תאונות עבודה באופן כללי מוגדרות בחוק הביטוח הלאומי כתאונות אשר נגרמות בזמן ועקב העבודה. רובנו עובדים, אם כשכירים ואם כעצמאיים ולפיכך חשוב מאוד לדעת מהן הזכויות שלנו כאשר מדובר בפגיעה בעבודה כלשונה בחוק הביטוח הלאומי.

במקרים רבים תאונה יכולה להקנות לנפגע זכויות במספר מקורות. לדוג', ייתכן מאוד שתאונת דרכים תחשב גם כתאונת עבודה, ובמקרה כזה יהא זכאי הנפגע לפיצוי מחברת הביטוח שביטחה את הרכב בביטוח חובה, ובנוסף יהיה זכאי לתגמולי ביטוח מן המוסד לביטוח לאומי.

עו"ד דין תאונות עבודה יסייע לכם בתביעת הפיצויים

לא נטעה אם נאמר כי הטיפול במימוש זכויות לאחר תאונת עבודה דורש הבנה משפטית ולפיכך אנו ממליצים לנפגעים בתאונות עבודה לפנות לקבלת ייעוץ משפטי במשרדנו בטרם פניה למוסד כלשהו למימוש הזכויות לפיצוי או לתגמול.

מקרים של תאונות עבודה יכולים גם להביא לזכאות של נפגע לפיצוי בשל תביעת נזיקין אשר קמה לו עילת תביעה להגשתה. נפגע בהחלט יכול להיות זכאי לפיצוי בתביעת נזיקין נגד המעביד או נגד צד ג', וזאת בנוסף לתגמולי ביטוח מהמוסד לביטוח לאומי.

חשוב להבהיר, כי ככלל, נעשה ניכוי של גמלאות שנפגע זכאי להן מהמוסד לביטוח לאומי, מכל פיצוי לו הוא זכאי בתביעת נזיקין. נושא זה, של ניכוי גמלאות, הוא נושא מורכב יחסית, אשר בכל מקרה של תאונת עבודה שמהווה גם עילת תביעה בנזיקין, מהווה נדבך חשוב בכל צעד בהליך המשפטי.

תאונות עבודה גם יכולות להיות בעלות משמעות בפן הביטוחי, כלומר ייתכן מאוד שתאונת עבודה תקנה לנפגע זכויות על פי פוליסות ביטוח. כך לדוג', תאונת עבודה יכולה להקנות זכויות במסגרת פוליסות פרטיות כגון פוליסת תאונות אישיות, פוליסת נכות מתאונה, פוליסת אובדן כושר עבודה ועוד.

אל תתמודדו עם פגיעתכם לבד

בכל מקרה של תאונת עבודה המלצתנו היא חד משמעית. לא לנסות לממש את כל זכויותיכם לבד, אלא לפנות לעורך דין תאונות עבודה. אנו במשרדנו נשמח לשוחח עמכם ולסייע לכם בכל מקרה של תאונת עבודה.

שאלות נפוצות

מתי תאונה תיחשב כתאונת עבודה?

תאונה נחשבת כתאונת עבודה כאשר מדובר בתאונה שנגרמה בזמן העבודה ועקב העבודה. כלומר, יש להראות קשר ישיר בין העבודה לבין הנזק שנגרם בתאונה. חשוב להזכיר כי גם הדרך לעבודה וחזרה ממנה נחשבת "בזמן העבודה" לצורכי הגדרה זו.

האם לפנות לביטוח לאומי או להגיש תביעת נזיקין?

חשוב להבדיל בין הזכאות לפנות למוסד לביטוח לאומי לצורך הכרה בתאונה ותשלום תגמולים בהתאם לנזק, לבין בחינת האפשרות להגשת תביעת נזיקין. בזמן שפניה למוסד לביטוח לאומי תבוצע תמיד במקרים של תאונת עבודה, הרי שתביעת נזיקין תוגש רק במקרה שהו ישנה עילת תביעה, כלומר, ישנו "מזיק" ואחראי לתאונה בשל רשלנותו.

איזה פיצוי ניתן לקבל עקב תאונת עבודה?

סכום הפיצוי תלוי קודם כל בגובה הנזק. הקביעות במוסד לביטוח לאומי תקבענה את גובה התגמולים וכך גם הנזק שייקבע בתביעת הנזיקין ככל שתוגש ייקבע את גובה הפיצוי שייקבע. במקרה האחרון תהיה רלבנטיות גם לשאלת האחריות ולשאלת האשם התורם של הנפגע. בכל מקרה, כאשר מדובר בנזק משמעותי, חשוב מאוד לוודא כי הנפגע קיבל את הפיצוי המירבי בגין מצבו.

האם המוסד לביטוח לאומי משלם פיצוי חד פעמי או תגמול חודשי?

המוסד לביטוח לאומי יכול לשלם גמלאות לנפגע בשל תאונת עבודה. התשלום יעשה בהתאם לקביעת הנזק שלו. קרי, גובה נכותו. ייתכן ונפגע לא יהיה זכאי למענק או לקצבה חודשית, ומנגד נזק גבוה יכול להביא לתשלום קצבה לכל החיים. ככלל, מדובר בתשלום חודשי ולא חד פעמי.

האם כדאי להיות מיוצג על ידי עורך דין?

לאור העובדה שפגיעה בתאונת העבודה מצריכה מימוש זכויות הן מול המוסד לביטוח לאומי, הן בתביעת נזיקין אפשרי והן במימוש פוליסות ביטוח נוספות, מומלץ מאוד להיות מיוצג על ידי עורך דין אשר יוודא כי הנפגע מקבל את מלאו זכויותיו בגין הפגיעה.

שתפו ברשתות חברתיות

עדכוני תאונות עבודה

 1. פעולות שחשוב לבצע

  על מנת להבטיח כי תביעתכם תתקבל, ולא פחות חשוב מכך, כי הפיצוי שיתקבל (ככל ויתקבל) יהיה בשיעור העולה בקנה אחד אם הנזקים שנגרמו בתאונה, מומלץ לבצע מספר פעולות בסמוך לאחר תאונה. בכתבה הבאה, ריכזנו שורה של נושאים (טיפים מעשיים), אשר מומלץ לבצע כדי להבטיח את זכויותיכם. אל תפספסו.
 2. סבירות סיכון

  במסגרת העבודה עשוי עובד להיחשף לשורה של סיכונים, כאשר מתחם הסבירות של כל סיכון משתנה בהתאם לנסיבות. הלכה למעשה, לא כל סיכון שהתממש יקים לעובד עילה לתביעה כנגד המעסיק. בשורה של פסקי דין נקבע כי רק סיכונים בלתי סבירים יצדיקו קיומה של עילה. על הפער שבין סיכונים אלה, תוכלו לקרוא בכתבה הבאה.
 3. את מי תובעים

  פגיעה בעבודה עשויה להעמיד לרשות הנפגע פיצוי לא רק מביטוח לאומי, כמו שרובם חושבים, אלא ממקורות נוספים, כגון: אפשרות לפיצוי מאת המעסיק (במקרה של רשלנות / הפרת חובה הקבועה בחוק). בכתבה הבאה, סקרנו את האפשרויות השונות העומדות לרשות נפגעים, והדרך הראויה למימוש הזכות.

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635  עדכונים   תאונות עבודה

   מאמרים
   פסקי דין
   הלכות
   תביעות
   שאל בפורום
   שאל בפורום

   שאלות אחרונות בפורום תאונות עבודה

   • כוויה ממים רותחים ברגל במהלך העבודה

    09.03.21

    שלום ! אני נכוויתי במהלך העבודה כעוזר טבח ברגלי, כתוצאה משפיכת מים וירק רותחים למסננת, כאשר לסיר לא היו ידיות, ולא היו במטבח מספיק כפפות הגנה מחום. כת

    מאת: ציון רוטבום

   • בעיות עמוד שידרה מעבודה

    11.01.21

    בוקר טוב שמי אבי כהן עובד כ 28 שנים כטכנאי ונותן שרות לעמדות מכירה בעבר תאונת עבודה (שבר חוליות D11 D12 ) במסגרת עבודתי בסוף שנות ה90 סחבתי משקלים

    מאת: אבי

   • כוויה בעבודה

    11.01.21

    שלום, לפני יומיים נכוויתי בעבודה ממכונת אריזה בכף יד ימין. מהיום הראשון שלי בעבודה לפני כחצי שנה הייתה לנו מכונת אריזה שלא הייתה תקינה, ומשטח החימום

    מאת: ניקול בנדרסקי