטיפל בו לא ראה לנכון לבצע בדיקות רלבנטיות, לרבות בדיקה CT ראש, והפנה אותו לביצוע בירור פסיכיאטרי.

  רק לאחר כארבע וחצי שנים, ולאחר שתלונותיו של ב' לא חדלו, בוצעה בדיקת CT ראש אשר אבחנה גידול משמעותי בראשו. בשל מיקומו, גודלו והלחץ שהגידול יצר, נדרש ב' לניתוח מורכב מאוד, אשר כרת את מקצת הגידול, והותיר אותו נכה לכל חייו.

  ב', אשר מיוצג על ידי עורך הדין רן שפירא ממשרד עורכי הדין "אלמוג – שפירא", הגיש בימים אלו תביעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, במסגרתה הוא דורש פיצוי של למעלה מ – 2,500,000 ₪ בגין הרשלנות באבחון הגידול בראשו.

  לו היה הגידול מאובחן במועד, נטען בכתב התביעה הנתמך בחוות דעת רפואית של מומחה, היה נותר ב' בריא, וללא כל מגבלה ונכות. בשל האיחור הרב, לצערו של ב', הוא יוותר נכה לצמיתות ואף סיכוי ההחלמה שלו הופחתו משמעותית.

 7. מטופל נותר עם נמק ברגלו לכל חייו

  Leave a Comment

  י', אדם בן 60, פנה לבית החולים שיבא עם תלונות על נימול וכאבים ברגלו הימנית. בבדיקתו לא נמוש דופק ברגל, והרופאים מסרו לו כי מדובר במצב חירום של אי אספקת דם ולכן יש צורך בהליך כירורגי דחוף.

  למרות זאת, עוכב י' במשך שעות ארוכות בבית החולים ללא קבלת טיפול כלל, ותוך שאחיות בית החולים מתנצלות (!) בפניו כי הרופאים "בניתוח".

  בפועל, י' נאלץ לחכות למעלה מ – 48 שעות לקבלת טיפול בשעה שהוא סובל מאיסכמיה (אי אספקת דם) ברגלו !

  לאור העיכוב הרב במתן הטיפול, נגרם לי' נזק בלתי הפיך ברגלו, המאובחן כשיתוק וצניחת כף הרגל. הזנחת הרופאים גרמה לי' לנכות צמיתה בשיעור של 30%. כל זאת, כאשר התייחסות מיידית לאבחנה שכבר נעשתה הייתה יכולה להותיר את י' היום, כאשר הוא מתפקד, עצמאי וללא נכות.

  בצר לו, ולאור נזקיו נאלץ י' להגיש כתב תביעה לבית המשפט, על מנת שיחייב את בית החולים לפצותו, באופן שיקל, ולו במעט את שגרתו, לאור הנזקים מהם הוא סובל.

 8. תינוקת נותרה נכה עקב רשלנות

  Leave a Comment

  ה.א, תינוקת בת פחות משנה, הגיעה לטיפול במרכז הרפואי שיבא, אשר דרש החדרת עירוי נוזלים. על מנת להחדיר עירוי נוזלים, על הרופא להציב חוסם ורידים, ולאחר החדרת העירוי, להסירו מיידית. אולם לצערה של ה.א., עם החדרת העירוי, הותיר הצוות הרפואי בשיבא את חוסם הורידים ברגלה השמאלית, כאשר הוא לוחץ על הרגל ומונע זרימה של דם.

  רק בבוקר שלאחר מכן (!), מצאה אחות בית החולים את חוסם הורידים על רגלה של התינוקת והסירה אותו מיידית.

  לצערה של התינוקת, הותרת חוסם הורידים כל הלילה כבר גרם לפגיעה בזרימת הדם ברגל, דבר שהותיר אותה עם שוני בין היקפי הרגלים ועם צלקת, וזאת לכל חייה.

  בימים אלו הגישו הקטינה והוריה, באמצעות משרדנו, תביעה לבית משפט השלום בתל אביב, במסגרתה יתבקש המרכז הרפואי שיבא לפצות את הקטינה ואת הוריה, על הנזקים שהותירה הרשלנות החמורה כאמור.

 9. הגידולים אובחנו רק לאחר שנה!

  Leave a Comment

  י', אדם צעיר בן 52 עבר בשנת 2004 ניתוח לכריתת נגעי עור בשל מלנומה, ומאותו המועד נדרש י' להיוותר במעקב מדי שנה.

  כך עשה, ובשנת 2008 ביצע י' בדיקת CT חזה במרכז הרפואי "מאיר", אשר פוענחה ללא שינוי מהבדיקה שבוצעה שנה קודם לכן, כלומר – בדיקה תקינה שלא דורשת כל טיפול או התערבות.

  בשנת 2009 ביצע י' בדיקת CT  נוספת שאבחנה ממצאים חמורים שחייבו טיפול כימותרפי וניתוח לב פתוח לכריתת אונה ימנית עליונה וכריתת גוש מאונה ימנית תחתונה. כאשר ביקש י' לבדוק שוב את ה – CT  משנת 2008, נדהם כאשר גילה כי שני הגידולים שאובחנו בשנת 2009, נראים באופן ברור כבר בשנת 2008 !

  למעשה, האיחור באבחון הגידולים הביא לכך, שהגידול באונה הימנית העליונה גדל פי 10, והגידול באונה הימנית התחתונה גדל פי 2. האבחון המאוחר, גרם כאמור לצורך בטיפולים קשים, אך למעלה מכך, גרם לפגיעה בסיכויי ההחלמה של י'. לו היו מאובחנים הגידולים ב – 2008, סיכויי ההחלמה של י' היו עומדים על 60% !

  בעקבות נזקיו הקשים עקב הפענוח השגוי של בדיקת ה – CT  משנת 2008 והאיחור באבחון הגידולים הגיש י', באמצעות משרדנו, תביעה המוערכת בסך של עד 2,500,000 ₪ כנגד המרכז הרפואי "מאיר" וקופת חולים כללית.

 10. בית החולים מאיר התרשל בהחדרת קטטר

  Leave a Comment

  הצוות הרפואי בבית חולים ברזילי החדיר לחולה בשחמת הכבד קטטר שתן בכוח והותיר אותו לבדו ללא כל השגחה, באופן שהביא לתלישת הקטטר ולגרימת נכות אורולוגית בלתי הפיכה.

  דני הגיע לאשפוז בבית החולים ברזילי בשל החמרה של שחמת כבד שגרמה לו לפגיעה קשה ביכולות הקוגניטיביות (דבר שכיח במצב שכזה).

  במהלך האשפוז, ולמרות מצבו הקוגניטיבי הקשה שבא לידי ביטוי בבלבול וחוסר התמצאות, הצוות הרפואי לא השגיח על דני, אשר יצא מחוץ לבית החולים והחל משוטט ברחובות. רק לאחר שהוזעקה המשטרה אותר א.י והוחזר לאשפוז. אך האם הדבר גרם לצוות הרפואי להשגיח עליו ?   לצערנו – לא!

  על אף תמרור אזהרה זה, כאשר חזר לאשפוז, החליטו הצוות הרפואי להחדיר לדני קטטר פולי (קטטר לשתן) בכוח, למרות התנגדותו לכך.

  מצבו הבלבולי, התנהגותו הקודמת והתנגדותו לקטטר לא גרמו לצוות הרפואי להשגיח על דני, או לומר לבני משפחתו שאסור להותירו לבדו. הצוות הרפואי החליט באופן רשלני מאין כמוהו, להותיר את דני במצבו הקוגניטיבי הקשה – לבדו!

  דני נותר כאמור לבד, ללא השגחה ומבולבל מאוד בשל מצבו הקוגניטיבי. דבר זה הביא לכך שתלש את הקטטר מאיבר מינו בצורה אלימה וקשה. כתוצאה מכך, נגרמה לדני נכות אורולוגית צמיתה ובלתי הפיכה בשיעור של 30%.

  לאור התנהלות הצוות הרפואי בברזילי, הוגש בימים אלו כתב תביעה לבית משפט השלום בתל אביב, באמצעות משרדנו, במסגרתו יתבקש בית המשפט הנכבד לחייב את בית החולים לפצות את א.י. על כל נזקיו (כתב התביעה הוגש עד לגבול סמכות בית המשפט – 2,500,000 ₪).

 11. מטופל נותר עם קוצב מיותר ללא אפשרות להוציאו

  Leave a Comment

  רופאי בית החולים "מאיר" החדירו לגבר בן 59 קוצב לב ללא כל אינדיקציה ומבלי לקבל את הסכמתו והותיר אותו לכל חייו עם קוצב מיותר ללא אפשרות להוציאו.

  משה, יליד 1954, חש בלבו ביום 29.5.10 במהלך משחק כדורסל והתמוטט. צוות מד"א פינה אותו מיד לבית החולים "מאיר" כאשר הוא מורדם ומונשם עם דופק סדיר.

  בימים שלאחר מכן החל להתעורר אך סבל מבלבול רב, וביום 4.6.10 אף עבר הערכה פסיכיאטרית שלפיה הוא אינו כשיר לקבל החלטות.  ביום 8.6.10 עבר אבי צנתור שבו נקבע כי אין כל אינדיקציה להחדרת קוצב לב.

  למרות הקביעה כי אין צורך בקוצב לב, ולמרות שמר הררי היה מבולבל ולא יכול למעשה להבין את שקורה, החליט הצוות הרפואי להחתים אותו על טופס הסכמה להחדרת קוצב לב !

  כאשר מצבו הקוגנטיבי השתפר, הבין מר הררי כי נעשה לו עוול, וניסה בכל דרך לגרום להוצאת הקוצב. הוא פנה במכתבים רבים לכל הגורמים הרלבנטים – אך ללא הואיל. כיום, בשל הזמן שחלף, יאלץ משה להיוותר עם קוצב לב בלבו, על כל המשתמע מכך לגבי המגבלות הפיסיות והנפשיות.

  בשל כך, הגיש משה בימים אלו כתב תביעה לבית משפט השלום בתל אביב בסך של עד 2,500,000 ₪, באמצעות משרדנו, במסגרתו הוא טוען כי יש לפצותו בגין רשלנות הצוות הרפואי ובגין כך שהחדירו לגופו ללא הסכמתו גוף זר, שאין בו כלל צורך.