תביעות ביטוח חיים - פסקי דין

החלטותיו של בית המשפט בנוגע לתחום ביטוח החיים משפיעות באופן ישיר על זכויות כל המבוטחים בישראל. לכן חשוב מאוד להיות מעודכן בכל פסיקה חדשה הקשורה בתחום דינאמי וחשוב זה.

בפרק זה נפרט את הפסיקות העדכניות והחשובות בתחום ביטוח החיים תוך ציון ההשלכות של פסיקות בתי המשפט על זכויות המבוטחים.

 1. פרשנות המנוגדת לחוזה

  בית המשפט קבע כי פרשנות הראל לפוליסת "ריסק" שהנפיקה, אינה מתיישבת עם לשון הפוליסה ותכליתה, וחייב אותה לשלם לאלמנת המבוטח המנוח עוד 123 אלף ש"ח. על כללי הפרשנות הייחודיים שבתחום דיני הביטוח ונטלי ההוכחה, בכתבה שלפניכם.
 2. נטלי הוכחה בפרשנות חוזה ביטוח

  אלמנתו של מנכ"ל בית השקעות ששם קץ לחייו, תבעה מ"מנורה מבטחים" תגמולי ביטוח חיים בסך 20 מיליון ש"ח, אך התביעה נדחתה בנימוק שאינה מתיישבת עם תוכן הפוליסה. המחלוקת התגלגלה לפתחו של בית המשפט המחוזי בלוד אשר נדרש לשאלת פרשנות חוזה הביטוח, בניגוד ללשונו.
 3. לא הוכיחה כי האירוע מוחרג בפוליסה

  ביהמ"ש השלום בנצרת קיבל תביעת ביטוח של עיזבון והורי מבוטח אשר בוטח בחברת הביטוח כלל וסע בפוליסת ביטוח לתלמידים והתחשמל למוות. ביהמ"ש קבע: חברת הביטוח לא עמדה בנטל המוטל עליה להראות כי האירוע נכלל בחריג הפוליסה ולא מקנה פיצוי, ולפיכך עליה לשלם לתובעים את סכום הביטוח.

שתפו ברשתות חברתיות

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635  עדכונים   תביעות ביטוח חיים

   מאמרים
   פסקי דין
   הלכות
   תביעות
   שאל בפורום
   שאל בפורום

   שאלות אחרונות בפורום תביעות ביטוח חיים

   • להסכם שני הצדדים מתחייבים.

    18.01.21

    מסיבה של כדאיות ביטלתי פוליסת תאונות אישיות וביטוח חיים ועברתי לחברה אחרת, טרם שהגיע מועד תום הביטוח התקשר אלי נציג כנראה "שימור לקוחות" ואני סירבתי.

    מאת: רות

   • הבסיס החוקתי

    18.01.21

    בהמשך לשאלתי בעניין כך שלטעמי חייב שהסכם מחייב התחייבות מצד שני הצדדים, לפחות הבהרה כתובה, ולא רק המבוטח מחויב על סמך "שלוף טלפוני", אני גם מבקשת להתי

    מאת: רות

   • שאלה על נכות בהצהרת בריאות

    17.06.20

    שואלים אותי בהצהרת בריאות- האם נקבעה לך נכות כלשהי בשיעור של 35% או יותר? אם בשנת 2011 נקבעה בביטוח לאומי נכות כללית 80%. בשנת 2012 ירד ל 60%. משנת 2

    מאת: איילת