פורום תביעות ביטוח | אלמוג-שפירא עו"ד
ראשי > דיני ביטוח

חברות הביטוח בישראל הינן חברות כלכליות, עמידות, אשר לעיתים יכול המבוטח "הקטן" לחוש מולן חוסר אונים ואף חשש של ממש.

פעמים רבות אנו נתקלים במבוטחים אשר חברת הביטוח דחתה את זכאותם, ואשר סברו בתחילה כי אין טעם לפנות לעו"ד או לנסות להתמודד מול חברות הביטוח. רק בסופו של דבר מגלים מבוטחים אלו, כי עמידה איתנה על זכויותיהם, מובילה בסופו של דבר להשגת מלוא הזכויות האפשרויות עבורם.

למעשה, וכבר עתה נכון לומר זאת, אף פעם אל תקבלו את דחיות חברות הביטוח כלשונן. תמיד תבדקו היטב בצורה מקצועית האם יש ממש מאחורי דחייה זו, והאם ניתן להתמודד עמה. פעמים רבות, אי הסכמתה של חברת הביטוח לשלם לכם תגמולים, מתגלה כחסרת בסיס משפטי. על כך, ועל כל דבר הקשור בתחום תביעות הביטוח תוכלו לשאול בפורום תביעות ביטוח.

פורום תביעות ביטוח

53דיונים
open new topic שאלו בפורום
  • דיון
  • משתתפים
  • תגובות
  • הפוסט האחרון
 • שאלה משפטית
  בן צדוק
  |
  10.05.2023
  שאלה משפטית שאלה משפטית, אם אדם תובע 2 אנשים שונים באותו התיק. השופט קובע שאך ורק הנתבע הראשון צריך לשלם לתובע, ושהנתבע השני פעל כחוק. מי צריך לפצות את הנתבע השני, התובע או הנתבע הראשון?
  icon user 1 משתתפים
  icon question 1 תגובות
  לפני 6 months, 4 weeks

  עו"ד רפאל אלמוג

  צג ג מסרב להודות באשמה והביטוח מסרב לשלם
  דב סולומון
  |
  23.04.2023
  שלום רכב נכנס בי מאחור, שנינו באותה חברת ביטוח הפניקס. הפניקס מסרבים לשלם תביעה צד ג בטענה שהנהג מסרב להודות באשמה והנהג מתכוון לתבוע את נתיבי איילון על סולר שהיה על הכביש וגרם להחלקה. (דבר שלא היה) הפניקס נתנו לי 3 אפשרויות: 1. לתבוע את נתיבי איילון, במקרה זה כנראה אחכה כשנה עד לקבלת כספי הביטוח, אם בכלל. 2. לתבוע צג ג, גם במקרה זה אחכה שנה עד לתשובה מנתיבי איילון. בכל מקרה יש השתתפות עצמית של 10,000 שח 3. לתבוע את הפוליסה שלי וכך אקבל את מיד עלות התיקון, אך הפרמייה שלי תעלה. מה מומלץ לעשות? תודה מראש
  icon user 1 משתתפים
  icon question 1 תגובות
  לפני 7 months, 2 weeks

  עו"ד רפאל אלמוג

  תביעת בגין חבות מעבידים
  רמי שדה
  |
  06.12.2016
  מדובר במקרה של תאונת עבודה של עובד אשר מעבידו מבוטח בחברת ביטוח בפוליסת חבות מעבידים . העובד ניפגע בזמן העבודה והוכר עיי המל"ל כניפגע עבודה ואף מקבל קיצבה לכל ימי חייו. השאלות שנישאלות הם כדלקמן: 1. חברת הביטוח המבטחת טוענת לחוסר שיתוף פעולה של המבוטח דהיינו המעביד. המעביד לצורך העניין הינו תאגיד שחדל להתקיים מבחינה כלכלית. ולמעשה מדובר בתאגיד חסר כל ערך כלכלי. ולא ניתן לאתר את בעלי המניות. ולכן טוענת חברת הביטוח כי דין התביעה להידחות עקב חוסר יכולה לברר את נסיבות התאונה. מהו הדין במקרה הזה? והאים יכולה חברת ביטוח לחמוק מאחריותה אם המבוטח לא משתף פעולה? או פשט רגל? האם קיימת פסיקה שניתן להפנות אותי אליה ? 2. כתובת מקום התאונה שונה מהכתובת הרשומה בפוליסה. האים הכיסוי לביטוח חבות מעבידים מוגבל גיאוגרפית ? דהיינו האם הכיסוי לעובד השכיר של המעביד מוגבל אך ורק לכתובת המופיעה בפוליסה? או שהיא גם מורחבת לכסות את העובד גם כאשר הוא מבצע עבודה מחוץ לכתובת של המבוטח (מעביד)
  icon user 2 משתתפים
  icon question 1 תגובות
  לפני 8 months, 1 week

  עו"ד רפאל אלמוג

  הודאה בקיום זכות
  אסרף יוסי
  |
  21.01.2020
  שלום רב אנו מנהלים תביעה מול חברת ביטוח סמוך למועד ההתיישנות קיבלתי שיק מחברת הביטוח האם זה עוצר את שעון ההתיישנות ולדעתכם מה פירוש בסיף 9 למעט הודאת התיישנות תודה אני מאוד נהנה מרמה בפרום
  icon user 2 משתתפים
  icon question 1 תגובות
  לפני 8 months, 2 weeks

  עו"ד רפאל אלמוג

  נכות זמנית
  יונית
  |
  13.02.2020
  שלום רב, עד כה נקבע לי נכות זמנית לשנתיים על רקע פוסט טראומה נפשית, וכעת אמורה להיות שוב וועדה לנכות קבועה-התחלתי לעבוד ועידכנתי את ב"ל על כך-אני נמצאת בדילמה היות ואני מקבלת משכורת קצת מעל 5800 ש"ח ויש בי התלבטויות מה לעשות האם להמשיך עם הקיצבת נכות ולא לעבוד-דבר אשר ימנע ממני להתרפות נ]פשית, היות וחזרה לשגרה ולעבודה ולקדם את עצמי מאוד עוזר לי נפשית. אני לא יודעת האם לחפש עבודה אחרת בפחות שעות ולא במקצוע שלי על מנת לקבל את הקצבה ]-דבר אשר יגרום לי שוב להשתקע בדיכאון היות ומבינתי לחזור לעבודה שאוהבת זה מאוד חשוב לי בעקרונות שלי לריפוי הנפש בעקבות כל מה שעברתי אחרי לידה טראומטית קשה מאוד. מבקת הכוונה מה עלי לעשות האם כן לחיות עם קצבה ולהתפשר עם כל עבודה, או האם לוותר על כך ולהמשיך לעבוד במה שעושה. אני גם אמא ל2 ילדים ומפחדת שהנכות הנפשית תפגע בי במשהו לגבי הילדים מבחינת כשרות הורית-שוב מה שחוויתי היה פוסט טראומה ולא מחלת נפש תודה לאל.
  icon user 2 משתתפים
  icon question 1 תגובות
  לפני 8 months, 2 weeks

  עו"ד רפאל אלמוג

מוצגים 5 דיונים – 1 עד 5 (מתוך 61 סה״כ)