מעוניין בייעוץ משפטי?

רחוב התע"ש 3 א' רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635
office@rlaw.co.il
שלח

תאונות דרכים

תאונות דרכים

חזרה >

תאונות דרכים היא בין ה"מכות" הקשות של החברה בה אנו חיים. לצערנו הרב, למרות התקדמות הטכנולוגיה, עדיין לא נמצאה הנוסחה למניעת תאונות, ובעיקר כאלו אשר מקורן בטעויות אנוש.

תאונות דרכים לעיתים מביאות לתוצאות הרות אסון, לנזקים בלתי הפיכים לנפגעים ולקרוביהם ולצערנו אף לעיתים למוות.

אחריות מוחלטת לפיצוי

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים נועד להקל על הנפגעים ובני משפחתם, והציב דרך משפטית המנסה להקל עם הנפגע. כך לדוגמא, בתאונות דרכים חל עקרון האחריות המוחלטת, כלומר – כל נפגע אשר בוטח כחוק זכאי לפיצוי ככל ונפגע, וזאת ללא קשר לשאלת אשמו בתאונה.

כך גם מי שנפגע בתאונה כתוצאה מאשמתו שלו, יהיה זכאי לפיצויים על פי החוק מחברת הביטוח שביטחה את רכבו בביטוח חובה ובתנאי שאינו מצוי בחריגים הקבועים בחוק.

רוצים לדעת עוד על זכויות לאחר תאונה? עיינו במדריך תביעות ביטוח חובה שערכנו עבורכם.

ההליך לקבלת פיצוי כספי

הליך ניהול תיק בגין תאונת דרכים שונה מתביעת נזיקין "רגילה". עיקר השוני נובע מהפרוצדורה להוכחת הנזק.

בתביעת נזיקין שאינה על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, על התובע לצרף לכתב התביעה חוות דעת רפואית של מומחה מטעמו. בתביעה על פי חוק הפיצויים לעומת זאת, אין לתובע זכות להגיש חוות דעת רפואית, אלא זכות לבקש מינוי מומחה מטעם בית המשפט. לשוני זה נפקויות שונות במסגרת ניהול התיק.

מעבר לכך, יש גם שוני בין סכומי הפיצוי. כדוגמא נוכל להביא את סכום הפיצוי בראש הנזק בגין כאב וסבל אשר בתביעות נזיקין סכום זה אינו מוגבל ולמעשה נמצא בשיקול דעתו של בית המשפט. בתביעות על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, נעשה החישוב בראש נזק זה על פי הדין, הקובע רף מקסימאלי.

כפי שניתן לראות, בניהול תיק בגין פגיעה בתאונת דרכים יש צורך לפנות לעורך דין העוסק באופן תדיר בתחום זה והמכיר את ייחודו המשפטי, ואת כלליו הספציפיים.

על כן, בכל מקרה בו אתם או מי מיקיריכם נפגע בתאונת דרכים, אנו ממליצים לפנות למשרדנו בהקדם האפשרי לאחר התאונה על מנת להבין את מלוא זכויותיכם ולדאוג לקבלת מלוא הפיצויים לו הנכם זכאים.

שתפו ברשתות חברתיות

עדכוני תאונות דרכים

 1. רשלנות רפואית הנגרמת לאחר תאונה

  אם לא די בנזקים שנגרמו בתאונה, איתרע מזלו של הנפגע והוא "זכה" בנוסף גם לטיפול רפואי רשלני. כעת, נשאלת השאלה, מי אמור לפצות אותו בגין נזקים אלו? האם הגורמים הרפואיים אשר כשלו בטיפול, או שמא אולי חברת הביטוח אשר ביטחה את השימוש ברכב המנועי? על סוגיה זו, ניתן לקרוא בכתבה הבאה.
 2. מהי תאונת דרכים?

  הגדרת המונח "תאונת דרכים", אינה משימה קלה כלל וכלל, בייחוד כאשר אין מדובר בנסיבות "קלאסיות", בהן הדברים ברורים למדי. לעיתים, יש וניתן לראות במערכת נסיבות ככזאת העולה כדי ההגדרה הקבוע בחוק ומזכה בפיצוי, למשל במקרה של תאונה תוך כדי ירידה מרכב, לאחר שהושלמה הנסיעה. על מנת לדעת ולהבין את רכיבי ההגדרה, עיינו בכתבה הבאה.
 3. הגורם האחראי

  הגורם האחראי לפיצוי עשוי להשתנות ממקרה למקרה, בייחוד כאשר אין מדובר במקרה של תאונה קלאסית, למשל "פגע וברח", או אולי אף תאונה ללא כיסוי ביטוחי. בכתבה הבאה ערכנו פירוט של הגורמים העשויים להיות אחראים.

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635
שלח

עדכונים

הירשם לעדכונים

תאונות דרכים

מאמרים
פסקי דין
הלכות
תביעות
שאל בפורום
שאל בפורום

שאלות אחרונות בפורום תאונות דרכים

 • תאונה ללא נפגעים

  23.10.16

  שלום בידי שאלה.עמדתי בפקק ורכב יצא ברוורס מרחוב צדדי\מדרכה-חניה, יצאה אישה מהרכב וביקשה שאסע אחורה כדי לתת לרכב היוצא להשתלב בתנועה, נסעתי טיפה אח

  מאת: יעקב אפל

 • תאונת דרכים ללא פרטים

  27.06.16

  חבר שלי עשה תאונת דרכים ובגלל הלחץ פיניתי אותו במהירות לבית החולים מבלי שלקחנו את פרטי הנהג הפוגע. חברת הביטוח מסרבת לפצות את החבר שלי בגלל שאין את פר

  מאת: גילי

 • תאונת דרכים בחזרה מהעבודה

  12.04.16

  רכב נכנס בי מאחור בדרך חזרה מהעבודה הביתה, הבנתי שבמקרה כזה מדובר בתאונת עבודה גם, האם יהיה צורך להגיש לביטוח הלאומי תלושי משכורת לשם קבלת הפיצוי מהם?

  מאת: אוריה