תוספת תלויים בעבור בן זוג והכנסה מעבודה

הגב לדיון
מענה ל־תוספת תלויים בעבור בן זוג והכנסה מעבודה
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #9458 הגב
  רונית
  אורח

  שלום רב,

  בעלי הגיע לגיל 67, והחלה הזכאות שלו לקצבת אזרח ותיק.

  מאחר ואני בת 40 ומתנהל בינינו הליך גירושין והוא מתחמק מתשלום מזונות, אני עיקלתי את הקצבה שלו מהוצאה לפועל ואני מקבלת גם תוספת בעבור ילדים וגם כי אני עדיין אשתו ואנו מתגוררים באותו הבית.

  התוספות מועברות אליי, והקצבה שלו מועברת אליי דרך ההוצאה לפועל.

  יש לי 3 שאלות-

  1- כמה מותר לי להרוויח בהנחה ואני אחראית על פרנסת הבית מאחר ואני מקבלת מזונות ועדיין לקבל את התוספת בעבור בת זוג? (יש לנו 2 ילדים). הבנתי שזה 6,014 אבל במכתב שקיבלתי מהביטוח הלאומי כתוב שאם יש לי תלויים מותר לי להרוויח עד 8,019 ואם יש עוד ילד אז 739 שח נוספים. במידה והבנתי נכון, מאחר ויש לי עוד 2 "תלויים" (ילדים קטינים) אז מותר לי להשתכר עד 8,758 שח ברוטו?

  2- האם המזונות המעוקלים מההוצאה לפועל נחשבים בתור הכנסה לעניין ביטוח לאומי? זה הרי חוב על סך מאות אלפי שקלים וממנו מתקבל כל חודש סכום מסוים.

  3- האם המעסיק צריך לנכות בעבורי דמי ביטוח מהמשכורת? הבנתי שמקבלי קצבת זקנה עבורם לא מנוכה מן השכר דמי ביטוח בריאות. וסתם שאלה לידע כללי- האם עלות העסקתי יותר נמוכה מאחר ואני מקבלת קצבת זקנה?

  תודה מראש.

  #9469 הגב
  רפאל אלמוג
  מנהל בפורום

  רונית שלום,

  שאלתך הראשונה בעניין תוספת התלויים (בת זוג וילדים) אינה ברורה. התוספת משולמת למקבל הקצבה ושיעורה תלוי בהכנסותיו. לקבלת מידע פרטני יש לפנות למוסד לביטוח לאומי.
  באשר לשאלתך השנייה, המוסד לביטוח לאומי מחשיב מזונות כהכנסה שלא מעבודה, ולכן הם עלולים, בנסיבות מסוימות, להיות מופחתים מתוספת עבור הילדים.
  יתר שאלותייך הינן בתחום של דיני עבודה ולכן מומלץ להיוועץ בעו"ד העוסק בתחום.

  בברכה,
  רפאל אלמוג, עו"ד

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635


עדכוניםביטוח לאומי

מאמרים
פסקי דין
הלכות
תביעות
שאל בפורום
שאל בפורום

שאלות אחרונות בפורום ביטוח לאומי

 • ביטוח לאומי -ניידות גודל רכב

  04.06.20

  ‎שלום ‎אני בחור בן 22 נכה שנקבע לי 100 אחוז נכות וניידות ומתנייד בכיסא גלגלים ואני בלי רשיון הייתי בוועדה לגודל רכב וקבעו לי שאני יכול לנהוג על רכב פ

  מאת: אביאל

 • ביטוח לאומי - עו"ד וביטוח רכב - עו"ד אחר

  01.06.20

  אני בתהליך של קבלת שיקום מקצועי ללימודים שהתחלתי אצל עו"ד, דרך העו"ד בטח"ל אישרו לי נכות ושיקום מקצועי לשנה האחרונה שלי בתואר. לפני חצי שנה בערך נפ

  מאת: איילה בת 21

 • שיתוק מוחין מילדות

  01.06.20

  שלום רציתי לשאול, הילדה שלי מקבלת ביטוח לאומי מגיל 3 על cp ועוד כמה בעיות .שתיהיה בריאה עוד מעט בגיל 18 האם תקבל זימון לועדה איך שתיהיה בגיל 18 .או זה

  מאת: דן