פורום תאונות עבודה | אלמוג-שפירא עו"ד
ראשי > תאונות עבודה

על פי הדין, כל תאונה אשר נגרמת בזמן עבודה ועקב העבודה, מוגדרת כתאונת עבודה בכל הנוגע לזכויות הנפגע אל מול המוסד לביטוח לאומי.

ואולם, תאונת עבודה מקנה פעמים רבות גם זכויות נוספות מעבר למימוש הזכויות אל מול המוסד לביטוח לאומי. לעיתים קיימות פוליסות ביטוח נוספות המקנות תגמולים ביטוח בגין התאונה, ולעיתים אף קמה עילת תביעה בשל התאונה, אשר על בסיסה ניתן להגיש תביעה לפיצוי נגד גוף אשר אחראי לקרות התאונה.

ייצוג נפגע תאונת עבודה דורש בחינת זכויות בענפי משפט שונים לעיתים, ומובן כי לנפגע אין את הכלים להבין מהיכן להתחיל. משכך, הקמנו פורום במסגרתו תוכל לשאול כל שאלה הקשורה בתאונות עבודה. אנו כאן להעניק לכם את התשובות שיסייעו לכם בדרך למימוש הזכויות המלא שלכם.

פורום תאונות עבודה

65דיונים
open new topic שאלו בפורום
 • This forum has 65 דיונים, 79 תגובות, and was last updated אין דיונים by עו"ד רפאל אלמוג.
  • דיון
  • משתתפים
  • תגובות
  • הפוסט האחרון
 • נפילה מפיגום
  ניסים
  |
  31.12.2015
  שלום רב, אני עובד כפועל בניין ואנחנו עובדים כבר כמה חודשים על בניין מגורים. לפני כמה ימים עליתי על אחד הפיגומים, נפלתי מגובה רב ונפצעתי קשה. כאשר פניתי לבוס שלי בעניין זה, הוא טען שהוא לא אחראי משום שאני לא פעלתי לפני הנהלים ובגלל זה נפלתי וכל האשמה עלי. האם הוא יכול לטעון דבר כזה? תודה.
  icon user 2 משתתפים
  icon question 1 תגובות
  תאונת עבודה בבית ספר
  מנסור ניהאיה
  |
  08.08.2023
  עברתי תאונת עבודה בבית הספר בו אני עובדת קיבלתי שבר בגב ושבג בצלעות וזה מתועד בבדיקת מיפוי עצמות ו CT פניתי לביטוח לאומי ומסרתי כל המסמכים הנדרשים וקיבלתי אשור לדמי פגיעה והביטוח לאומי העביר את דמי הפגיעה למשרד החינוך פניתי להסתדרות המורים ושלחו לי תקנון בעלון זכויותך 2019 אשר מגיע לי לקבל דמי פגיעה ישר לישבון שלי ומגיע לי שכר חודש יולי ואוגוסט כי לפי התקנון מי שנפגע בעבודה לפני חופשת הקיץ מקבל שכר חודש יולי ואוגוסט רגיל כי הם נחשבים כפיצוי למורים על עבודתם כל השנה וגם כן דמי פגיעה מהביטוח לאומי פניתי למשרד חינוך אמרו לי ליזור לביטוח לאומי כי הם לא קיבלו דמי פגיעה מהם עבורי פניתי לביטוח לאומי אמרו לי שלחנו לך מכתב שדמי הפגיעה הועברו למעסיק ואני עומדת באמצע לא יודעת מה לעשות ולא יכולה לקבל מה שמגיע לי בנוסף לא יודעת אם מגיע לי פיצוי במצבי גם הביטוח לאומי שלחו לי מכתב שאחרי תום שלושת החודשים יזמינו אותי לוועדה וגם כן מופיע בתיק אישי שלי אצלהם שאין לי זכאות לדמי פגיעה למרות ששלחתי להם אשור מחלה (47ימים) בנוסף לאשור הראשון(43 ימים)
  icon user 1 משתתפים
  icon question 1 תגובות
  לפני 3 months, 3 weeks

  עו"ד רפאל אלמוג

  התקף לב בעבודה
  צביקה
  |
  04.01.2016
  שלום רב, אני עובד כמה שנים במשרד מהנדסים. לפני זמן קצר הגיע מנהל חדש והעיר לי באחד הימים על העבודה שלי. התפתח ביננו ויכוח קשה, ופתאום חשתי כאב חזק בצד שמאל, נפלתי על הרצפה ובהמשך הועברתי לבית חולים ושם התברר לי שעברתי התקף לב. בעקבות המקרה נאלצתי להיעדר מהעבודה לטיפול ומנוחה. האם מקרה כזה נכנס בגדר תאונת עבודה?
  icon user 2 משתתפים
  icon question 1 תגובות
  פציעה בזמן העבודה כוויה
  תום עלימה
  |
  04.03.2020
  שלום, אני טבח ובמהלך העבודה ביום א 1.3 החליק לי מיד ימין סיר מים רותחים על יד שמאל קיבלתי כוויה גדולה יחסית דרגה 2 והחל מאותו רגע מושבת לעבוד עד העשירי לחודש. כיצד אני אמור לקבל פיצויים?
  icon user 2 משתתפים
  icon question 2 תגובות
  לפני 4 months, 2 weeks

  עו"ד רפאל אלמוג

  תקנה 15 דיון חוזר באותו הסניף
  שי
  |
  10.05.2023
  שלום. סיפור ארוך ומורכב ארשום בקצרה. ערר על נכות מעבודה חזר בחזרה לועדה רפואית ע"י בית המשפט שפסק על דיון מחדש ע"י הרכב ועדה חדש. הועדה רפואית החדשה הוסיפה אחוזי נכות נוספים וביקשה חווד תקנה 15 ע"י ועדת רשות. התיק נשלח לועדת רשות באותו סניף שהמליץ בפעם הקודמת לפני הערר לבית הדין לא להפעיל תקנה 15 רק אציין שהחלק העיקרי שבגינו הגשתי ערר לבית הדין זה על עניין תקנה 15! ובית המשפט קיבל את הטענות שלי במלואם. בכל אופן אותו ועדת רשות המליצה שוב לא להפעיל תקנה 15. שאלתי האם היה מותר לאותו ועדת רשות שכבר דנה בתיק שלי בפעם הקודמת לדון שוב בתיק? או שלכאורה ביטוח לאומי היה צריך לשלוח את התיק לדון בתקנה 15 בסניף אחר? אשמח לתשובה כללית בנושא. תודה אנשים יקרים.
  icon user 1 משתתפים
  icon question 1 תגובות
  לפני 6 months, 4 weeks

  עו"ד רפאל אלמוג

מוצגים 5 דיונים – 1 עד 5 (מתוך 69 סה״כ)