עורך דין נזיקין לתביעות נזקי גוף | אלמוג - שפירא, משרד עורכי דין

נכון יהיה לומר כי מקרים רבים שבהם נגרם לאדם נזק גוף, מקנים לנפגע זכויות רבות. לפיכך, במקרה שבו אתם או מי מיקיריכם סבל מנזק גוף, אנו ממליצים כי תיוועצו בעורך דין נזיקין, כדי לבחון היטב את האפשרות לקבל פיצוי בגין נזק זה.

עו"ד רפאל אלמוג שותף מייסד במשרד עורכי הדין אלמוג-שפירא

עורך דין נזקי גוף

נזקי גוף הינו שם כללי לפגיעות שונות ורבות, כגון: פגיעות בטיפול הרפואי, פגיעות בעבודה או בשטח ציבורי, אשר כל אחת מהן יכולות להיות מטופלות משפטית באופן שונה. כך לדוגמא גם פגיעה בעת שימוש בכלי תחבורה מנועי וגם נפילה ברחוב גורמות לנזקי גוף, אך תביעה בעקבות תאונת דרכים מתנהלת על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים ולא על פי פקודת הנזיקין, אשר לפיה תידון התביעה בשל הנפילה.

למידע מקיף ורחב אודות זכויותיכם, צפו במדריך תביעות נזיקין שערכנו, וליצור קשר עם עו"ד נזיקין ממשרדנו.

תביעות נזקי גוף באלמוג שפירא – מחלקה מנוסה ומקצועית

מה שכן משותף לכל התביעות האלה הוא שבדרך כלל ישנה חשיבות אדירה לסוג הפגיעה. את אותו נזק יש "לכמת" באמצעות טבלאות של נכויות, שלפיהן ניתן לאבחן מה השוני בפגיעה של אחד אל מול האחר, ואיזו פגיעה "גדולה" יותר – לכאורה לפחות.

אחוזי הנכות הן פן חשוב מאוד בהערכת נזקו של לקוח, ומשכך גם ישנה חשיבות בהפניה למומחים הנכונים אשר יעריכו את נזקו של הלקוח בצורה הנכונה ביותר, שלא תפגע בו, עת יבקש לממש זכויות.

משרדנו עוסק באופן תדיר בייצוג לקוחות בשל נזקים הנגרמו לגופם או לנפשם, בין היתר בנושאים שלהלן: תאונות ברשות הרבים (כגון נפילה או החלקה), תאונות עבודה, נזקי גוף בשל רשלנות ועוד. משרדנו אף עומד בקשר מתמיד עם מיטב המומחים הרפואיים אשר מסייעים ללקוחתנו לממש זכאותם לפיצויים בגין נזקי גוף.

לאור האמור, ככל ולכם או למי מיקיריכם נגרם נזק גוף, אנו ממליצים לכם לפנות למשרדנו לצורך בירור הזכויות הקיימות לקבלת תגמולים ופיצויים, ולקבל מענה מקצועי מעורך דין נזיקין שבמחלקה שלנו.

שאלות נפוצות

האם על כל נזק גוף שנגרם זכאי הנפגע לפיצוי?

התשובה הכללית היא לא. זאת שכן לא לכל נזק ישנו מזיק. ככל והנזק נגרם כתוצאה מרשלנות וקיימת עילת תביעה הרי שניתן להגיש תביעה לפיצוי. כמו כן, ישנם מקרים בהם גם ללא מזיק ניתן לקבל כספים כתוצאה מנזק גוף, כגון במקרים בהם קיים כיסוי ביטוחי לנזק שנגרם.

מה השוני בהגשת תביעה לנזקי גוף אל מול נזקי רכוש?

ישנן נקודות רבות המבדילות בין ההליכים המשפטיים בנזקי גוף אל מול נזקי רכוש. דוגמא אחת היא שבנזקי גוף חלה חובה להגיש את כתב התביעה בצירוף חוות דעת רפואית המפרטת את הנזק. בנזקי רכוש ניתן להגיש חוות דעת מקצועיות, שאינן רפואיות, רק במועד הגשת הראיות ולא עם כתב התביעה.

מהי ההתיישנות בהגשת תביעה בגין נזקי גוף?

ההתיישנות על תביעות נזיקין הינה שבע שנים ממועד המקרה. ישנם חריגים שונים הנוגעים לדוגמא לגילוי הנזק או לגילוי הקשר הסיבתי, אך הכלל הבסיסי הוא שתביעה מתיישנת בתוך שבע שנים. הדבר שונה כאשר מדובר בקטינים. במקרה של קטין תקופת ההתיישנות מתחילה להיספר מגיל 18. כך שקטין שניזוק בגיל 10, יוכל להגיש תביעה עד שימלאו לו 25.

כיצד קובעים מה סכום הפיצוי שנפסק בתביעה של נזקי גוף?

התשובה תלויה בסוג התביעה. תביעת רשלנות רפואית לדוגמא שונה מתביעה בגין נזק שנגרם בתאונת דרכים. מכל מקום ראשי הנזק בתביעות נזיקין הם הבסיס לפסיקת גובה הפיצוי של הנפגע. דוגמאות לראשי נזק הן לדוגמא הפסד השתכרות, הוצאות, כאב וסבל ועוד. כמובן שישנה חשיבות לגובה הנכות שנותרה לניזוק בעת חישוב הפיצויים.

מהו שכר הטרחה של עורך דין בתביעה בגין נזקי גוף?

ככלל, עורכי הדין בתחום הנזיקין נוהגים לגבות שכר טרחה כאחוזים על בסיס הצלחה ולא כסכום כספי מוסכם. בתביעת נזיקין רגילה בדרך כלל אחוז שכר הטרחה יעמוד על בן 20 ל – 30 אחוזים מהפיצוי שנפסק. חשוב לבקש מעורך הדין הסבר אודות שכר הטרחה על מנת להבין כיצד הוא נגבה ועל פי מה הוא מבוסס.

פסקי דין
סכיזופרן
סכיזופרניה עקב שירות מילואים
עו"ד רפאל אלמוג,
21.08.2018
בתום שירותו הסדיר התגייס לוחם בצה"ל לשירות מילואים...קרא עוד
הריגה ברשלנות של חייל
ירי של חייל בחופשה
עו"ד רפאל אלמוג,
28.12.2015
החייל ירה בנשק בחופשה והרג את חברו סוהיל שליאן היה...קרא עוד
המחשה של טיפול שינים
בית המשפט: מקדונלד תפצה הנפגעת ב-80 אלף ש"ח
עו"ד רפאל אלמוג,
30.11.2014
י', כבת 16 במועד האירוע, התבקשה על ידי מעבידה בסניף...קרא עוד
הלכות
פושט רגל
פיצויים לפושט רגל
עו"ד רפאל אלמוג,
10.02.2019
כאשר אדם מוכרז כפושט רגל, עוברים נכסיו לניהולו של נאמן....קרא עוד
תביעות
רשלנות חברת שמירה
תביעה נגד חברת שמירה
עו"ד רפאל אלמוג,
06.11.2018
שימו לב למקרה הטרגי והמקומם שמגוללת תביעת רשלנות...קרא עוד

פורום נזקי גוף

  יונתן יונתן הף 26.11.23

  צלקת בפנים מתאונה

  שהייתי בן שנתיים נשרפתי מאש של השכנים כל הפנים שלי שרופות ומצולקות היום אני בן 27 רציתי לבדוק אם אני זכאי לנכות או לביטוח לאומי ?

  ליזי 20.03.23

  נזק של קוסמטיקאית

  היי קוסמטיקאית עשתה לי פילינג לפנים שכתוצאה ממנו נגרמו לי כיוווית קשות , ממש נהרסו לי הפנים. אני רוצה לדעת מה אפשר לעשות. ?

  אלון ד 26.10.21

  אי כושר עבודה לפני תביעת נזקי גוף

  שלום אני נפגעתי בתאונת אופנוע כשליח ומאז סובל מכאבים עזים בכל הגוף ומצב נפשי קשה שהוגדר על ידי פסיכיאטר כPTSD אני עדיין נמצא בין הבחנות רפואיות ורק לא