נכון יהיה לומר כי מקרים רבים שבהם נגרם לאדם נזק גוף, מקנים לנפגע זכויות רבות. לפיכך, במקרה שבו אתם או מי מיקיריכם סבל מנזק גוף, אנו ממליצים כי תיוועצו בעורך דין נזיקין, כדי לבחון היטב את האפשרות לקבל פיצוי בגין נזק זה.

נזקי גוף הינו שם כללי לפגיעות שונות ורבות, כגון: פגיעות בטיפול הרפואי, פגיעות בעבודה או בשטח ציבורי, אשר כל אחת מהן יכולות להיות מטופלות משפטית באופן שונה. כך לדוגמא גם פגיעה בעת שימוש בכלי תחבורה מנועי וגם נפילה ברחוב גורמות לנזקי גוף, אך תביעה בעקבות תאונת דרכים מתנהלת על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים ולא על פי פקודת הנזיקין, אשר לפיה תידון התביעה בשל הנפילה.

למידע מקיף ורחב אודות זכויותיכם, צפו במדריך תביעות נזיקין שערכנו, וליצור קשר עם עו"ד נזיקין ממשרדנו.

תביעות נזקי גוף באלמוג שפירא – מחלקה מנוסה ומקצועית

מה שכן משותף לכל התביעות האלה הוא שבדרך כלל ישנה חשיבות אדירה לסוג הפגיעה. את אותו נזק יש "לכמת" באמצעות טבלאות של נכויות, שלפיהן ניתן לאבחן מה השוני בפגיעה של אחד אל מול האחר, ואיזו פגיעה "גדולה" יותר – לכאורה לפחות.

אחוזי הנכות הן פן חשוב מאוד בהערכת נזקו של לקוח, ומשכך גם ישנה חשיבות בהפניה למומחים הנכונים אשר יעריכו את נזקו של הלקוח בצורה הנכונה ביותר, שלא תפגע בו, עת יבקש לממש זכויות.

משרדנו עוסק באופן תדיר בייצוג לקוחות בשל נזקים הנגרמו לגופם או לנפשם, בין היתר בנושאים שלהלן: תאונות ברשות הרבים (כגון נפילה או החלקה), תאונות עבודה, נזקי גוף בשל רשלנות ועוד. משרדנו אף עומד בקשר מתמיד עם מיטב המומחים הרפואיים אשר מסייעים ללקוחתנו לממש זכאותם לפיצויים בגין נזקי גוף.

לאור האמור, ככל ולכם או למי מיקיריכם נגרם נזק גוף, אנו ממליצים לכם לפנות למשרדנו לצורך בירור הזכויות הקיימות לקבלת תגמולים ופיצויים, ולקבל מענה מקצועי מעורך דין נזיקין שבמחלקה שלנו.

שאלות נפוצות

האם על כל נזק גוף שנגרם זכאי הנפגע לפיצוי?

התשובה הכללית היא לא. זאת שכן לא לכל נזק ישנו מזיק. ככל והנזק נגרם כתוצאה מרשלנות וקיימת עילת תביעה הרי שניתן להגיש תביעה לפיצוי. כמו כן, ישנם מקרים בהם גם ללא מזיק ניתן לקבל כספים כתוצאה מנזק גוף, כגון במקרים בהם קיים כיסוי ביטוחי לנזק שנגרם.

מה השוני בהגשת תביעה לנזקי גוף אל מול נזקי רכוש?

ישנן נקודות רבות המבדילות בין ההליכים המשפטיים בנזקי גוף אל מול נזקי רכוש. דוגמא אחת היא שבנזקי גוף חלה חובה להגיש את כתב התביעה בצירוף חוות דעת רפואית המפרטת את הנזק. בנזקי רכוש ניתן להגיש חוות דעת מקצועיות, שאינן רפואיות, רק במועד הגשת הראיות ולא עם כתב התביעה.

מהי ההתיישנות בהגשת תביעה בגין נזקי גוף?

ההתיישנות על תביעות נזיקין הינה שבע שנים ממועד המקרה. ישנם חריגים שונים הנוגעים לדוגמא לגילוי הנזק או לגילוי הקשר הסיבתי, אך הכלל הבסיסי הוא שתביעה מתיישנת בתוך שבע שנים. הדבר שונה כאשר מדובר בקטינים. במקרה של קטין תקופת ההתיישנות מתחילה להיספר מגיל 18. כך שקטין שניזוק בגיל 10, יוכל להגיש תביעה עד שימלאו לו 25.

כיצד קובעים מה סכום הפיצוי שנפסק בתביעה של נזקי גוף?

התשובה תלויה בסוג התביעה. תביעת רשלנות רפואית לדוגמא שונה מתביעה בגין נזק שנגרם בתאונת דרכים. מכל מקום ראשי הנזק בתביעות נזיקין הם הבסיס לפסיקת גובה הפיצוי של הנפגע. דוגמאות לראשי נזק הן לדוגמא הפסד השתכרות, הוצאות, כאב וסבל ועוד. כמובן שישנה חשיבות לגובה הנכות שנותרה לניזוק בעת חישוב הפיצויים.

מהו שכר הטרחה של עורך דין בתביעה בגין נזקי גוף?

ככלל, עורכי הדין בתחום הנזיקין נוהגים לגבות שכר טרחה כאחוזים על בסיס הצלחה ולא כסכום כספי מוסכם. בתביעת נזיקין רגילה בדרך כלל אחוז שכר הטרחה יעמוד על בן 20 ל – 30 אחוזים מהפיצוי שנפסק. חשוב לבקש מעורך הדין הסבר אודות שכר הטרחה על מנת להבין כיצד הוא נגבה ועל פי מה הוא מבוסס.

שתפו ברשתות חברתיות

עדכוני נזקי גוף

 1. פיצויים לפושט רגל

  בית המשפט העליון הפך הלכה ותיקה (הלכת ידידיה) וקבע כי כאשר פושט רגל זוכה בפיצויים בגין נזקי גוף, החלק בפיצוי הנוגע להפסדי השתכרות לא יועבר לניזוק אלא לנושיו. בכך, ביקש איפוא בית המשפט העליון להשוות בין ניזוקים שהינם פושטי רגל וכאלו שלא. בית המשפט העליון דן ביסודיות ברציונלים הטמונים בכך ואף פירט את הנוסחה לחישוב הסכום בגין הפסדי ההשתכרות, ככל ובית המשפט לא בודד רכיב זה.  
 2. תביעה נגד חברת שמירה

  מאבטח, כבן 58 בלבד, אשר לא נדרש במסגרת עבודתו לפעילות פיזית מאומצת או לנשיאת נשק על גופו, נתבקש על ידי מעסיקו לעבור מבחן מאמץ, לאחריו חש ברע, עבר אירוע לבבי ונפטר. בעקבות רשלנות מקוממת מצד מעסיקו ומשטרת ישראל, הוגשה בימים אלה תביעת נזיקין בשם עיזבונו. מוזמנים לעיין.
 3. סכיזופרניה עקב שירות מילואים

  בית המשפט המחוזי קיבל ערעור של חייל לשעבר נגד קצין התגמולים וקבע כי יש קשר סיבתי בין הסכיזופרניה שהתפרצה אצלו לבין תנאי שירות המילואים שלו. בעשותו כן, הביא בית המשפט שיקולים שונים ובין היתר תנאי השירות ואורכו. עיינו בסקירה אודות פסק הדין.

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635  עדכונים   נזקי גוף

   מאמרים
   פסקי דין
   הלכות
   תביעות
   שאל בפורום
   שאל בפורום

   שאלות אחרונות בפורום נזקי גוף

   • אי כושר עבודה לפני תביעת נזקי גוף

    26.10.21

    שלום אני נפגעתי בתאונת אופנוע כשליח ומאז סובל מכאבים עזים בכל הגוף ומצב נפשי קשה שהוגדר על ידי פסיכיאטר כPTSD אני עדיין נמצא בין הבחנות רפואיות ורק לא

    מאת: אלון ד

   • שאלה לגבי תאונה

    15.02.21

    שלום, אמי עברה תאונה שלשום, כאשר נהג שעשה רוורס ופגע בה עם הרכב שלו כאשר היא הלכה ברגל. נגרם לה נזק באזור הפנים, הרגליים, כאבי גב וכתפיים ללא שברים ו

    מאת: אמיר

   • תביעה של חברת הביטוח - התיישנות

    15.02.21

    שלום, לצערי נפצעתי בשטח של מוסד ציבורי . רוצה לפנות לאותו מוסד כדי להגיש תביעה לחברת הביטוח שלו ,מה ההתיישנות במקרה זה?

    מאת: יחיאל