המוסד לביטוח לאומי נועד על מנת לסייע לציבור הזקוק לסיוע כלכלי בשל מצב רפואי ותפקודי המקשה עליו את שגרתו ואת יכולתו לעבוד.

במוסד לביטוח לאומי ישנם ענפים שונים, כגון ענף נפגעי עבודה, ענף נכות כללית, ענף סיעוד ועוד. מטרת ענפים אלו היא להעניק לכל אדם את שהוא זכאי לו בהתאם לנסיבות פגיעתו.

זכאים לגמלה מאת ביטוח לאומי? בחנו זכויותיכם

לדוגמא, אדם אשר נפגע בזמן ובשל עבודתו יפנה לענף נפגעי עבודה, באשר אדם אשר חלה במחלה שלא במסגרת עבודה יפנה לענף נכות כללית.

לכל אדם אשר סובל מבעיה רפואית ישנה חשיבות לבחון את זכויותיו בענפיו השונים של המוסד לביטוח לאומי. מימוש זכויות זה יכול להיות מהלך המקשה על הנפגע אשר אינו בקיא בהליכים המשפטיים הרלבנטיים. משכך, מומלץ ככלל, להיוועץ בעורך דין העוסק בתחום של תביעות נגד המוסד לביטוח לאומי אשר יכול ללוות ולייצג את הנפגע ולוודא כי זה זוכה למלוא זכויותיו.

משרדנו מייצג לקוחות רבים במימוש זכויותיהם אל מול המוסד לביטוח לאומי, ועל כן, ככל והנכם או מי מיקירכם זקוק לסיוע וייצוג אל מול המוסד לביטוח לאומי משרדנו ישמח לעמוד לרשותכם, לסייע ולוודא כי הנכם מקבלים את כל הזכויות המגיעות לכם.

שאלות נפוצות

מתי אפשר לקבל גמלאות מהמוסד לביטוח לאומי?

למוסד לביטוח לאומי ענפים שונים, כגון ענף נכות כללית, ענף נפגעי עבודה, ענף סיעוד ועוד. על מנת לבחון זכאות לתגמולים באחד או יותר מענפיו של המוסד לביטוח לאומי יש מקום לבחון את נתוני הנפגע וכמובן שגם את גובה נזקו ונכותו הרפואית כמו גם את ההשלכה של הנכות על יכולתו לתפקד. על מנת לדעת לאיזה ענף רלבנטי לפנות ומה ניתן לדרוש, רצוי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום.

האם מי שמוכר כנכה על ידי ביטוח לאומי מפסיק לשלם דמי ביטוח?

ככלל, מבוטח הזכאי לקצבת נכות בשיעור של 75% לפחות או נכות מעבודה בשיעור של 100%, יכול להיות פטור מתשלום דמי הביטוח החודשיים. כדאי מאוד לבדוק זכאות זו במקרה בו המוסד מכיר בנכותך ומשלם לך גמלאות / קצבאות.

האם לצורך מימוש זכויות בביטוח לאומי אני צריך להיות מיוצג?

לא. אין חובת ייצוג. ישנם מקרים בהם רצוי להיות מיוצג על ידי עורך דין לצורך מימוש הזכויות במוסד לביטוח לאומי. גם במקרים בהם הוחלט שלא להיות מיוצגים, כדאי מאוד להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום על מנת לוודא שאתם מבצעים את המהלכים הנכונים.

מהן אותן חברות שמציעות לווי וייצוג מול המוסד לביטוח לאומי?

בשנים האחרונות הוקמו לא מעט חברות שמציעות שירותים של לווי המבוטח בוועדות של המוסד לביטוח לאומי. רבות נכתב על היתרונות ובעיקר החסרונות של חברות אלו אל מול ייצוג מקצועי של עורך דין. מומלץ לבחון נושא זה בטרם פניה לחברות מסוג זה.

מהו שכר הטרחה של עורך דין בכל הנוגע לייצוג מול המוסד לביטוח לאומי?

כיום קיים חוק המסדיר את שכר הטרחה של עורכי הדין באופן שמבהיר את הנושא ומעניק שמירה על זכויות המבוטח ודואג לוודאות. מומלץ לקרוא בנושא או לבקש מעורך הדין עמו אתם נפגשים פירוט אודות הנושא.

שתפו ברשתות חברתיות

עדכוני ביטוח לאומי

 1. גמלת נכות כללית

  מי זכאי לגמלת נכות כללית מהביטוח הלאומי ומהו ההליך לקבלת גמלה? התשובות לשאלות אלו (אך לא רק) במדריך מקצועי שלפניכם. במדריך תוכלו לקבל גם מידע מפורט בנושא הליך הגשת התביעה וטיפים מעשיים לבדיקה בפני הוועדה הרפואית, כמו גם הסבר בנוגע להליכי ערר וערעור.
 2. פטור מתשלומי מס הכנסה

  אדם הסובל ממגבלות רפואיות העולות כדי נכות, עשוי בהתקיימן של נסיבות מסוימות להיות זכאי לפטור מפקיד השומה בגין תשלומי מס הכנסה. על מנת להבין טוב יותר מהם הקריטריונים לקבלת הפטור הכספי, הליך התביעה ותקרות המס הפטורות, ערכנו עבורכם מאמר מקצועי ומקיף. מומלץ לעיין.
 3. סוכרת כפגיעה בעבודה

  עובד לקה במחלת הסוכרת זמן קצר לאחר אירוע חריג שאירע במקום עבודתו (ויכוח חריף למול עובד אחר ואיומים מצד מעסיקו על כך שיפטרו). פנייתו אל הביטוח הלאומי להכרה במחלתו כפגיעה בעבודה וכן קבלת גמלאות מתאימות, נדחתה. לטענת הביטוח הלאומי, אין קשר בין מחלתו והאירועים המתוארים. בעקבות כך, פעלנו להגשת תביעה בשם העובד לבית הדין האזורי לעבודה. ראו כתבות שפורסמו בתקשורת.

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635  עדכונים   ביטוח לאומי

   מאמרים
   פסקי דין
   הלכות
   תביעות
   שאל בפורום
   שאל בפורום

   שאלות אחרונות בפורום ביטוח לאומי

   • חיסיון רפואי שהופר ע"י הביטוח הלאומי

    26.10.21

    שלום וברכה, תבעתי דמי פגיעה מביטוח לאומי עקב תאונת עבודה על רקע לחץ נפשי שהתרחש בעבודה ביום מסויים. במהלך הטיפול בתביעה פקידת ביטוח לאומי שלחה לי מכ

    מאת: אלמונית

   • זכאות לקצבת זיקנה ע"פ הכנסות

    01.08.21

    עו"ד אלמוג שלום רב בבחינת הזכאות לקצבת זקנה ע"פ הכנסות (אישה בגיל 62), האם הכנסות בן הזוג גם הן נלקחות בחשבון לחישוב הזכאות? בתודה מראש

    מאת: ישי

   • שהות בחו"ל לזמן קצר

    18.07.21

    שהות בחו"ל מקבל שיקום מקצועי (שנה אחרונה בתוכנית הלימודים). מתכוונת לטוס לח"ל ל4-6 ימים. האם זה עלול להשפיע על השתלומים שאני מקבלת? האם עליי להודי

    מאת: טל