מעוניין בייעוץ משפטי?

רחוב התע"ש 3 א' רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635
office@rlaw.co.il
שלח

תביעות ביטוח חיים

תביעות ביטוח חיים

חזרה >

ביטוח חיים הוא למעשה הביטוח היחיד בו המבוטח דואג כל חייו לכך שאם יקרה לו דבר מה וילך לעולמו, יקיריו יקבלו תגמולי ביטוח אשר יקלו עליהם ויביאו להם ביטחון כלכלי.

המדובר למעשה במקרה בו המבוטח עצמו לא יהיה נוכח, ככל ויהיו מחלוקות הנוגעות לעצם קיומו של הביטוח, תנאיו, וכיוצא באלו. זהו למעשה קושי רב, המאפשר לעיתים לחברות הביטוח לדחות את זכאותם של המוטבים בפוליסה, בטענות שונות הנוגעות לעצם הקבלה לביטוח של המבוטח.

כיצד מנסות להתחמק חברות הביטוח?

כך לדוג' לעיתים טוענות חברות הביטוח להסתרה של המבוטח בכל הנוגע למצב רפואי בו היה נתון ואשר מתגלה רק בעת שנפטר. במקרה כזה מנסות חברות הביטוח להתנער מתשלום למוטבים של סכום הביטוח.

מעבר לאמור, ישנן טענות נוספות אותן מעלות חברות הביטוח בעת שהן נדרשות לשלם תגמולי ביטוח למוטבים בפוליסות ביטוח חיים. במקרה שכזה חשוב לבחון היטב את הסיבה לדחייה שמעלה חברת הביטוח, ולא לקבלה כלשונה.

במקרים רבים תביעות ביטוח החיים קשורות בהלוואת המשכנתא שנוטלים בני זוג, למקרה שחו"ח אם מי מהם ילך לעולמו, תפרע חברת הביטוח את הלוואת המשכנתא. גם בנושא זה, קיימים מקרים רבים בהם חברות הביטוח מנסות להתנער מלשלם את שהתחייבו לו, בטענות שונות.

אל תתפשרו ובחנו את זכויותיכם

במקרים מסוימים, ישנה נטייה של בני המשפחה (המוטבים בפוליסה), לא להיאבק בחברת הביטוח ואף לעיתים להסכים לקבל סכום מופחת מזה המגיע להם. כאן המקום להדגיש בכל לשון, שלא להסכים אף פעם להצעה של חברת הביטוח לקבלת סכום מופחת בטרם קבלת ייעוץ מקצועי מעורך דין העוסק בתחום ביטוחי החיים.

על כן, בכל מקרה בו חברת הביטוח לא משלמת לכם תגמולי ביטוח חיים, או מציעה לשלם סכום מופחת, פנו למשרדנו בהקדם האפשרי לקבלת ייצוג מקצועי, על מנת שתישמרנה מלוא זכויותיכם.

שתפו ברשתות חברתיות

עדכוני תביעות ביטוח חיים

 1. ביטוח חיים במסגרת נטילת הלוואה משכנתא

  מחד, ביטוח חיים במסגרת נטילת הלוואת משכנתא הינו מוצר הכרחי. מאידך, מימוש הזכויות בפוליסה אינה משימה פשוטה כלל וכלל. מוטבים רבים מוצאים עצמם בעת פקודה, עם סירוב מצד תאגיד הביטוח לשלם את תגמולי הביטוח. בואו לגלות כיצד להבטיח את זכויותיכם בשעת הצורך. כנסו לכתבה.
 2. מצב רפואי קודם

  אם חברת הביטוח דחתה את תביעתכם בטענה כי מדובר ב"מצב רפואי קודם" או כי הסתרתם ממנה בעת ההצטרפות מידע רפואי מהותי, הכתבה הבאה עשויה לסייע לך. חשוב לדעת כי בחלק לא מבוטל מהמקרים ניתן להתמודד עם גזרת חברת הביטוח ולשנות את הקביעה שלא לשלם את תגמולי הביטוח. כנסו לכתבה.
 3. זהירות - התיישנות קצרה מן הרגיל

  רוב המבוטחים לא יודעים, אך חוק חוזה הביטוח קובע תקופת התיישנות קצרה מן הרגיל למימוש הזכות מכוח הפוליסה, בת שלוש שנים בלבד. ההתיישנות נעצרת אך ורק במקרה של הגשת תביעה משפטית בבית משפט. אך, האם ניתן להאריך את התקופה, ואם כן באילו מקרים? על נושא זה בכתבה.

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635
שלח

עדכונים

הירשם לעדכונים

תביעות ביטוח חיים

מאמרים
פסקי דין
הלכות
תביעות
שאל בפורום
שאל בפורום

שאלות אחרונות בפורום תביעות ביטוח חיים

 • הוראות צוואה

  07.05.17

  שלום. מנוח ערירי בחייו נתן הוראות בצוואה אשר קיבלו תוקף של פסק דין בשנת 2006, את כספי ביטוח חיים שעשה ציווה לאחד האחים,סעיף 147 לחוק הירושה קובע שכס

  מאת: חנוך

 • ביטוח תאונות נכות תעסוקתית

  06.02.17

  שלום! לבעלי יש בעיה בצוות וכתף בגלל עבודתו- הוא צלם אירועים ע6בד הרבה שנים עם משקל של ציוד על הכתפיים ועל הצוואר. לפני חודש וחצי הרים מצלמת ווידאו כבד

  מאת: רוזה

 • עבר רפואי של בני משפחה

  07.08.16

  שלום רב בחור שעשה ביטוח עבור מחלת הסרטן בחברת ביטוח בהצהרת הבריאות יש שאילה במפורש באם מי מבני משפחת הלקוח הורים ואחים חלו בסרטן התשובה בהצהרה הייתה

  מאת: אייל סרחאן