פורום ביטוח לאומי | אלמוג-שפירא עו"ד
ראשי > ביטוח לאומי

המוסד לביטוח לאומי הוא שם קוד שרבים מקשרים אותו לבירוקרטיה קשה וכמעט חוסר יכולת ואפשרות לקבל באמת את שאנו זכאים לו.

כמו בהרבה מקרים אחרים, גם כאן, השמועה רחוקה מהמציאות. נכון כי לעיתים ההתמודדות לצורך קבלת זכויות שונות במוסד לביטוח לאומי אינה פשוטה. יחד עם זאת, אנו בדעה כי בסופו של יום, בהתנהלות נכונה ומקצועית, ניתן להגיע למצב בו כל אדם מקבל את מלוא הזכויות המגיעות לו. חשוב להבין שהמוסד לביטוח לאומי מורכב מ"ענפים" שונים של ביטוח, כגון נכות כללית, נפגעי עבודה ועוד. לכל ענף כאמור תנאים שונים ודרך שונה למצות את זכויות המבוטחים בו.

לאור כל זאת, סברנו שנכון יהיה לקיים פורום מקצועי בנושא הביטוח הלאומי, במסגרתו ננסה לסייע לכם בהתמודדות אל מול המוסד לביטוח לאומי, בנושאים הקשורים למימוש זכויות בגין נזקי גוף.

פורום ביטוח לאומי

313דיונים
open new topic שאלו בפורום
 • This forum has 313 דיונים, 354 תגובות, and was last updated לפני 2 weeks, 2 days by עו"ד רפאל אלמוג.
  • דיון
  • משתתפים
  • תגובות
  • הפוסט האחרון
 • מיצוי זכויות בשל מלפריטיס
  נירית
  |
  16.11.2023
  לעו"ד שלום אני בת 28 רווקה ומתמודדת אם בעיה רפואית. אני סובלת מלפריטיס (דלקת עפעפיים) כרונית כל מחזור של הופעת דלקת שמתרחשת ותוקפת נמשכת 3 חודשים ויותר ולעיתים נדרש ניתוח לניקוז ימי החלה ונטילת תרופות לפני, תוך כדי ואחרי הופעת דלקת יכולה להתרחש פעמיים בשנה וזה קשה מאוד. *האם ידוע על הכרה לקצבה נכות במקרה כמו שלי ? *האם אני יכולה להגיש בקשה להכרה לקצבת נכות? בתודה מראש בברכה
  icon user 1 משתתפים
  icon question 1 תגובות
  לפני 2 weeks, 2 days

  עו"ד רפאל אלמוג

  תאונת דרכים בדרך לעבודה ביטוח לאומי
  לורי
  |
  16.11.2023
  הי, 1.היתה לי ת.ד בדרך לעבודה. אם רופא משפחה נתן X ימים. ורופא תאונות נתן Y ימים. מה קובע? 2.כשאני חוזרת לעבוד אז כל יום שנעדת בהמשך בשל טיפול כמו פיזיותרפיה או כאבים. מוציאים מחלה וביטוח לאומי משלם? או המעסיק משלם בסוף החודש בתלוש ואחכ הם מתקזזים בינהם.? 3.גרמו להתפטר. יש לי חודש הודעה מוקדמת שבה קרתה תאונת עבודה. האם אני יכולה להשתמש 100% במחלה? מעדיפה כי מזה יוצא הפרשות לפנסיה וגם תשלום 100%. בעוד נפגע עבודה רק 75% מנסה לומר שאת התקופה שהרופא נתן כנפגע עבודה ישלם ביטוח לאומי. ושאר התקופה והיעדרויות שישלם המעסיק?- אפשר להוציא סתם מחלה כלשהי בסה"כ יש לי7ימים שרוצה להמיר למחלה. כדי לקבל 100% ואשמח לדעת אם יש לי פיזיותרפיה שעתיים ואני לא באה כל היום אז אקבל מחלה ( כי יש לי מהיום הראשון) ואת שעתיים העדרות הביטוח לאומי משלם? ומה עם הנסיעה? אני עובדת מחוץ לעיר נוסעת עם רכב. מי ישלם על זמני הנסיעה?
  icon user 1 משתתפים
  icon question 1 תגובות
  לפני 2 weeks, 2 days

  עו"ד רפאל אלמוג

  ערעור על ועדה
  מנחם
  |
  05.11.2023
  היה לי ועדה עבורג מלת ילד נכה על סיוע בתקשורת, ב-28/02/2023 יצא מכתב החלטה על דחיית התביעה,בפועל המכתב לא הגיע בדואר ורק ראיתי אותו לאחרונה באתר הגשתי עירעור בתאריך 03/08/2023 והם כותבים שעבר 90 יום ממועד שליחת המכתב האם הם צודקים או שצריך 90 יום ממועד קבלת המכתב והוא לא התקבל דבר שני יצא נוהל מעודכן על סיוע בתקשורת בחודש מאי 2023 הרופא בועדה לא פעל לפי הנוהל שכולל עדכון החלטה של בית הדין לעבודה שאין צורך באיבוד יכולת תקשורת לגמרי אלא שהשפה ותקשורת נמוכים מבני גילו, האם זה גם סיבה שאוכל לערער ?
  icon user 1 משתתפים
  icon question 1 תגובות
  לפני 3 weeks, 6 days

  עו"ד רפאל אלמוג

  תביעה רטרו נגד הביטוח לאומי
  מנחם
  |
  18.04.2023
  האם אפשר לתבוע בבבית הדין לעבודה נגד הביטוח לאומי בגין גמלת ילד נכה יותר משנה רטרו ?
  icon user 1 משתתפים
  icon question 1 תגובות
  לפני 7 months, 2 weeks

  עו"ד רפאל אלמוג

  ירידה בשמיעה
  מירי
  |
  09.12.2018
  שלום. בעלי בן 60. חלה אצלו ירידה בשמיעה ב-2 האוזניים ובעיית טנטון ב-2 האוזניים. הוא נמצא עכשו בתהליך של התאמת מכשירי שמיעה ב-2 האוזניים . לפני כשנה וחצי התחיל לעבוד במפעל ייצור ובמשך קרוב לחצי השנה הראשונה לעבודתו עבד בסמיכות למחרטות מתכת . אנו חושדים שהפגיעה היא כתוצאה מהרעש של המחרטות. האם הוא יכול להיות מוכר לנכות ע"י ביטוח לאומי ? כיצד לדעתך עליו לפעול. בתודה מראש
  icon user 1 משתתפים
  icon question 8 תגובות
  לפני 8 months, 1 week

  עו"ד רפאל אלמוג

מוצגים 5 דיונים – 1 עד 5 (מתוך 316 סה״כ)