גניבת טבעת

חברת מגדל רשמה שיא נוסף במירוץ של חברות הביטוח אל התחתית, כפי שמלמדת תביעה טרייה שהגיש משרדנו.

כשהמבוטחת פנתה לחברה בתביעת ביטוח לפיצוי על טבעת יהלום יקרת ערך שאבדה לה ביום חתונתו של בנה, בחרה מגדל להתכחש לחבותה על פי הפוליסה, בטענה המופרכת כי מדובר ב"אירוע כוזב". הכיצד ומדוע? למגדל הפתרונים.

המבוטחת, תושבת ראשל"צ, הייתה המומה מהמענה שקיבלה ממגדל, שהרי היא ובעלה רכשו זה מכבר מהחברה פוליסת ביטוח לבית מסוג "ביטוח כל הסיכונים".

פוליסה זו מכסה את כל תכולת הבית, על התכשיטים הנמצאים בו, כולל הטבעת האבודה, מפני מקרי אובדן וגניבה. יתר על כן, הפוליסה מבטחת את הרכוש האמור לא רק מפני גניבה שמתרחשת בבית, אלא גם מפני אובדן מחוץ לבית.

דחיית על בסיס הערכת "חוקר" שאינה מבוססת

ואומנם, בתחילה הסכימה המבטחת לפצות את המבוטחים בעבור הטבעת, לאחר ששלחה חוקר מטעמה לשוחח עם המבוטחים, אך התחרטה ברגע האחרון, ללא שום סיבה הגיונית, מלבד הטענה כי הטבעת לא נראית על אצבעה של המבוטחת בתמונות מאירוע החתונה. ואולם, טענה זו אינה מוכיחה דבר, ובטח לא מרמה מצד המבוטחים, שכן סביר מאוד שהטבעת אבדה בדרך לאירוע או בשלב מוקדם באירוע עצמו.

לכן, כשהמבוטחת פנתה למשרדנו, בחרנו לפנות לבית המשפט, על מנת שיורה למגדל לממש את חבותה על פי הפוליסה. במקרה זה, לא הסתפקנו בדרישה לפיצוי על הטבעת, אלא דרשנו גם כי בית המשפט יטיל פיצוי עונשי על המבטחת, לנוכח התנהלותה המקוממת.

בתביעה הבהרנו כי לא הייתה שום הצדקה להטיל רפש במבוטחים ולהאשים אותם בהגשת תביעת ביטוח כוזבת, וכי התנהלות המבטחת מעידה במובהק על חוסר תום לב.

ראו כתבה שפורסמה באתר חרדים 10: http://www.ch10.co.il/news/475794/#.XCTNU1xvaUm

ראו כתבה שפורסמה בתקשורת:

ביטוח כל הסיכונים

תגובות

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635


עדכוניםדיני ביטוח

מאמרים
פסקי דין
הלכות
תביעות
שאל בפורום
שאל בפורום

שאלות אחרונות בפורום תביעות ביטוח

 • תביעת ביטוח לאחר פציעה

  22.04.20

  אהלן , לפניי כ 6 שנים נפצעתי פציעת ספורט קשה במסגרת חוג ספורט אשר לקחתי בו חלק. הפציעה הייתה שבר בזרוע אשר הוביל לניתוח , פגיעה זמנית בעצב שהביא לשי

  מאת: צליל

 • פגיעה מאחור

  20.03.20

  ברמזור פניה שמאלה נפגעתי מאחור ע"י רכב שגרם לטוטל לוס. הפוגע ממציא סיפורים למבטח שלו. האם פגיעה ברכב מאחור מזכה הנפגע בנזקיו. או שהמבטח כדי לא לשלם

  מאת: זלמן א

 • תצהיר/כתב הגנה נגדי

  18.02.20

  עשיתי תאונת דרכים שבה כל אחד מהצדדים טען שהאחר אשם . אני תיקנתי את הרכב ללא קבלות במחיר יותר נמוך ולא תבעתי את חברת הביטוח בגלל העדפה לתקן בתשלום נמוך

  מאת: שיראל שיר