ביטול ביטוח סיעודי במסגרת הרפורמה

הגב לדיון
מענה ל־ביטול ביטוח סיעודי במסגרת הרפורמה
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #6197 הגב
  משה
  אורח

  עוד אלמוג שלום.
  אמי מאובחנת כחולת אלצהיימר מזה כ3 וחצי שנים. לצערי בעת האחרונה מצבה התדרדר והחלטנו עקב כך לתבוע את הביטוח הסיעודי בו היא מבוטחת – הראל.
  אלא שהתברר לנו מייד בשיחה הראשונה שהביטוח הסיעודי שלה בוטל לפני שנה במסגרת הרפורמה בביטוחים הקיבוציים (אימי היתה אחות בקופח כל חייה ודרכה בוטחה). עקב מצבה היא לא ממש היתה מודעת לרפורמה וגם אנחנו כילדיה עדיין לא התמצאנו בעינייניה ולכן לא נעשה המעבר ומבחינתם היא איבדה את הביטוח סיעודי עבורו שילמה כל חייה.
  שאלתי: האם מוכרים לכם מקרים דומים? האם הם יכולים להסתפק בהודעות בתקשורת גם עבור חולי דמנציה? מה ניתן לעשות במקרה שעבורי לפחות נדמה שערורייתי בחוצפתו – להודיע בהודעות בתקשורת לחולים שאינם במצב להבין זאת?
  תודה

  #6227 הגב
  רפאל אלמוג
  מנהל בפורום

  שלום משה,
  אנו בהחלט מכירים את הנושא וערים לו.
  בהתאם לכללי הפיקוח על הפיקוח על הביטוח הרלבנטיים לסוגיית הביטוחים הקולקטיביים בתחום הסיעוד, היה על חברת הביטוח היה לעדכן את מבוטחיה כי בכוונתה לבטל את פוליסת הביטוח בהודעה/דואר אלקטרוני, וזאת בטרם ביטולה.
  כמובן, היה עליה להציג למבוטח את האפשרות להמשיך את הכיסוי באופן פרטי, עם רצף ביטוחי.
  ראוי לציין כי ככל ואמך אובחנה כחולת אלצהיימר וענתה להגדרת הפוליסה כסיעודית טרם ביטול פוליסת הביטוח הקולקטיבית, יש באפשרותכם להגיש תביעה חרף ביטול הפוליסה.
  מומלץ לבחון את הנושא בצורה פרטנית, בהקדם.

  בברכה,
  רפאל אלמוג, עו"ד

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635


עדכוניםתביעות סיעוד

מאמרים
פסקי דין
הלכות
תביעות
שאל בפורום
שאל בפורום

שאלות אחרונות בפורום תביעות סיעוד

 • ביטוח סיעודי של הכללית

  03.06.20

  שלום, אני בת 49, עברתי ניתוח ברגל בו אסור לי לדרוך 6 שבועות. אינני יכולה להתקלח לבד, להתלבש לבד חלק תחתון וכן להתנייד. האם יש לי עילה להגיש תביעה לביט

  מאת: אני

 • יפוי כח מתמשך

  08.10.19

  שלום רב, מה משמעות המושג הנ"ל? אימי בת 92 אובחנה לאחרונה כחולת אלצהיימר ואנחנו מעונינים לעשות את היפוי הנ"ל. באיזה מסמכים עלינו להצטייד?

  מאת: יהודית ברלינר

 • ביטוח סיעודי במנורה

  04.09.19

  שלום וברכה! להורים שלי יש ביטוח סיעודי בחברת מנורה כבר הרבה שנים. אמא שלי סובלת מבעיות לב כבר הרבה שנים ועברה גם ניתוח לב פתוח של החלפת שני מסתמים,

  מאת: רחל יום-טוב