הצוות הרפואי בבית חולים ברזילי החדיר לחולה בשחמת הכבד קטטר שתן בכוח והותיר אותו לבדו ללא כל השגחה, באופן שהביא לתלישת הקטטר ולגרימת נכות אורולוגית בלתי הפיכה.

דני הגיע לאשפוז בבית החולים ברזילי בשל החמרה של שחמת כבד שגרמה לו לפגיעה קשה ביכולות הקוגניטיביות (דבר שכיח במצב שכזה).

במהלך האשפוז, ולמרות מצבו הקוגניטיבי הקשה שבא לידי ביטוי בבלבול וחוסר התמצאות, הצוות הרפואי לא השגיח על דני, אשר יצא מחוץ לבית החולים והחל משוטט ברחובות. רק לאחר שהוזעקה המשטרה אותר א.י והוחזר לאשפוז. אך האם הדבר גרם לצוות הרפואי להשגיח עליו ?   לצערנו – לא!

על אף תמרור אזהרה זה, כאשר חזר לאשפוז, החליטו הצוות הרפואי להחדיר לדני קטטר פולי (קטטר לשתן) בכוח, למרות התנגדותו לכך.

מצבו הבלבולי, התנהגותו הקודמת והתנגדותו לקטטר לא גרמו לצוות הרפואי להשגיח על דני, או לומר לבני משפחתו שאסור להותירו לבדו. הצוות הרפואי החליט באופן רשלני מאין כמוהו, להותיר את דני במצבו הקוגניטיבי הקשה – לבדו!

דני נותר כאמור לבד, ללא השגחה ומבולבל מאוד בשל מצבו הקוגניטיבי. דבר זה הביא לכך שתלש את הקטטר מאיבר מינו בצורה אלימה וקשה. כתוצאה מכך, נגרמה לדני נכות אורולוגית צמיתה ובלתי הפיכה בשיעור של 30%.

לאור התנהלות הצוות הרפואי בברזילי, הוגש בימים אלו כתב תביעה לבית משפט השלום בתל אביב, באמצעות משרדנו, במסגרתו יתבקש בית המשפט הנכבד לחייב את בית החולים לפצות את א.י. על כל נזקיו (כתב התביעה הוגש עד לגבול סמכות בית המשפט – 2,500,000 ₪).

תגובות

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635  עדכונים   רשלנות רפואית

   מאמרים
   פסקי דין
   הלכות
   תביעות
   שאל בפורום
   שאל בפורום

   שאלות אחרונות בפורום רשלנות רפואית

   • תביעה על עוגמת נפש

    13.09.21

    עו"ד אלמוג הנכבד, האם ניתן לתבוע רופא על סמך מסמך שהוציא בכתב, בו ציין במפורש שהוא מצטער שבגין מעשיו נגרמה למטופל "עוגמת נפש". תודה, שנה טובה, אמי

    מאת: אמיר

   • אלרגיה מסכנת חיים אחריות פלילית

    24.08.21

    לעורך דין אלמוג שלום, ילדתי מוכרת בביטוח לאומי כאלרגית לשומשום באכילה ובמגע מצב מסכן חיים מקבל מטפלת צמודה. השנה נכנסת לגן בהם הנני עושה אסיפת הורים

    מאת: ענת ב

   • רופא משקם כשל בבניית הפה

    10.07.21

    רופא השיניים המשקם כשל בבניית הלסת העליונה שלי אחרי שבמשך 4 חודשים ארוכים עינה אותי בניסיונות לחבר לי מבנה שלא תואם לתנאי הפה, זאת למרות שהסיבתי מראש

    מאת: רונית