מעוניין בייעוץ משפטי?

רחוב התע"ש 3 א' רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635
office@rlaw.co.il
שלח

בית החולים מאיר התרשל בהחדרת קטטר

הצוות הרפואי בבית חולים ברזילי החדיר לחולה בשחמת הכבד קטטר שתן בכוח והותיר אותו לבדו ללא כל השגחה, באופן שהביא לתלישת הקטטר ולגרימת נכות אורולוגית בלתי הפיכה.

דני הגיע לאשפוז בבית החולים ברזילי בשל החמרה של שחמת כבד שגרמה לו לפגיעה קשה ביכולות הקוגניטיביות (דבר שכיח במצב שכזה).

במהלך האשפוז, ולמרות מצבו הקוגניטיבי הקשה שבא לידי ביטוי בבלבול וחוסר התמצאות, הצוות הרפואי לא השגיח על דני, אשר יצא מחוץ לבית החולים והחל משוטט ברחובות. רק לאחר שהוזעקה המשטרה אותר א.י והוחזר לאשפוז. אך האם הדבר גרם לצוות הרפואי להשגיח עליו ?   לצערנו – לא!

על אף תמרור אזהרה זה, כאשר חזר לאשפוז, החליטו הצוות הרפואי להחדיר לדני קטטר פולי (קטטר לשתן) בכוח, למרות התנגדותו לכך.

מצבו הבלבולי, התנהגותו הקודמת והתנגדותו לקטטר לא גרמו לצוות הרפואי להשגיח על דני, או לומר לבני משפחתו שאסור להותירו לבדו. הצוות הרפואי החליט באופן רשלני מאין כמוהו, להותיר את דני במצבו הקוגניטיבי הקשה – לבדו!

דני נותר כאמור לבד, ללא השגחה ומבולבל מאוד בשל מצבו הקוגניטיבי. דבר זה הביא לכך שתלש את הקטטר מאיבר מינו בצורה אלימה וקשה. כתוצאה מכך, נגרמה לדני נכות אורולוגית צמיתה ובלתי הפיכה בשיעור של 30%.

לאור התנהלות הצוות הרפואי בברזילי, הוגש בימים אלו כתב תביעה לבית משפט השלום בתל אביב, באמצעות משרדנו, במסגרתו יתבקש בית המשפט הנכבד לחייב את בית החולים לפצות את א.י. על כל נזקיו (כתב התביעה הוגש עד לגבול סמכות בית המשפט – 2,500,000 ₪).

תגובות

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635
שלח

עדכונים

הירשם לעדכונים

רשלנות רפואית

מאמרים
פסקי דין
הלכות
תביעות
שאל בפורום
שאל בפורום

שאלות אחרונות בפורום רשלנות רפואית

 • תביעה עקב פילינג

  11.07.19

  שלום אני עשיתי פילינג אצל קוסמטיקאי והוא פשוט הרס לי את הפנים עם מלא צלקות השאלה שלי איך אני תובע אותו אם אין לי קבלה שמוכיחה שהייתי אצלו

  מאת: כפיר שגיב

 • Right eye misdiag osis

  11.07.19

  שלום, אני אובחן בישראל עם אבחנה לא נכונה בעין ימין, עכשיו הראייה שלי נפגעת והחיים משתנים. אני רק בן 29. בבקשה ייעץ. כל טוב, אלכס

  מאת: Aleks

 • ניתוח כריתת רחם שחלות וחצוצרות

  17.09.18

  שלום נותחתי לפני חודש כריתת רחם עקב צניחה שחלות וחצוצרות. חתמתי על מסמך הסכמה לניתוח כאשר נאמר לי שהרופא שלי הוא המנתח שלי. מסתבר ששני מתמחים ניתחו א

  מאת: רינת