מעוניין בייעוץ משפטי?

רחוב התע"ש 3 א' רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635
office@rlaw.co.il
שלח

תאונות דרכים - מאמרים

הפן התאורטי העומד מאחורי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים הנו מעניין מאין כמותו. הנימוקים והשיקולים העומדים מאחורי כל קביעה בחוק ומאחורי כל יישום של פסיקה, הם למעשה אלו שמבססים את הפרקטיקה היום יומית של התחום, ובמילים פשוטות יותר משליכות על הזכויות של כולנו. אנו נפעל לערוך עבורכם מאמרים רלבנטיים אודות תחום זה, אשר סביר להניח שיוותר תמיד תחום משפטי דינאמי ומרתק.

 1. מלחמת התשה במבוטחים

  נפגעי תאונות דרכים זכאים לפיצוי מכוח החוק, אולם בפועל, לנוכח התנהלות חברות הביטוח, רבים זוכים בפיצויים רק כעבור שנים ארוכות או מתפשרים על פיצוי זעום. על מנת שתוכלו להבין טוב יותר מה הסיבות והטכניקות בהן עושות חברות הביטוח שימוש, ערכנו עבורכם מאמר מקצועי ומקיף. מוזמנים לעיין ולהגיב.
 2. עצות מעשיות

  נפגעת בתאונה? אנו ערים לכך שהימים הראשונים לאחר התאונה הינם טראומטיים וקשים. על מנת להקל עליך בהתמודדות ובהבנת הזכויות, ערכנו למענך כתבה הכוללת שורה של עצות וטיפים מעשיים, המסבירים בצורה קלה וברורה כיצד מומלץ לפעול לצורך הבטחת קבלת פיצוי מקסימלי.
 3. תביעות ביטוח חובה

  מאחורי החובה לרכוש ביטוחים לשימוש ברכב מנועי, זו שביקשה המדינה להשתית בחקיקה, עומד הרציונל שעל המדינה לדאוג לאזרחיה מפני צרה. כך, ביקשה המדינה למנוע מצב שבו אדם נפגע בתאונה ונאלץ לנהל הליכים משפטיים מורכבים כנגד הגורם המזיק. בכתבה זו, הסבר מקיף אודות הגורמים שזכאים לפיצוי, וכן הסבר מתי לא ניתן להגיש תביעה מכוח ביטוח החובה.
 4. חוק הפלת"ד

  השימוש בדרכי התחבורה הציבורית מלווה בסיכונים רבים. המחוקק הורה אמנם על קביעת נורמות ייחודיות, ובין היתר קביעת אחריות מוחלטת לפיצוי, חובת נהיגה תוך שימוש בביטוח חובה, הגדרת המונח "כלי רכב מנועי" ועוד. עם זאת, התחום מעורר לעיתים קרובות מחלוקות משפטיות מרתקות. לפיכך, החלטנו לערוך עבורכם ולמענכם סקירה של ההוראות המרכזיות בחוק למען תדעו את זכויותיכם.
 5. רשלנות רפואית הנגרמת לאחר תאונה

  אם לא די בנזקים שנגרמו בתאונה, איתרע מזלו של הנפגע והוא "זכה" בנוסף גם לטיפול רפואי רשלני. כעת, נשאלת השאלה, מי אמור לפצות אותו בגין נזקים אלו? האם הגורמים הרפואיים אשר כשלו בטיפול, או שמא אולי חברת הביטוח אשר ביטחה את השימוש ברכב המנועי? על סוגיה זו, ניתן לקרוא בכתבה הבאה.
 6. מהי תאונת דרכים?

  הגדרת המונח "תאונת דרכים", אינה משימה קלה כלל וכלל, בייחוד כאשר אין מדובר בנסיבות "קלאסיות", בהן הדברים ברורים למדי. לעיתים, יש וניתן לראות במערכת נסיבות ככזאת העולה כדי ההגדרה הקבוע בחוק ומזכה בפיצוי, למשל במקרה של תאונה תוך כדי ירידה מרכב, לאחר שהושלמה הנסיעה. על מנת לדעת ולהבין את רכיבי ההגדרה, עיינו בכתבה הבאה.
 7. הגורם האחראי

  הגורם האחראי לפיצוי עשוי להשתנות ממקרה למקרה, בייחוד כאשר אין מדובר במקרה של תאונה קלאסית, למשל "פגע וברח", או אולי אף תאונה ללא כיסוי ביטוחי. בכתבה הבאה ערכנו פירוט של הגורמים העשויים להיות אחראים.
 8. פרדוקס ביטוח חובה

  כיצד ייתכן שנהג אשר לא רכש ביטוח חובה, כמתחייב בחוק (לרבות בחוקי העונשין), זוכה בפיצוי גבוה הרבה יותר מנהג אשר רכש ביטוח? על הפרדוקס והאבסורד שהמצב מעורר, בכתבה שערכנו. בכתבה ניתן למצוא התייחסות לפסיקת בית המשפט העליון בעניין זה, ודברי המחוקק. מוזמנים לעיין.
 9. תאונת דרכים בדרך לעבודה או בחזרה

  נפגעת בתאונת דרכים בדרך לעבודה או בחזרה ממנה? את הכתבה הבאה חשוב שתקרא, וזאת בטרם מימוש הזכויות. הליכים אלה טומנים בחובם עקרונות וכללים מיוחדים אשר עשויים להשפיע על שיעור הפיצוי העשוי להיפסק. בכתבה המצורפת התייחסנו בקצרה לנקודות המרכזיות, ואנו ממליצים לך לעיין בה.
 10. הביטוח לא חודש

  כלל ידוע הוא כי כל נהג בישראל, העושה שימוש בכלי רכב מנועי, מחויב ברכישת ביטוח חובה, לשם כיסוי נזקיו ונזקי צדדים שלישיים (נוסעים, הולכי רגל). נשאלת השאלה, האם במקרה ונהג רכב שכח לחדש את ביטוח החובה, יהיה זכאי בכל זאת לפיצוי בגין נזקים שנגרמו לו בתאונה? על כך בכתבה הבאה.

שתפו ברשתות חברתיות

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635
שלח

עדכונים

הירשם לעדכונים

תאונות דרכים

מאמרים
פסקי דין
הלכות
תביעות
שאל בפורום
שאל בפורום

שאלות אחרונות בפורום תאונות דרכים

 • פיצוי בגין תאונת דרכים

  25.02.20

  שלום התאונה ארעה לפני 3 שנים בהיותי חייל ,הרכב הוגדר טוטאלוסט. פגיעה לא חמורה שהצריכה ממני מנוחה של שבוע וטיפול תרופתי לכאבים. לא הגשתי עד כה דרישה

  מאת: חיים

 • תביעה של רכב ללא ביטוח

  12.02.20

  שלום רב, רכב ללא ביטוח מקיף או צד ג נכנס בי מאחורה . לצערי היה לי רק צד ג. הרכב שנכנס בי רשום על שם הסבתא חמותו של בעל הרכב אישה מבוגרת מאוד. הרכב

  מאת: נדב

 • תביעה בעל רכב

  13.01.20

  אני נפגעתי בתאונת דרכים. הייתי הולך רגל במעבר חציה. תובע חברת ביטוח. תהליך פלילי נגד בעל רכב הסתיימו. אם אני יכול לתבוע בעל רכב בדיני אזרחי?תודה

  מאת: אלכס