תביעות סיעוד - מאמרים

פוליסות ביטוח הסיעוד עומדות רבות למבחן פרשני של בתי המשפט בישראל. מיהו סיעודי? ומה הדרך להוכיח מצב סיעודי?

אלו רק שתיים משאלות רבות שחוזרות רבות, ולעתים אף מקבלות פרשנויות שונות. בפרק זה נסקור את כל העדכונים החשובים בתחום ביטוח הסיעוד.

 1. הכשלת חולי אלצהיימר

  לצד הקושי הרב בהתמודדות עם מחלת האלצהיימר והדמנציה, נאלצים בני המשפחות להתמודד עם קשים בירוקרטיים ואינספור תלאות ומכשולים מצד תאגידי הביטוח ומוסדות המדינה. בחלק לא מבוטל מהמקרים מדובר בדחיות שאינן מוצדקות, חסרות תום לב המלמדות על שיטות פסולות ואסורות לדחייה. מוזמנים להאזין לראיון שנערך עם עורך הדין רפאל אלמוג בתכניתה של שחר לי פאר מ"כאן תרבות", וכן לעיין בדוגמאות ובדרכי התמודדות.
 2. הקשיים של חולי פרקינסון

  פרקינסון הינה מחלה פרוגרסיבית קשה, המשפיעה על יכולת התפקוד של החולה, באופן בו עשוי אדם המאובחן במחלה להתקשות בביצוע הפעולות היומיומיות (במילים פשוטות, עשוי להיות מוכר כסיעודי). חרף היות המחלה קשה, עדיין נאלצים מבוטחי סיעוד רבים החולה בה להיאבק בתאגידי הביטוח לצורך קבלת הפיצוי המגיע להם. ראו כתבה שערכנו בנושא, הסוקרת את הקשיים בהם נתקלים מבוטחי סיעוד חולי פרקינסון בדרך למימוש הזכויות.
 3. חוזר יישוב תביעות סיעוד

  חוזר חדש של הממונה על הביטוח והחיסכון במשרד האוצר (המפקח על הביטוח) קובע שורה של הוראות, אשר נועדו להסדיר את הליך בירור התביעה של מבוטחי הסיעוד. בין היתר קובע החוזר, כי אסור להשפיל מבוטחים באמצעות חקירות המתבצעות על ידי חוקרים פרטיים, ומטיל הגבלות חשובות נוספות על תאגידי הביטוח. קראו את הסקירה שהכנו בנושא.
 4. שימוש בחוקרי ביטוח

  חברות הביטוח נוהגות לשלוח חוקרים סמויים לבחון את תפקודם של מבוטחי סיעוד התובעים תגמולים על רקע רפואי, אך האומנם ראוי שחוקרים יחליפו מומחים רפואיים? עיינו במאמר מקיף הסוקר את חוזרי הפיקוח על הביטוח ופסיקת בתי המשפט, תוך מתן דוגמאות למקרים.
 5. ייפוי כוח מתמשך

  שינוי שנעשה לאחרונה בחוק מאפשר לכל אדם בוגר למנות לעצמו מיופה כוח לעתיד שיהיה מוסמך לטפל בענייניו במקומו, כאשר לא יהיה כשיר לכך בעצמו. תכנון עתיד ונכון של עתידנו, עשוי לסייע לנו ברבות הימים במימוש זכויותינו, ובין היתר בהגשת תביעות סיעוד משפטיות לתאגידי הביטוח. מוזמנים לעיין במדריך קצר ומקצועי שערכנו.
 6. תנאי הפוליסות ופרשנותן הראויה

  כמשרד שחרת דגלו לסייע לקהילת מבוטחי הסיעוד, אנו נתקלים לא מעט במבוטחים ובני משפחותיהם, אשר כלל וכלל אינם ערים לתנאי הפוליסות וכללי פרשנותן. בסקירה הבאה, ניתן אפוא לקרוא על התנאים המזכים בתשלום, ההבדלים בכיסוי הביטוחי, וכן הפרשנות הראויה שנקבעה לפרשנות ויישום הפוליסות.
 7. השיטה

  תאגידי הביטוח הבינו זה מזמן כי הזמן משחק לטובתם. קודם נדחה, אח"כ נתמודד. תאגידי הביטוח יוצאים מתוך נקודת הנחה, כי הצורך בתגמולים כאויר לנשימה יכריע את המבוטחים ובני משפחתם וייאלץ אותם להתפשר בשיעור תגמולים נמוך מזה לו היו זכאים אילו היתה תביעתם מוכרת מלכתחילה. כנסו לקרוא על התופעה ודרכים לפתרונה.
 8. כיסוי לילדים אוטיסיטיים

  הורים לילדים אוטיסטים לא תמיד מודעים לכך שהם יכולים לתבוע תגמולי ביטוח סיעוד עבור ילדיהם. לעיתים ניתן לעשות זאת דרך הביטוח הקולקטיבי בקופת החולים.
 9. חיתום רפואי או הצהרתי?

  בשורה של פסקי דין, קבעו בתי המשפט כי הנוהג אשר סיגלו לעצמן חברות הביטוח, לפיו בעת ההצטרפות לביטוח נמנעות לעיין בתיק הרפואי המלא ומסתפקות בהצהרה מצד המבוטח, פסול. עוד נקבע כי חברת ביטוח אשר נזכרת לראשונה לעיין בתיק הרפואי רק בעת פקודה, קרי הפיכת המבוטח לסיעודי, נוהגת בחוסר תום לב. עיינו בסקירה המקיפה.
 10. פעולות מחיה יומיומיות

  כדי לקבל תגמולי ביטוח סיעודי נדרשים מבוטחים להוכיח שהם מתקשים לתפקד עצמאית. הממונה על שוק ההון ביטוח וחיסכון מתחה ביקורת על המבחנים הנוקשים של חברות הביטוח בהקשר זה. בכלל זה, קבעה הממונה כי המבחן ה"כמותי" שעורכות חברות הביטוח, פסול ואסור, וכי עליהן לבצע בחינה מהותית אודות מצבו התפקודי של המבוטח. עינו בביקורת ובנייר העמדה.

שתפו ברשתות חברתיות

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635


עדכוניםתביעות סיעוד

מאמרים
פסקי דין
הלכות
תביעות
שאל בפורום
שאל בפורום

שאלות אחרונות בפורום תביעות סיעוד

 • ביטוח סיעודי של הכללית

  03.06.20

  שלום, אני בת 49, עברתי ניתוח ברגל בו אסור לי לדרוך 6 שבועות. אינני יכולה להתקלח לבד, להתלבש לבד חלק תחתון וכן להתנייד. האם יש לי עילה להגיש תביעה לביט

  מאת: אני

 • יפוי כח מתמשך

  08.10.19

  שלום רב, מה משמעות המושג הנ"ל? אימי בת 92 אובחנה לאחרונה כחולת אלצהיימר ואנחנו מעונינים לעשות את היפוי הנ"ל. באיזה מסמכים עלינו להצטייד?

  מאת: יהודית ברלינר

 • ביטוח סיעודי במנורה

  04.09.19

  שלום וברכה! להורים שלי יש ביטוח סיעודי בחברת מנורה כבר הרבה שנים. אמא שלי סובלת מבעיות לב כבר הרבה שנים ועברה גם ניתוח לב פתוח של החלפת שני מסתמים,

  מאת: רחל יום-טוב