ביטוח חיים הוא למעשה הביטוח היחיד בו המבוטח דואג כל חייו לכך שאם יקרה לו דבר מה וילך לעולמו, יקיריו יקבלו תגמולי ביטוח אשר יקלו עליהם ויביאו להם ביטחון כלכלי.

המדובר למעשה במקרה בו המבוטח עצמו לא יהיה נוכח, ככל ויהיו מחלוקות הנוגעות לעצם קיומו של הביטוח, תנאיו, וכיוצא באלו. זהו למעשה קושי רב, המאפשר לעיתים לחברות הביטוח לדחות את זכאותם של המוטבים בפוליסה, בטענות שונות הנוגעות לעצם הקבלה לביטוח של המבוטח.

כיצד מנסות להתחמק חברות הביטוח?

כך לדוג' לעיתים טוענות חברות הביטוח להסתרה של המבוטח בכל הנוגע למצב רפואי בו היה נתון ואשר מתגלה רק בעת שנפטר. במקרה כזה מנסות חברות הביטוח להתנער מתשלום למוטבים של סכום הביטוח.

מעבר לאמור, ישנן טענות נוספות אותן מעלות חברות הביטוח בעת שהן נדרשות לשלם תגמולי ביטוח למוטבים בפוליסות ביטוח חיים. במקרה שכזה חשוב לבחון היטב את הסיבה לדחייה שמעלה חברת הביטוח, ולא לקבלה כלשונה.

במקרים רבים תביעות ביטוח החיים קשורות בהלוואת המשכנתא שנוטלים בני זוג, למקרה שחו"ח אם מי מהם ילך לעולמו, תפרע חברת הביטוח את הלוואת המשכנתא. גם בנושא זה, קיימים מקרים רבים בהם חברות הביטוח מנסות להתנער מלשלם את שהתחייבו לו, בטענות שונות.

אל תתפשרו ובחנו את זכויותיכם

במקרים מסוימים, ישנה נטייה של בני המשפחה (המוטבים בפוליסה), לא להיאבק בחברת הביטוח ואף לעיתים להסכים לקבל סכום מופחת מזה המגיע להם. כאן המקום להדגיש בכל לשון, שלא להסכים אף פעם להצעה של חברת הביטוח לקבלת סכום מופחת בטרם קבלת ייעוץ מקצועי מעורך דין העוסק בתחום ביטוחי החיים.

על כן, בכל מקרה בו חברת הביטוח לא משלמת לכם תגמולי ביטוח חיים, או מציעה לשלם סכום מופחת, פנו למשרדנו בהקדם האפשרי לקבלת ייצוג מקצועי, על מנת שתישמרנה מלוא זכויותיכם.

שאלות נפוצות

האם יש תנאים נוספים לקבלת תגמולי הביטוח למעט פטירת המבוטח?

ככלל, ביטוח חיים הוא ביטוח שמעניק למוטב תגמולי ביטוח במקרה של פטירת המבוטח. עצם הפטירה מהווה מקרה הביטוח.

מהו סכום הביטוח שמקבלים המוטבים עם פטירת המבוטח?

סכום הביטוח משתנה בהתאם לכל פוליסה ותנאיה. חשוב לוודא כי התגמול שמתקבל אכן זהה לסכום המובטח למוטבים עם קרות מקרה הביטוח.

האם חברת הביטוח יכולה להחליט לא לשלם את ביטוח החיים?

כמו בכל כיסוי ביטוחי גם בביטוח חיים קיימים תנאים וסייגים לכיסוי הביטוח. ככל וקרה מקרה הביטוח ואין כל חריג שהתקיים, על חברת הביטוח לשלם את תגמולי הביטוח.

ככל וחברת הביטוח דחתה את זכאותנו האם ניתן להגיש תביעה?

ככל והדחייה של חברת הביטוח אינה מוצדקת, בהחלט ניתן להגיש תביעה לבית המשפט ולעמוד על קבלת תגמולי הביטוח. מומלץ שלא לבצע פעולות משפטיות בטרם היוועצות עם עורך דין העוסק בתביעות ביטוח.

מהן עלויות של הגשת תביעת כנגד חברת הביטוח?

עיקר העלויות בניהול הליך משפטי נגד חברת הביטוח נוגעות לתשלומי האגרה לבית המשפט וכן תשלומים למומחים רפואיים ככל ונדרשת חוות דעת במקרה של מחלוקת רפואית. שכר טרחת עורך דין בתיקים מסוג זה לרוב נגבה באחוזים מהצלחה.

שתפו ברשתות חברתיות

עדכוני תביעות ביטוח חיים

 1. פרשנות המנוגדת לחוזה

  בית המשפט קבע כי פרשנות הראל לפוליסת "ריסק" שהנפיקה, אינה מתיישבת עם לשון הפוליסה ותכליתה, וחייב אותה לשלם לאלמנת המבוטח המנוח עוד 123 אלף ש"ח. על כללי הפרשנות הייחודיים שבתחום דיני הביטוח ונטלי ההוכחה, בכתבה שלפניכם.
 2. ביטוח חיים במסגרת נטילת הלוואה משכנתא

  מחד, ביטוח חיים במסגרת נטילת הלוואת משכנתא הינו מוצר הכרחי. מאידך, מימוש הזכויות בפוליסה אינה משימה פשוטה כלל וכלל. מוטבים רבים מוצאים עצמם בעת פקודה, עם סירוב מצד תאגיד הביטוח לשלם את תגמולי הביטוח. בואו לגלות כיצד להבטיח את זכויותיכם בשעת הצורך. כנסו לכתבה.
 3. מצב רפואי קודם

  אם חברת הביטוח דחתה את תביעתכם בטענה כי מדובר ב"מצב רפואי קודם" או כי הסתרתם ממנה בעת ההצטרפות מידע רפואי מהותי, הכתבה הבאה עשויה לסייע לך. חשוב לדעת כי בחלק לא מבוטל מהמקרים ניתן להתמודד עם גזרת חברת הביטוח ולשנות את הקביעה שלא לשלם את תגמולי הביטוח. כנסו לכתבה.

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635  עדכונים   תביעות ביטוח חיים

   מאמרים
   פסקי דין
   הלכות
   תביעות
   שאל בפורום
   שאל בפורום

   שאלות אחרונות בפורום תביעות ביטוח חיים

   • להסכם שני הצדדים מתחייבים.

    18.01.21

    מסיבה של כדאיות ביטלתי פוליסת תאונות אישיות וביטוח חיים ועברתי לחברה אחרת, טרם שהגיע מועד תום הביטוח התקשר אלי נציג כנראה "שימור לקוחות" ואני סירבתי.

    מאת: רות

   • הבסיס החוקתי

    18.01.21

    בהמשך לשאלתי בעניין כך שלטעמי חייב שהסכם מחייב התחייבות מצד שני הצדדים, לפחות הבהרה כתובה, ולא רק המבוטח מחויב על סמך "שלוף טלפוני", אני גם מבקשת להתי

    מאת: רות

   • שאלה על נכות בהצהרת בריאות

    17.06.20

    שואלים אותי בהצהרת בריאות- האם נקבעה לך נכות כלשהי בשיעור של 35% או יותר? אם בשנת 2011 נקבעה בביטוח לאומי נכות כללית 80%. בשנת 2012 ירד ל 60%. משנת 2

    מאת: איילת