גניבת טבעת

חברת מגדל רשמה שיא נוסף במירוץ של חברות הביטוח אל התחתית, כפי שמלמדת תביעה טרייה שהגיש משרדנו.

כשהמבוטחת פנתה לחברה בתביעת ביטוח לפיצוי על טבעת יהלום יקרת ערך שאבדה לה ביום חתונתו של בנה, בחרה מגדל להתכחש לחבותה על פי הפוליסה, בטענה המופרכת כי מדובר ב"אירוע כוזב". הכיצד ומדוע? למגדל הפתרונים.

המבוטחת, תושבת ראשל"צ, הייתה המומה מהמענה שקיבלה ממגדל, שהרי היא ובעלה רכשו זה מכבר מהחברה פוליסת ביטוח לבית מסוג "ביטוח כל הסיכונים".

פוליסה זו מכסה את כל תכולת הבית, על התכשיטים הנמצאים בו, כולל הטבעת האבודה, מפני מקרי אובדן וגניבה. יתר על כן, הפוליסה מבטחת את הרכוש האמור לא רק מפני גניבה שמתרחשת בבית, אלא גם מפני אובדן מחוץ לבית.

דחיית על בסיס הערכת "חוקר" שאינה מבוססת

ואומנם, בתחילה הסכימה המבטחת לפצות את המבוטחים בעבור הטבעת, לאחר ששלחה חוקר מטעמה לשוחח עם המבוטחים, אך התחרטה ברגע האחרון, ללא שום סיבה הגיונית, מלבד הטענה כי הטבעת לא נראית על אצבעה של המבוטחת בתמונות מאירוע החתונה. ואולם, טענה זו אינה מוכיחה דבר, ובטח לא מרמה מצד המבוטחים, שכן סביר מאוד שהטבעת אבדה בדרך לאירוע או בשלב מוקדם באירוע עצמו.

לכן, כשהמבוטחת פנתה למשרדנו, בחרנו לפנות לבית המשפט, על מנת שיורה למגדל לממש את חבותה על פי הפוליסה. במקרה זה, לא הסתפקנו בדרישה לפיצוי על הטבעת, אלא דרשנו גם כי בית המשפט יטיל פיצוי עונשי על המבטחת, לנוכח התנהלותה המקוממת.

בתביעה הבהרנו כי לא הייתה שום הצדקה להטיל רפש במבוטחים ולהאשים אותם בהגשת תביעת ביטוח כוזבת, וכי התנהלות המבטחת מעידה במובהק על חוסר תום לב.

ראו כתבה שפורסמה באתר חרדים 10: http://www.ch10.co.il/news/475794/#.XCTNU1xvaUm

ראו כתבה שפורסמה בתקשורת:

ביטוח כל הסיכונים

תגובות

2 תגובות

 1. זיו

  אפשר לקבל את מספר הפסק דין? תודה

  • עו"ד רפאל אלמוג

   אין המדובר בפסק דין אלא בתביעה שדווחה ופורסמה בתקשורת. לפיכך, לא נוכל להעביר פרטי מראה מקום. בהצלחה.

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635  עדכונים   דיני ביטוח

   מאמרים
   פסקי דין
   הלכות
   תביעות
   שאל בפורום
   שאל בפורום

   שאלות אחרונות בפורום תביעות ביטוח

   • נגנב לי רכב חדש שקניתי בתוכנית מימון.

    28.12.21

    קניתי רכב חדש דרך חברת מימון בשיחת טלפון עם סוכנת סגרתי על ביטוח חובה + מקיף אין לי תיעוד של השיחה. במעמד הרכישה יצאתי עם הרכב בידיעה שיש לי ביטוח מקי

    מאת: נעם שוורץ

   • השכרת רכב פרטי

    13.09.21

    אני רוצה להשכיר את הרכב מידי פעם לחברים כדי לכסות את העלויות האחזקה, בפוליסה כתוב שהביטוח לא מכסה "מטרה עסקית של שימוש ברכב מנועי על בסיס חוזה שכירות

    מאת: מאיר

   • זימון לחקירה בחברת ביטוח

    01.06.21

    שלום, הייתי אשם בתאונה, הגשתי תצהירצ מיד לאחר התאונה תבעתי את הביטוח המקיף וקיבלתי החזר כספי . הצד השני (הצד שפגעתי בו) , "נזכר" רק לאחר מספר חודשים

    מאת: איציק קלדרון