בית החולים מאיר התרשל בהחדרת קטטר

הצוות הרפואי בבית חולים ברזילי החדיר לחולה בשחמת הכבד קטטר שתן בכוח והותיר אותו לבדו ללא כל השגחה, באופן שהביא לתלישת הקטטר ולגרימת נכות אורולוגית בלתי הפיכה.

דני הגיע לאשפוז בבית החולים ברזילי בשל החמרה של שחמת כבד שגרמה לו לפגיעה קשה ביכולות הקוגניטיביות (דבר שכיח במצב שכזה).

במהלך האשפוז, ולמרות מצבו הקוגניטיבי הקשה שבא לידי ביטוי בבלבול וחוסר התמצאות, הצוות הרפואי לא השגיח על דני, אשר יצא מחוץ לבית החולים והחל משוטט ברחובות. רק לאחר שהוזעקה המשטרה אותר א.י והוחזר לאשפוז. אך האם הדבר גרם לצוות הרפואי להשגיח עליו ?   לצערנו – לא!

על אף תמרור אזהרה זה, כאשר חזר לאשפוז, החליטו הצוות הרפואי להחדיר לדני קטטר פולי (קטטר לשתן) בכוח, למרות התנגדותו לכך.

מצבו הבלבולי, התנהגותו הקודמת והתנגדותו לקטטר לא גרמו לצוות הרפואי להשגיח על דני, או לומר לבני משפחתו שאסור להותירו לבדו. הצוות הרפואי החליט באופן רשלני מאין כמוהו, להותיר את דני במצבו הקוגניטיבי הקשה – לבדו!

דני נותר כאמור לבד, ללא השגחה ומבולבל מאוד בשל מצבו הקוגניטיבי. דבר זה הביא לכך שתלש את הקטטר מאיבר מינו בצורה אלימה וקשה. כתוצאה מכך, נגרמה לדני נכות אורולוגית צמיתה ובלתי הפיכה בשיעור של 30%.

לאור התנהלות הצוות הרפואי בברזילי, הוגש בימים אלו כתב תביעה לבית משפט השלום בתל אביב, באמצעות משרדנו, במסגרתו יתבקש בית המשפט הנכבד לחייב את בית החולים לפצות את א.י. על כל נזקיו (כתב התביעה הוגש עד לגבול סמכות בית המשפט – 2,500,000 ₪).

תגובות

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635


עדכוניםרשלנות רפואית

מאמרים
פסקי דין
הלכות
תביעות
שאל בפורום
שאל בפורום

שאלות אחרונות בפורום רשלנות רפואית

 • המשך נתינת כדור במקום שלא היו צריכים אותו

  14.07.20

  שלום וברכה. רציתי בבקשה לבדוק אם יש עילה לתביעה על רשלנות רפואית שהרופא המשיך לתת לי כדור שאסור היה לי להמשיך לקחת בנובמבר 2018 עברתי התקפת לב. אח

  מאת: יוסף מנדו

 • ביה"ח נתנה לבת שלי ת.ז. של מישהו אחר

  08.07.20

  שלום נולדה לי בת לפני כחצי שנה ואתמול כשרציתי לקבוע תור לרופא מכיון שלא הרגישה בטוב אמרו לי בקופ"ח שהיא לא מבוטחת בביטוח לאומי בבדיקה שערכתי בסיוע

  מאת: הודה

 • שגיה באבחן

  26.05.20

  יש לי ילד קטן 2 וחצי נפל על היד שלו מכסא הרכב לקחתי אותו לבית חולים טרם ואז אמרו לנו שיש שבר ביד ושמו לו גבס על היד אחרי 2 ימים הלכתי לרופא אורטופד וה

  מאת: סומר