פורום תאונות דרכים | אלמוג-שפירא עו"ד
ראשי > תאונות דרכים

תאונות דרכים הן מכת מדינה של ממש. לצערנו הרב, לא חולף שבוע, מבלי שאנו נחשפים למידע אודות תאונות קשות שגרמו לפצועים קשה ואף להרוגים. כך, לעיתים בשבריר של שנייה, משתנים חיים של נפגעים רבים.

נכון הוא שלעיתים אין אפשרות להשיב את שאבד, אך בהחלט יש לעמוד על מלוא הזכויות להן אנו זכאים במקרים שכאלו. הואיל וחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים מושתת למעשה על עיקרון האחריות המוחלטת (כלומר, אין צורך להוכיח "אשם"), הליך משפטי בתחום זה הינו לרוב יעיל וענייני.

בד בבד, חשוב לדעת לפעול בתחום זה באופן נכון ומקצועי על מנת להשיג את מלוא הפיצוי לו זכאי הנפגע או יורשיו (במקרה של מוות בתאונה). בפורום זה תוכלו לשאול כל שאלה הקשורה בתחום תאונות הדרכים ואנו נעשה כל שנדרש על מנת לאפשר לכם לקבל מענה מקצועי וראוי.

פורום תאונות דרכים

65דיונים
open new topic שאלו בפורום
 • This forum has 65 דיונים, 71 תגובות, and was last updated לפני 8 months, 1 week by עו"ד רפאל אלמוג.
  • דיון
  • משתתפים
  • תגובות
  • הפוסט האחרון
 • תאונת דרכים בחזרה מהעבודה
  אוריה
  |
  12.04.2016
  רכב נכנס בי מאחור בדרך חזרה מהעבודה הביתה, הבנתי שבמקרה כזה מדובר בתאונת עבודה גם, האם יהיה צורך להגיש לביטוח הלאומי תלושי משכורת לשם קבלת הפיצוי מהם?
  icon user 2 משתתפים
  icon question 1 תגובות
  לפני 8 months, 1 week

  עו"ד רפאל אלמוג

  תאונה ללא נפגעים
  יעקב אפל
  |
  23.10.2016
  שלום בידי שאלה. עמדתי בפקק ורכב יצא ברוורס מרחוב צדדי\מדרכה-חניה, יצאה אישה מהרכב וביקשה שאסע אחורה כדי לתת לרכב היוצא להשתלב בתנועה, נסעתי טיפה אחורה והרכב קצת יצא עם זנבו ונכנס קצת לנתיב שלי אך עדיין לא היה מספיק מקום בשבילו להיכנס אז ביקשה האישה שאזוז עוד קצת אחורה אז במקום לשלב הילוך אחורה שילבתי אותו קדימה בטעות ונכנסתי קלות ברכב הנ"ל. אני נחשב אשם? תודה.
  icon user 2 משתתפים
  icon question 1 תגובות
  לפני 8 months, 1 week

  עו"ד רפאל אלמוג

  חקירת מומחה בעקבות חוות דעת
  אילנה
  |
  19.05.2021
  שלום לפני שנתיים תאונת דרכים כהולכת רגל בית המשפט העמיד לי מומחה באורתופדיה עקב תסמונת צביטה בכתף שנוצרה לאחר התאונה לפי רופא מומחה של המרפאה שלי. האורתופד המומחה מטעם בית המשפט שלל כל מימצא והטיל את כל הכאבים על משבר נפשי מלפני 15 שנה וכן אמר שהכאבים הם בראש . אני מרגישה מופלת מאחר ובידקתו אינה מקצועית ומתבססת על דעה קדומה ועל דברים לא מוכחים מדעית. לכן לא נתן אחוזי נכות בית המשפט מבקש פשרה שלדעתי אינה מכסה את הנזקים שנותרו לי לאחר התאונה. מה ההמשך הבא? איך אני יכולה להוכיח את דברי? האם חקירה של המומחה עולה כסף ואגרות? ממבקשה כיוון ועזרה להמשך
  icon user 2 משתתפים
  icon question 1 תגובות
  לפני 8 months, 2 weeks

  עו"ד רפאל אלמוג

  קיזוז
  דני
  |
  14.11.2022
  שלום, בנאדם שכיר נפגע בתאונת דרכים ולא יכול לעבוד, לכן משולמים לו בינתיים קצבת נכות מקרן הפנסיה בו מבוטח. כעת מתנהלת תביעה לפי חוק הפלתד. האם בסופו של דבר מכספי הפיצויים שייפסקו עקב התאונה, יקזזו את הסכומים שקיבל המבוטח כקצבת נכות מקרן הפנסיה, או שלא?
  icon user 2 משתתפים
  icon question 1 תגובות
  לפני 9 months, 1 week

  עו"ד רפאל אלמוג

  פיצוי על פוסט טראומה שקרתה לאחר תאונת דרכים
  דנה לביא
  |
  09.05.2021
  שלום רב, בני נפגע בתאונת דרכים לפני 3 שנים כהולך רגל בהיותו בן 15. רכב פגע בו בעת שחצה את הכביש, והוא נפל על האספלט ונחבל ברגלו. עשו לו צילומים בביה"ח ולמזלנו, הסתבר שזו מכה. הוא סבל מכאבים וקיבל טיפולי פזיותרפיה. חב. הביטוח של הרכב פיצתה אותנו בסכום של 7000 ש"ח ונדרשנו לחתום על מסמך שבו נכתב שהתיק סגור ושלא יהיו לנו תביעות עתידיות. מאז התאונה ועד היום בני סובל מחרדות ומלחצים נפשיים ונוהג לקחת כדורים להרגעה, הניתנים ללא מרשם מהרופא. מעבר לכך, בני התנגד ללכת לפסיכולוג מטעם קופ"ח כי התבייש וחשב שיוכל להתגבר לבדו על הבעיה. לאחרונה, עקב החמרה במצבו הנפשי הלכנו לפסיכולוג פרטי שאבחן אותו כסובל מפוסט טראומה בעקבות התאונה והמליץ שלא ישרת בשירות קרבי. האם למרות שחתמנו לחב. הביטוח שלא יהיו לנו תביעות עתידיות, יש אפשרות לפתוח את התיק מחדש ולקבל פיצוי גם עבור הפגיעה הנפשית שנגרמה מהתאונה? ואם כן, מהו ההליך שיש לעשות? בתודה, דנה
  icon user 2 משתתפים
  icon question 1 תגובות
  לפני 2 years, 6 months

  עו"ד רפאל אלמוג

מוצגים 5 דיונים – 1 עד 5 (מתוך 67 סה״כ)