מעוניין בייעוץ משפטי?

רחוב התע"ש 3 א' רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635
office@rlaw.co.il
שלח

תאונות עבודה

תאונות עבודה באופן כללי מוגדרות בחוק הביטוח הלאומי כתאונות אשר נגרמות בזמן ועקב העבודה. רובנו עובדים, אם כשכירים ואם כעצמאיים ולפיכך חשוב מאוד לדעת מהן הזכויות שלנו כאשר מדובר בפגיעה בעבודה כלשונה בחוק הביטוח הלאומי.

במקרים רבים תאונה יכולה להקנות לנפגע זכויות במספר מקורות. לדוג', ייתכן מאוד שתאונת דרכים תחשב גם כתאונת עבודה, ובמקרה כזה יהא זכאי הנפגע לפיצוי מחברת הביטוח שביטחה את הרכב בביטוח חובה, ובנוסף יהיה זכאי לתגמולי ביטוח מן המוסד לביטוח לאומי.

עו"ד דין תאונות עבודה יסייע לכם בתביעת הפיצויים

לא נטעה אם נאמר כי הטיפול במימוש זכויות לאחר תאונת עבודה דורש הבנה משפטית ולפיכך אנו ממליצים לנפגעים בתאונות עבודה לפנות לקבלת ייעוץ משפטי במשרדנו בטרם פניה למוסד כלשהו למימוש הזכויות לפיצוי או לתגמול.

מקרים של תאונות עבודה יכולים גם להביא לזכאות של נפגע לפיצוי בשל תביעת נזיקין אשר קמה לו עילת תביעה להגשתה. נפגע בהחלט יכול להיות זכאי לפיצוי בתביעת נזיקין נגד המעביד או נגד צד ג', וזאת בנוסף לתגמולי ביטוח מהמוסד לביטוח לאומי.

חשוב להבהיר, כי ככלל, נעשה ניכוי של גמלאות שנפגע זכאי להן מהמוסד לביטוח לאומי, מכל פיצוי לו הוא זכאי בתביעת נזיקין. נושא זה, של ניכוי גמלאות, הוא נושא מורכב יחסית, אשר בכל מקרה של תאונת עבודה שמהווה גם עילת תביעה בנזיקין, מהווה נדבך חשוב בכל צעד בהליך המשפטי.

תאונות עבודה גם יכולות להיות בעלות משמעות בפן הביטוחי, כלומר ייתכן מאוד שתאונת עבודה תקנה לנפגע זכויות על פי פוליסות ביטוח. כך לדוג', תאונת עבודה יכולה להקנות זכויות במסגרת פוליסות פרטיות כגון פוליסת תאונות אישיות, פוליסת נכות מתאונה, פוליסת אובדן כושר עבודה ועוד.

אל תתמודדו עם פגיעתכם לבד

בכל מקרה של תאונת עבודה המלצתנו היא חד משמעית. לא לנסות לממש את כל זכויותיכם לבד, אלא לפנות לעורך דין תאונות עבודה. אנו במשרדנו נשמח לשוחח עמכם ולסייע לכם בכל מקרה של תאונת עבודה.

שתפו ברשתות חברתיות

עדכוני תאונות עבודה

 1. פעולות שחשוב לבצע

  על מנת להבטיח כי תביעתכם תתקבל, ולא פחות חשוב מכך, כי הפיצוי שיתקבל (ככל ויתקבל) יהיה בשיעור העולה בקנה אחד אם הנזקים שנגרמו בתאונה, מומלץ לבצע מספר פעולות בסמוך לאחר תאונה. בכתבה הבאה, ריכזנו שורה של נושאים (טיפים מעשיים), אשר מומלץ לבצע כדי להבטיח את זכויותיכם. אל תפספסו.
 2. סבירות סיכון

  במסגרת העבודה עשוי עובד להיחשף לשורה של סיכונים, כאשר מתחם הסבירות של כל סיכון משתנה בהתאם לנסיבות. הלכה למעשה, לא כל סיכון שהתממש יקים לעובד עילה לתביעה כנגד המעסיק. בשורה של פסקי דין נקבע כי רק סיכונים בלתי סבירים יצדיקו קיומה של עילה. על הפער שבין סיכונים אלה, תוכלו לקרוא בכתבה הבאה.
 3. את מי תובעים

  פגיעה בעבודה עשויה להעמיד לרשות הנפגע פיצוי לא רק מביטוח לאומי, כמו שרובם חושבים, אלא ממקורות נוספים, כגון: אפשרות לפיצוי מאת המעסיק (במקרה של רשלנות / הפרת חובה הקבועה בחוק). בכתבה הבאה, סקרנו את האפשרויות השונות העומדות לרשות נפגעים, והדרך הראויה למימוש הזכות.

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635
שלח

עדכונים

הירשם לעדכונים

תאונות עבודה

מאמרים
פסקי דין
הלכות
תביעות
שאל בפורום
שאל בפורום

שאלות אחרונות בפורום תאונות עבודה

 • החזרת התיק ליועץ רפואי לועדה רפואית ערר.

  08.12.19

  שלום, נפגעתי בתאונת עבודה לפני מספר שנים ונקבעו לי 19 אחוזי נכות לצמיתה. הגשתי לפני כשנה החמרת מצב כתוצאה מאותה תאונה . בועדה מדרג ראשון נבדקתי ע"י י

  מאת: ליאור

 • תעלה קרפלית

  25.11.19

  שלום, הוכרה לי נכות של תעלה קרפלית לפני כמה שנים לפי התקנות הישנות בגובה 19% ע"י המלל ,כעת לאחר כמה שנים אני נבדק על ידי מומחה מטעם חברת הביטוח האם ב

  מאת: יוסי

 • ביטוח לאומי מסרב למסור פרוטוקול רפואי האם זה חוקי?

  20.11.19

  שלום רב, אני נמצא בהליך של החמרת מצב כתוצאה מתאונת עבודה . לפני כחודש וחצי הייתי בועדת יעוץ רפואי .לאחר כשבועיים מהבדיקת יעוץ רפואי פניתי לביטוח לאומ

  מאת: שרון