מעוניין בייעוץ משפטי?

רחוב התע"ש 3 א' רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635
office@rlaw.co.il
שלח

תביעות סיעוד - מאמרים

פוליסות ביטוח הסיעוד עומדות רבות למבחן פרשני של בתי המשפט בישראל. מיהו סיעודי ?ומה הדרך להוכיח מצב סיעודי ?

אלו רק שתיים משאלות רבות שחוזרות רבות, ולעתים אף מקבלות פרשנויות שונות. בפרק זה נסקור את כל העדכונים החשובים בתחום ביטוח הסיעוד.

 1. חוזר יישוב תביעות סיעוד

  חוזר חדש של הממונה על הביטוח והחיסכון במשרד האוצר (המפקח על הביטוח) קובע שורה של הוראות, אשר נועדו להסדיר את הליך בירור התביעה של מבוטחי הסיעוד. בין היתר קובע החוזר, כי אסור להשפיל מבוטחים באמצעות חקירות המתבצעות על ידי חוקרים פרטיים, ומטיל הגבלות חשובות נוספות על תאגידי הביטוח. קראו את הסקירה שהכנו בנושא.
 2. שימוש בחוקרי ביטוח

  חברות הביטוח נוהגות לשלוח חוקרים סמויים לבחון את תפקודם של מבוטחי סיעוד התובעים תגמולים על רקע רפואי, אך האומנם ראוי שחוקרים יחליפו מומחים רפואיים? עיינו במאמר מקיף הסוקר את חוזרי הפיקוח על הביטוח ופסיקת בתי המשפט, תוך מתן דוגמאות למקרים.
 3. ייפוי כוח מתמשך

  שינוי שנעשה לאחרונה בחוק מאפשר לכל אדם בוגר למנות לעצמו מיופה כוח לעתיד שיהיה מוסמך לטפל בענייניו במקומו, כאשר לא יהיה כשיר לכך בעצמו. תכנון עתיד ונכון של עתידנו, עשוי לסייע לנו ברבות הימים במימוש זכויותינו, ובין היתר בהגשת תביעות סיעוד משפטיות לתאגידי הביטוח. מוזמנים לעיין במדריך קצר ומקצועי שערכנו.
 4. תנאי הפוליסות ופרשנותן הראויה

  כמשרד שחרת דגלו לסייע לקהילת מבוטחי הסיעוד, אנו נתקלים לא מעט במבוטחים ובני משפחותיהם, אשר כלל וכלל אינם ערים לתנאי הפוליסות וכללי פרשנותן. בסקירה הבאה, ניתן אפוא לקרוא על התנאים המזכים בתשלום, ההבדלים בכיסוי הביטוחי, וכן הפרשנות הראויה שנקבעה לפרשנות ויישום הפוליסות.
 5. השיטה

  תאגידי הביטוח הבינו זה מזמן כי הזמן משחק לטובתם. קודם נדחה, אח"כ נתמודד. תאגידי הביטוח יוצאים מתוך נקודת הנחה, כי הצורך בתגמולים כאויר לנשימה יכריע את המבוטחים ובני משפחתם וייאלץ אותם להתפשר בשיעור תגמולים נמוך מזה לו היו זכאים אילו היתה תביעתם מוכרת מלכתחילה. כנסו לקרוא על התופעה ודרכים לפתרונה.
 6. כיסוי לילדים אוטיסיטיים

  הורים לילדים אוטיסטים לא תמיד מודעים לכך שהם יכולים לתבוע תגמולי ביטוח סיעוד עבור ילדיהם. לעיתים ניתן לעשות זאת דרך הביטוח הקולקטיבי בקופת החולים.
 7. חיתום רפואי או הצהרתי?

  בשורה של פסקי דין, קבעו בתי המשפט כי הנוהג אשר סיגלו לעצמן חברות הביטוח, לפיו בעת ההצטרפות לביטוח נמנעות לעיין בתיק הרפואי המלא ומסתפקות בהצהרה מצד המבוטח, פסול. עוד נקבע כי חברת ביטוח אשר נזכרת לראשונה לעיין בתיק הרפואי רק בעת פקודה, קרי הפיכת המבוטח לסיעודי, נוהגת בחוסר תום לב. עיינו בסקירה המקיפה.
 8. פעולות מחיה יומיומיות

  כדי לקבל תגמולי ביטוח סיעודי נדרשים מבוטחים להוכיח שהם מתקשים לתפקד עצמאית. הממונה על שוק ההון ביטוח וחיסכון מתחה ביקורת על המבחנים הנוקשים של חברות הביטוח בהקשר זה. בכלל זה, קבעה הממונה כי המבחן ה"כמותי" שעורכות חברות הביטוח, פסול ואסור, וכי עליהן לבצע בחינה מהותית אודות מצבו התפקודי של המבוטח. עינו בביקורת ובנייר העמדה.
 9. נימוקי סירוב בתביעות סיעוד

  תנאי העסקה פשוטים: המבוטח ישלם את דמי הביטוח, ואילו חברת הביטוח תשלם לו בעת צרה (הפיכתו לסיעודי) את תגמולי הביטוח. בפועל, המבוטח משלם את דמי הביטוח, ואילו חברת הביטוח? בכתבה הבאה ניתן לקרוא על מקצת מנימוקי הדחייה בהם עושים תאגידי הביטוח שימוש כלפי מבוטחי סיעוד. אם נדחתה תביעת ביטוח סיעוד של יקירך, הכתבה הבאה בוודאי לא תהיה זרה לך, אך עשויה לסייע לך.
 10. מצב סיעודי מזכה

  השאלה מי נחשב "סיעודי" על פי תנאי הפוליסה, מעוררות לא מעט מחלוקות. בזהירות רבה, אפשר לומר, כי מרבית התביעות המוגשות בתביעות אלה לבתי המשפט, עוסקות בשאלה זו. המקור לבעיה, טמון באופן ניסוח הגדרת המצב המזכה בהנחיות ההממונה על שוק ההון ביטוח וחיסכון. עם זאת, בשנים האחרונות יצאו מספר חוזרים, עמדות ופסקי דין, אשר עשו סדר בפרשנות מקרה הביטוח. אם יקירכם סיעודי, אתה הכתבה הבאה אתם מוכרחים לקרוא.

שתפו ברשתות חברתיות

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635
שלח

עדכונים

הירשם לעדכונים

תביעות סיעוד

מאמרים
פסקי דין
הלכות
תביעות
שאל בפורום
שאל בפורום

שאלות אחרונות בפורום תביעות סיעוד

 • תביעת סיעוד

  18.07.19

  היי. בין יתר המחלות יש גם דמנציה ובכל זאת אישרו לשנה. מה עושים?

  מאת: אליס

 • אישור תביעת סיעוד

  16.07.19

  שלום. האם חברות הביטוח מאשרות לשנה ואחרי זה מבקשים מסמכים לגבי המצב שוב?

  מאת: אליס

 • מינוי אופוטרופוס לאמא דמנטית

  02.04.19

  שלום רב, אימי חולת דימנציה. הכל עדיין כל כך חדש, לא מוכר וקשה.. אני בת מבין שלוש בנות אשר מטפלת באמא לבד. האחיות מתנערות מאחריות ולא עושות דבר. בקושי

  מאת: גלית שלום