תחילה חשתם בירידה קוגניטיבית אצל יקירכם, ירידה ביכולת הזיכרון ופעולות חשיבה פשוטות. קרוב לוודאי סברתם כי מדובר ב "בעיית גיל". עם הזמן המצב הלך והתדרדר והבחנתם אף בפגיעה ביכולת ההתמצאות בזמן ובמקום, ופגיעה ביכולת המוטורית כגון כושר ההליכה, רחצה, הלבשה, האכילה והשליטה על הסוגרים. ברגע אחד נפל דבר, ממש כמו רעם ביום בהיר התבשרתם על כך שיקירכם סובל ממחלה דמנטית. דאגות אישיות, משפחתיות וכלכליות, החלו להציף אתכם. אך לא ויתרתם, נחושים מתמיד התחלתם להכיר ולהילחם במחלה.

בין לבין, לבד או בעזרת יקירכם, התחלתם בבירור זכויותיכם המשפטיות, במוסד לביטוח לאומי, במשרד הבריאות, מס הכנסה ותאגידי הביטוח. בנקודה זו נתקלתם קרוב לוודאי לא אחת בחומה אחר חומה ובאטימות המערכת, הציבורית והפרטית. כיום אתם כבר מבינים שניתן להתמודד ולחיות לצד המחלה באופן המעניק ליקירכם את התמיכה המרבית למצבו. אך, מה שחשוב בנוסף הוא לוודא כי יקירכם מקבל את מלוא הזכויות להן הוא זכאי.

מדריך זכויות חולי אלצהיימר ודמנציה

מה כולל מדריך זכויות חולי אלצהיימר?

במסגרת מדריך זכויות זה, סקרנו עבורכם, בני משפחות חולי אלצהיימר ודמנציה, את עיקרי הזכויות במוסדות המדינה (ביטוח לאומי, משרד הבריאות ומס הכנסה) בענפים הבאים ובתאגידי הביטוח (מכוח ביטוחי אובדן כושר עבודה וסיעוד): נכות כללית, שירותים מיוחדים, שיקום מקצועי, סיעוד, קצבת ניידות, פטור ממס הכנסה.

הורדת קובץ
לקבלת המדריך ועדכונים אנא רשום את כתובת הדוא"ל שלך:
שלח

תגובות

6 תגובות

 1. דבורה לוי

  בבקשה ממכם לשלוח לי את המדריך עבור בת משפחתנו

  • רפאל אלמוג

   דבורה היקרה, נשמח לשלוח אליך את המדריך לכל כתובת שתצייני בהודעה אישית אלינו, אך באפשרותך להוריד עותק דיגיטלי כבר עתה באמצעות לחיצה על כפתור "הורדת קובץ" המופיע בעמוד זה. אנו לרשותך בכל עת. בהצלחה.

 2. יגאל

  שלום
  אבא שלי בן 86 חולה אלצהיימר, ומקבל קצבת סיעוד בדרגה הגבוהה ביותר.
  כעת אמי מעוניינת לרכוש דירה שניה.
  השאלה: האם אבי זכאי לפטור ממס רכישה על דירה שניה?
  תודה מראש

  • רפאל אלמוג

   שלום יגאל, החוק לא מעניק לנכה הנמצא במצב סיעודי פטור ממס רכישה על דירה שניה אלא מקנה פטור מתשלומי מס לנכה העונה לקריטריונים הקבועים, עבור הכנסה מיגיעה אישית / לא מיגיעה אישית בלבד, וזאת בהתאם לתנאים המצוינים בפקודה. בהצלחה.

 3. רותי חלבני

  הי לכם, האם יש לכם היום שיחת זום פתוחה לקהל בנושא זכויות חולי אלצהיימר? העבירו לי קישור אבל איך כפתור לחיץ.

  • רפאל אלמוג

   הי רותי, אכן קיימנו בתחילת השבוע הרצאת זום בנושא זה, בה השתתפו עשרות אנשים, וסקרנו את הזכויות השונות במוסדות המדינה ותאגידי הביטוח. ההרצאה הוקלטה ונמצאת בקהילה הסגורה שלנו בפייסבוק: הבית המשפטי לחולי אלצהיימר ודמנציה בישראל. מוזמנת להצטרף ולצפות בה שם. אנו כאן לכל שאלה בנושא. בריאות והצלחה!

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635  עדכונים