דוגמאות לתביעות סיעוד

מדי יום מוגשות תביעות כנגד חברות ביטוח בגין סירובן לשלם למבוטח סיעודי תגמולי ביטוח. אנו רואים בתחום זה כחשוב מאין כמוהו.

ההגנה על המבוטחים הסיעודיים והדאגה לכל זכויותיהם היא נר לרגלינו. מדי יום משרדנו מגיש תביעות בתחום ביטוח הסיעוד ועושה כל שניתן על מנת להשיג עבור לקוחותיו את המרב ובדרך המהירה ביותר האפשרית, הואיל ובתיקים מהסוג הזה אלמנט הזמן הינו חשוב ביותר.

אנו מזמינים אתכם לקרוא אודות תביעות סיעוד לרבות של משרדנו, וכמו כן, לפנות למשרדנו בכל שאלה או ייעוץ בנושא חשוב זה.

 1. גררה חולה פרקינסון לערכאות

  לאחר שסירבה חברת הביטוח כלל לשלם לו את תגמולי הסיעוד, הגיש המבוטח באמצעות משרדנו תביעה משפטית. במסגרת ההליכים, ערב שמיעת הראיות, ניאותה כלל לשלם את תגמולי הביטוח במסגרת הסדר פשרה, אך סירבה לשלם הוצאות משפט ושכר טרחת עורכי דין מלאים. בית המשפט סירב לקבל את נימוקיה וחייב אותה בתשלום שכר טרחה, לעבר ולעתיד, בשיעור של 25% בתוספת מע"מ. עיינו בכתבה.
 2. חויבה להחזיר פרמיות

  בניגוד לחוזר הפיקוח, ועל דעת עצמה, המשיכה דקלה לגבות ממבוטחה תשלומי פרמיות. במסגרת הליכים משפטיים שנוהלו על ידי משרדנו, ופסק דין יוצא דופן, חויבה דקלה בהשבת פרמיות הביטוח שגבתה. טענתה כי חוזר הפיקוח אינו חל על תוכנית הסיעוד נשוא התביעה נדחתה, לאחר שבית המשפט פירש את הוראות החוזר. מוזמנים לעיין.
 3. התחמקות מתשלום

  "הסתרת מאיתנו מידע רפואי בעת ההצטרפות לביטוח", "שיקרת לנו", "רימית אותנו", אלו הם רק חלק מהנימוקים בהם עושים תאגידי הביטוח שימוש בעת דחייה של תביעות קשישים מבוטחי סיעוד. על הפרת חובת הגילוי והשיטה בה נוקטים תאגידי הביטוח, תוכלו לקרוא בהרחבה בתביעה שהוגשה על ידי משרדנו.
 4. פרשנות בלתי לגיטימית

  הטריק שאימצו תאגידי הביטוח - פרשנות מיוחדת לתנאים המזכים בפוליסות הסיעוד. בתביעה שהוגשה לאחרונה על ידי משרדנו, נטען כי חברת הביטוח לא היתה רשאית להתנות את תשלום תגמולי הביטוח בקבלת הערכת מומחה אורולוג, בשעה שדרישה כזאת לא קיימת בפוליסה ואף נדחתה על ידי בתי המשפט.
 5. העלמת עובדות רפואיות טרם הצטרפות לביטוח סיעודי

  בית המשפט השלום בתל אביב קיבל באופן חלקי תביעת סיעוד שהגישה מבוטחת חברת הביטוח דקלה וקבע כי שני הצדדים אחראים להפרתו של חוזה הביטוח: התובעת, שלא גילתה בטרם נחתם חוזה הביטוח את העובדה כי הינה מוגבלת בביצוען של חלק מהפעולות היומיומיות, ומנגד הנתבעת שלא בחנה את מצבה הרפואי של המבוטחת טרם צירופה לביטוח. אי לכך נקבע כי התובעת תזכה במחצית שווי התגמולים הקבועים בפוליסה.
 6. חברת הביטוח אינה מכירה בחולת אלצהיימר כסיעודית

  מבוטח הטוען כי הינו סיעודי על פי הגדרות הפוליסה, נבדק על ידי המבטח אשר אמור לבחון האם כך הוא הדבר. במקרה שהגיע למשרדנו, עולה כי למרות שנציגת חברת הביטוח מצאה מגבלות האמורות לזכות את המבוטחת בתגמולים, נדחתה תביעתה בטענה כי אינה סיעודית. צפו בפרטי התביעה.
 7. חברת ביטוח הפסיקה לשלם לחולה אלצהיימר

  לבית המשפט הוגשה לאחרונה על ידי משרדנו תביעה בשם מבוטח סיעודי, אשר ביקש מחברת הביטוח להמשיך ולשלם לו את התגמולים החודשיים. אולם, זו האחרונה סירבה להמשיך ולשלם בטענה כי אינו "תשוש נפש" עוד. ברי, כי עמדה זו של חברת הביטוח תמוהה בשעה שדמנציה הינה מחלה פרוגרסיבית אשר לא ניתן להחלים ממנה.
 8. חברת הביטוח: "אלצהיימר אינו מקרה סיעודי"

  רחל, אישה בת 85, שילמה שנים רבות פרמיית ביטוח, על מנת שביום צרה, תוכל לקבל מחברת הביטוח תגמולים שיקלו עליה ועל משפחתה. רצה הגורל ורחל חלתה במחלת האלצהיימר, מחלה קשה אשר גרמה לשרה להיות תלויה לחלוטין בזולת. כל הרופאים קבעו כי רחל סובלת מאלצהיימר וזקוקה להשגחה של 24 שעות ביממה. גם המוסד לביטוח לאומי הכיר בשרה כסיעודית בדרגה הגבוהה ביותר.

שתפו ברשתות חברתיות

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635  עדכונים   תביעות סיעוד

   מאמרים
   פסקי דין
   הלכות
   תביעות
   שאל בפורום
   שאל בפורום

   שאלות אחרונות בפורום תביעות סיעוד

   • סיעוד כללית קופת חולים - ילד עם אוטיזם

    26.10.21

    הגשתי בקשה למימוש הפוליסה לילד עם אוטיזים כולל מסמכים רפואיים שלא מבצע פעולת רחצה לבוש אי שליטה על סוגרים והוא מתאים לפוליסה ובסיכויים גבוהים שאקבל פי

    מאת: אריה

   • עובד זר

    13.09.21

    האם ניתן לשנות מעמד של עובד שהגיע לארץ כתייר ומאז נשאר בארץ לעובד סיעוד חוקי שיטפל במטופל שיש לו רישיון להעסקת עובד זר. האם נכון שלאור המצוקה וחוסר הא

    מאת: יוסה ירמיהו

   • הזכות לבקשת מסמכים של אדם שנפטר לצורך תביעה

    27.04.21

    לצורך הגשת תביעת סיעוד, אנו זקוקים למסמכים, ולכן עלינו לפנות לקופת חולים של הנפטר שהיה מבוטח בביטוח סיעודי מטעם קופת החולים שנים רבות. בתקופת הסיעוד ש

    מאת: מיכל