הצוות הרפואי בבית חולים ברזילי החדיר לחולה בשחמת הכבד קטטר שתן בכוח והותיר אותו לבדו ללא כל השגחה, באופן שהביא לתלישת הקטטר ולגרימת נכות אורולוגית בלתי הפיכה.

דני הגיע לאשפוז בבית החולים ברזילי בשל החמרה של שחמת כבד שגרמה לו לפגיעה קשה ביכולות הקוגניטיביות (דבר שכיח במצב שכזה).

במהלך האשפוז, ולמרות מצבו הקוגניטיבי הקשה שבא לידי ביטוי בבלבול וחוסר התמצאות, הצוות הרפואי לא השגיח על דני, אשר יצא מחוץ לבית החולים והחל משוטט ברחובות. רק לאחר שהוזעקה המשטרה אותר א.י והוחזר לאשפוז. אך האם הדבר גרם לצוות הרפואי להשגיח עליו ?   לצערנו – לא!

על אף תמרור אזהרה זה, כאשר חזר לאשפוז, החליטו הצוות הרפואי להחדיר לדני קטטר פולי (קטטר לשתן) בכוח, למרות התנגדותו לכך.

מצבו הבלבולי, התנהגותו הקודמת והתנגדותו לקטטר לא גרמו לצוות הרפואי להשגיח על דני, או לומר לבני משפחתו שאסור להותירו לבדו. הצוות הרפואי החליט באופן רשלני מאין כמוהו, להותיר את דני במצבו הקוגניטיבי הקשה – לבדו!

דני נותר כאמור לבד, ללא השגחה ומבולבל מאוד בשל מצבו הקוגניטיבי. דבר זה הביא לכך שתלש את הקטטר מאיבר מינו בצורה אלימה וקשה. כתוצאה מכך, נגרמה לדני נכות אורולוגית צמיתה ובלתי הפיכה בשיעור של 30%.

לאור התנהלות הצוות הרפואי בברזילי, הוגש בימים אלו כתב תביעה לבית משפט השלום בתל אביב, באמצעות משרדנו, במסגרתו יתבקש בית המשפט הנכבד לחייב את בית החולים לפצות את א.י. על כל נזקיו (כתב התביעה הוגש עד לגבול סמכות בית המשפט – 2,500,000 ₪).

תגובות

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635  עדכונים   רשלנות רפואית

   מאמרים
   פסקי דין
   הלכות
   תביעות
   שאל בפורום
   שאל בפורום

   שאלות אחרונות בפורום רשלנות רפואית

   • חיסון קורונה

    04.03.21

    שלום רציתי לדעת אם קיבלתי חיסון שני לקורונה 18 ימים אחרי החיסון הראשון ולא כ21 ימים לפחות כפי שצריך ומאז החיסון אני סובל מתופעות לוואי לא נעימות בכלל

    מאת: אור

   • ניתוח אף

    21.02.21

    שלום, רציתי לדעת האם יש הצדקה לתביעת רשלנות רפואית. עברתי ניתוח אף ב 2018 תחת הרדמה כללית. בייעוץ נאמר שיתבצע יישור מחיצה אך לא דובר על השתלת סחוס מ

    מאת: שיר

   • מקרה הפלה כתוצאה מרשלנות רפואית

    15.02.21

    איך אפשר לתבוע ? לפי המסמכים אפשר לראות שהיתה רשלנות ? מה גודל הפיצוי ?

    מאת: ב.גנץ