דוגמאות לתביעות סיעוד

מדי יום מוגשות תביעות כנגד חברות ביטוח בגין סירובן לשלם למבוטח סיעודי תגמולי ביטוח. אנו רואים בתחום זה כחשוב מאין כמוהו.

ההגנה על המבוטחים הסיעודיים והדאגה לכל זכויותיהם היא נר לרגלינו. מדי יום משרדנו מגיש תביעות בתחום ביטוח הסיעוד ועושה כל שניתן על מנת להשיג עבור לקוחותיו את המרב ובדרך המהירה ביותר האפשרית, הואיל ובתיקים מהסוג הזה אלמנט הזמן הינו חשוב ביותר.

אנו מזמינים אתכם לקרוא אודות תביעות סיעוד לרבות של משרדנו, וכמו כן, לפנות למשרדנו בכל שאלה או ייעוץ בנושא חשוב זה.

 1. גררה חולה פרקינסון לערכאות

  לאחר שסירבה חברת הביטוח כלל לשלם לו את תגמולי הסיעוד, הגיש המבוטח באמצעות משרדנו תביעה משפטית. במסגרת ההליכים, ערב שמיעת הראיות, ניאותה כלל לשלם את תגמולי הביטוח במסגרת הסדר פשרה, אך סירבה לשלם הוצאות משפט ושכר טרחת עורכי דין מלאים. בית המשפט סירב לקבל את נימוקיה וחייב אותה בתשלום שכר טרחה, לעבר ולעתיד, בשיעור של 25% בתוספת מע"מ. עיינו בכתבה.
 2. חויבה להחזיר פרמיות

  בניגוד לחוזר הפיקוח, ועל דעת עצמה, המשיכה דקלה לגבות ממבוטחה תשלומי פרמיות. במסגרת הליכים משפטיים שנוהלו על ידי משרדנו, ופסק דין יוצא דופן, חויבה דקלה בהשבת פרמיות הביטוח שגבתה. טענתה כי חוזר הפיקוח אינו חל על תוכנית הסיעוד נשוא התביעה נדחתה, לאחר שבית המשפט פירש את הוראות החוזר. מוזמנים לעיין.
 3. התחמקות מתשלום

  "הסתרת מאיתנו מידע רפואי בעת ההצטרפות לביטוח", "שיקרת לנו", "רימית אותנו", אלו הם רק חלק מהנימוקים בהם עושים תאגידי הביטוח שימוש בעת דחייה של תביעות קשישים מבוטחי סיעוד. על הפרת חובת הגילוי והשיטה בה נוקטים תאגידי הביטוח, תוכלו לקרוא בהרחבה בתביעה שהוגשה על ידי משרדנו.
 4. פרשנות בלתי לגיטימית

  הטריק שאימצו תאגידי הביטוח - פרשנות מיוחדת לתנאים המזכים בפוליסות הסיעוד. בתביעה שהוגשה לאחרונה על ידי משרדנו, נטען כי חברת הביטוח לא היתה רשאית להתנות את תשלום תגמולי הביטוח בקבלת הערכת מומחה אורולוג, בשעה שדרישה כזאת לא קיימת בפוליסה ואף נדחתה על ידי בתי המשפט.
 5. העלמת עובדות רפואיות טרם הצטרפות לביטוח סיעודי

  בית המשפט השלום בתל אביב קיבל באופן חלקי תביעת סיעוד שהגישה מבוטחת חברת הביטוח דקלה וקבע כי שני הצדדים אחראים להפרתו של חוזה הביטוח: התובעת, שלא גילתה בטרם נחתם חוזה הביטוח את העובדה כי הינה מוגבלת בביצוען של חלק מהפעולות היומיומיות, ומנגד הנתבעת שלא בחנה את מצבה הרפואי של המבוטחת טרם צירופה לביטוח. אי לכך נקבע כי התובעת תזכה במחצית שווי התגמולים הקבועים בפוליסה.
 6. חברת הביטוח אינה מכירה בחולת אלצהיימר כסיעודית

  מבוטח הטוען כי הינו סיעודי על פי הגדרות הפוליסה, נבדק על ידי המבטח אשר אמור לבחון האם כך הוא הדבר. במקרה שהגיע למשרדנו, עולה כי למרות שנציגת חברת הביטוח מצאה מגבלות האמורות לזכות את המבוטחת בתגמולים, נדחתה תביעתה בטענה כי אינה סיעודית. צפו בפרטי התביעה.
 7. חברת ביטוח הפסיקה לשלם לחולה אלצהיימר

  לבית המשפט הוגשה לאחרונה על ידי משרדנו תביעה בשם מבוטח סיעודי, אשר ביקש מחברת הביטוח להמשיך ולשלם לו את התגמולים החודשיים. אולם, זו האחרונה סירבה להמשיך ולשלם בטענה כי אינו "תשוש נפש" עוד. ברי, כי עמדה זו של חברת הביטוח תמוהה בשעה שדמנציה הינה מחלה פרוגרסיבית אשר לא ניתן להחלים ממנה.
 8. חברת הביטוח: "אלצהיימר אינו מקרה סיעודי"

  רחל, אישה בת 85, שילמה שנים רבות פרמיית ביטוח, על מנת שביום צרה, תוכל לקבל מחברת הביטוח תגמולים שיקלו עליה ועל משפחתה. רצה הגורל ורחל חלתה במחלת האלצהיימר, מחלה קשה אשר גרמה לשרה להיות תלויה לחלוטין בזולת. כל הרופאים קבעו כי רחל סובלת מאלצהיימר וזקוקה להשגחה של 24 שעות ביממה. גם המוסד לביטוח לאומי הכיר בשרה כסיעודית בדרגה הגבוהה ביותר.

שתפו ברשתות חברתיות

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635


עדכוניםתביעות סיעוד

מאמרים
פסקי דין
הלכות
תביעות
שאל בפורום
שאל בפורום

שאלות אחרונות בפורום תביעות סיעוד

 • ביטוח סיעודי של הכללית

  03.06.20

  שלום, אני בת 49, עברתי ניתוח ברגל בו אסור לי לדרוך 6 שבועות. אינני יכולה להתקלח לבד, להתלבש לבד חלק תחתון וכן להתנייד. האם יש לי עילה להגיש תביעה לביט

  מאת: אני

 • יפוי כח מתמשך

  08.10.19

  שלום רב, מה משמעות המושג הנ"ל? אימי בת 92 אובחנה לאחרונה כחולת אלצהיימר ואנחנו מעונינים לעשות את היפוי הנ"ל. באיזה מסמכים עלינו להצטייד?

  מאת: יהודית ברלינר

 • ביטוח סיעודי במנורה

  04.09.19

  שלום וברכה! להורים שלי יש ביטוח סיעודי בחברת מנורה כבר הרבה שנים. אמא שלי סובלת מבעיות לב כבר הרבה שנים ועברה גם ניתוח לב פתוח של החלפת שני מסתמים,

  מאת: רחל יום-טוב