מדריך זכויות חולי אלצהיימר | עו"ד רפאל אלמוג

תחילה חשתם בירידה קוגניטיבית אצל יקירכם, ירידה ביכולת הזיכרון ופעולות חשיבה פשוטות. קרוב לוודאי סברתם כי מדובר ב "בעיית גיל". עם הזמן המצב הלך והתדרדר והבחנתם אף בפגיעה ביכולת ההתמצאות בזמן ובמקום, ופגיעה ביכולת המוטורית כגון כושר ההליכה, רחצה, הלבשה, האכילה והשליטה על הסוגרים. ברגע אחד נפל דבר, ממש כמו רעם ביום בהיר התבשרתם על כך שיקירכם סובל ממחלה דמנטית. דאגות אישיות, משפחתיות וכלכליות, החלו להציף אתכם. אך לא ויתרתם, נחושים מתמיד התחלתם להכיר ולהילחם במחלה.

בין לבין, לבד או בעזרת יקירכם, התחלתם בבירור זכויותיכם המשפטיות, במוסד לביטוח לאומי, במשרד הבריאות, מס הכנסה ותאגידי הביטוח. בנקודה זו נתקלתם קרוב לוודאי לא אחת בחומה אחר חומה ובאטימות המערכת, הציבורית והפרטית. כיום אתם כבר מבינים שניתן להתמודד ולחיות לצד המחלה באופן המעניק ליקירכם את התמיכה המרבית למצבו. אך, מה שחשוב בנוסף הוא לוודא כי יקירכם מקבל את מלוא הזכויות להן הוא זכאי.

מדריך זכויות חולי אלצהיימר

מה כולל מדריך זכויות חולי אלצהיימר?

במסגרת מדריך זכויות זה, סקרנו עבורכם, בני משפחות חולי אלצהיימר ודמנציה, את עיקרי הזכויות במוסדות המדינה (ביטוח לאומי, משרד הבריאות ומס הכנסה) בענפים הבאים ובתאגידי הביטוח (מכוח ביטוחי אובדן כושר עבודה וסיעוד): נכות כללית, שירותים מיוחדים, שיקום מקצועי, סיעוד, קצבת ניידות, פטור ממס הכנסה.

icon file download
רוצים לקבל את המדריך שלנו
ועוד הרבה מידע בנושא תביעות סיעוד

מאמרים נוספים בנושא

מדריך תביעת אובדן כושר עבודה
עו"ד רפאל אלמוג,
14.07.2014
כאשר מי מאיתנו מאבד את כושרו לעבוד, הדבר גורר קושי פיזי ונפשי וכמובן גם כלכלי. לשם ...קרא עוד
מדריך תביעות ביטוח רכב
עו"ד רפאל אלמוג,
12.07.2014
כאשר נגרם נזק לרכב, חשוב מאוד לדעת כיצד להתנהל גם בפן הנזיקי וגם בפן הביטוחי. לשם ...קרא עוד
מדריך תביעות ביטוח חובה
עו"ד רפאל אלמוג,
13.07.2014
כאשר תאונת דרכים גורמת לנזקי גוף, ישנה זכאות מלאה לפיצוי ללא קשר ל"מי אשם בתאונה". ...קרא עוד

תגובות (8)

8 thoughts on “זכויות אלצהיימר

 1. שלום
  אבא שלי בן 86 חולה אלצהיימר, ומקבל קצבת סיעוד בדרגה הגבוהה ביותר.
  כעת אמי מעוניינת לרכוש דירה שניה.
  השאלה: האם אבי זכאי לפטור ממס רכישה על דירה שניה?
  תודה מראש

  1. שלום יגאל, החוק לא מעניק לנכה הנמצא במצב סיעודי פטור ממס רכישה על דירה שניה אלא מקנה פטור מתשלומי מס לנכה העונה לקריטריונים הקבועים, עבור הכנסה מיגיעה אישית / לא מיגיעה אישית בלבד, וזאת בהתאם לתנאים המצוינים בפקודה. בהצלחה.

 2. בבקשה ממכם לשלוח לי את המדריך עבור בת משפחתנו

  1. דבורה היקרה, נשמח לשלוח אליך את המדריך לכל כתובת שתצייני בהודעה אישית אלינו, אך באפשרותך להוריד עותק דיגיטלי כבר עתה באמצעות לחיצה על כפתור "הורדת קובץ" המופיע בעמוד זה. אנו לרשותך בכל עת. בהצלחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *