סירבה לשלם תביעה עקב אובדן טבעת בביטוח כל הסיכונים | אלמוג-שפירא עו"ד

ל' ביקשה לבטח את דירתה ותכולתה, לרבות תכשיטים וחפצים יקרי ערך, בביטוח מסוג "כל הסיכונים" בחברת מגדל. זמן קצר לאחר אירוע משפחתי, ולאחר שהתאוששה קמעה, הבחינה ל' כי אחת הטבעות, המכוסה בפוליסה, אבדה. פנייתה אל מגדל לתשלום התגמולים נענתה בשלילה, בטענה בלתי מבוססת כי מדובר ב"אירוע כוזב", על סמך הערכת חוקר אשר לא הבחין בטבעת בתמונות האירוע. ראו תביעה שהוגשה על ידי משרדנו.

עו"ד רפאל אלמוג
חזרה >

גניבת טבעת

חברת מגדל רשמה שיא נוסף במירוץ של חברות הביטוח אל התחתית, כפי שמלמדת תביעה טרייה שהגיש משרדנו.

כשהמבוטחת פנתה לחברה בתביעת ביטוח לפיצוי על טבעת יהלום יקרת ערך שאבדה לה ביום חתונתו של בנה, בחרה מגדל להתכחש לחבותה על פי הפוליסה, בטענה המופרכת כי מדובר ב"אירוע כוזב". הכיצד ומדוע? למגדל הפתרונים.

המבוטחת, תושבת ראשל"צ, הייתה המומה מהמענה שקיבלה ממגדל, שהרי היא ובעלה רכשו זה מכבר מהחברה פוליסת ביטוח לבית מסוג "ביטוח כל הסיכונים".

פוליסה זו מכסה את כל תכולת הבית, על התכשיטים הנמצאים בו, כולל הטבעת האבודה, מפני מקרי אובדן וגניבה. יתר על כן, הפוליסה מבטחת את הרכוש האמור לא רק מפני גניבה שמתרחשת בבית, אלא גם מפני אובדן מחוץ לבית.

דחיית על בסיס הערכת "חוקר" שאינה מבוססת

ואומנם, בתחילה הסכימה המבטחת לפצות את המבוטחים בעבור הטבעת, לאחר ששלחה חוקר מטעמה לשוחח עם המבוטחים, אך התחרטה ברגע האחרון, ללא שום סיבה הגיונית, מלבד הטענה כי הטבעת לא נראית על אצבעה של המבוטחת בתמונות מאירוע החתונה. ואולם, טענה זו אינה מוכיחה דבר, ובטח לא מרמה מצד המבוטחים, שכן סביר מאוד שהטבעת אבדה בדרך לאירוע או בשלב מוקדם באירוע עצמו.

לכן, כשהמבוטחת פנתה למשרדנו, בחרנו לפנות לבית המשפט, על מנת שיורה למגדל לממש את חבותה על פי הפוליסה. במקרה זה, לא הסתפקנו בדרישה לפיצוי על הטבעת, אלא דרשנו גם כי בית המשפט יטיל פיצוי עונשי על המבטחת, לנוכח התנהלותה המקוממת.

בתביעה הבהרנו כי לא הייתה שום הצדקה להטיל רפש במבוטחים ולהאשים אותם בהגשת תביעת ביטוח כוזבת, וכי התנהלות המבטחת מעידה במובהק על חוסר תום לב.

ראו כתבה שפורסמה באתר חרדים 10: http://www.ch10.co.il/news/475794/#.XCTNU1xvaUm

ראו כתבה שפורסמה בתקשורת:

ביטוח כל הסיכונים

מאמרים נוספים בנושא

פעלה בחוסר תום לב קיצוני
עו"ד רפאל אלמוג,
20.02.2018
חברת הביטוח שקטה החברה על שמריה ולא טיפלה בתוך פרקי הזמן הנדרשים את הנזק שנגרם ...קרא עוד
סדר דין מקוצר
עו"ד רפאל אלמוג,
25.03.2018
הפניקס סירבה לשלם למבוטח בביטוח מקיף לרכב את תגמולי הביטוח, בטענה כי מבירור ...קרא עוד
טוטאל לוס
עו"ד רפאל אלמוג,
03.06.2018
חברת הביטוח סירבה לשלם למבוטח שרכבו ניזוק לגמרי (טוטאל לוס) את התגמולים בטענה כי ...קרא עוד

תגובות (2)

2 thoughts on “ביטוח כל הסיכונים

    1. אין המדובר בפסק דין אלא בתביעה שדווחה ופורסמה בתקשורת. לפיכך, לא נוכל להעביר פרטי מראה מקום. בהצלחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *