מעוניין בייעוץ משפטי?

רחוב התע"ש 3 א' רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635
office@rlaw.co.il
שלח

לקנות לך יהלום? לא אם זה תלוי ב"מגדל"

גניבת טבעת

חברת מגדל רשמה שיא נוסף במירוץ של חברות הביטוח אל התחתית, כפי שמלמדת תביעה טרייה שהגיש משרדנו.

כשהמבוטחת פנתה לחברה בתביעת ביטוח לפיצוי על טבעת יהלום יקרת ערך שאבדה לה ביום חתונתו של בנה, בחרה מגדל להתכחש לחבותה על פי הפוליסה, בטענה המופרכת כי מדובר ב"אירוע כוזב". הכיצד ומדוע? למגדל הפתרונים.

המבוטחת, תושבת ראשל"צ, הייתה המומה מהמענה שקיבלה ממגדל, שהרי היא ובעלה רכשו זה מכבר מהחברה פוליסת ביטוח לבית מסוג "ביטוח כל הסיכונים".

פוליסה זו מכסה את כל תכולת הבית, על התכשיטים הנמצאים בו, כולל הטבעת האבודה, מפני מקרי אובדן וגניבה. יתר על כן, הפוליסה מבטחת את הרכוש האמור לא רק מפני גניבה שמתרחשת בבית, אלא גם מפני אובדן מחוץ לבית.

דחיית על בסיס הערכת "חוקר" שאינה מבוססת

ואומנם, בתחילה הסכימה המבטחת לפצות את המבוטחים בעבור הטבעת, לאחר ששלחה חוקר מטעמה לשוחח עם המבוטחים, אך התחרטה ברגע האחרון, ללא שום סיבה הגיונית, מלבד הטענה כי הטבעת לא נראית על אצבעה של המבוטחת בתמונות מאירוע החתונה. ואולם, טענה זו אינה מוכיחה דבר, ובטח לא מרמה מצד המבוטחים, שכן סביר מאוד שהטבעת אבדה בדרך לאירוע או בשלב מוקדם באירוע עצמו.

לכן, כשהמבוטחת פנתה למשרדנו, בחרנו לפנות לבית המשפט, על מנת שיורה למגדל לממש את חבותה על פי הפוליסה. במקרה זה, לא הסתפקנו בדרישה לפיצוי על הטבעת, אלא דרשנו גם כי בית המשפט יטיל פיצוי עונשי על המבטחת, לנוכח התנהלותה המקוממת.

בתביעה הבהרנו כי לא הייתה שום הצדקה להטיל רפש במבוטחים ולהאשים אותם בהגשת תביעת ביטוח כוזבת, וכי התנהלות המבטחת מעידה במובהק על חוסר תום לב.

ראו כתבה שפורסמה באתר חרדים 10: http://www.ch10.co.il/news/475794/#.XCTNU1xvaUm

ראו כתבה שפורסמה בתקשורת:

ביטוח כל הסיכונים

תגובות

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635
שלח

עדכונים

הירשם לעדכונים

דיני ביטוח

מאמרים
פסקי דין
הלכות
תביעות
שאל בפורום
שאל בפורום

שאלות אחרונות בפורום תביעות ביטוח

 • רכב

  15.08.19

  נסעתי לתומי בכביש דו סטרי לחד סטרי תוך כידי נסיעה רגילה הופיע לי רכב מצד שמאל ונגח אותי בזמן שלי לא היה שום תמרור ולצד הפוגע נצב תמרור סע ותן זכות קדי

  מאת: עדי

 • שאלה בנושא תביעת פנסיית נכות

  02.05.19

  ברשימת המסמכים שיש לצרף לבקשת פנסיית נכות יש לצרף טופס 101. מה המשמעות בהגשת הטופס הזה? והאם היא רלוונטית גם במקרה בו המבקש עובד? תודה!

  מאת: אפרת לוי

 • פיצוי עובד שנפגע בעבודה

  17.04.19

  האם חברת ביטוח רשאית להימנע מלשלם פיצוי לעובד שנפגע בעת עבודה במפעל למרות שלמפעל היתה פוליסת חבות מעבידים לאור העובדה שהמיפעל לא מילא אחר הוראות סוקר

  מאת: בנימין קפלן