הפסקת מעקב פסיכיאטרי

הגב לדיון
מענה ל־הפסקת מעקב פסיכיאטרי
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #10596 הגב
  בלה
  אורח

  שלום,

  נקבעה לי לפני 5 שנים נכות לצמיתות שמתוכה 40% על רקע נפשי ויש סעיפים נוספים. אובדן הכושר הוא 74%. אני מקבלת קצבת נכות באופן קבוע. השאלה שלי היא כזאת: אני מקבלת מזה מספר שנים טיפול תרופתי קבוע ויציב, שמחודש תקופתית על ידי רופא המשפחה. אין לי צורך ממשי בהגעה לפסיכיאטר מדי מספר חודשים, ואני מגיעה בעיקר כי הבנתי שביטוח לאומי צריך לראות במערכות שלו רצף טיפולי.

  השאלה היא, האם אכן זה נדרש? כי הטיפול מבחינתי הוא התרופות, ואותן אני נוטלת באופן קבוע ללא כל קשר לביקור המיותר אצל הפסיכיאטר. אני מעדיפה לא להגיע לשם. האם הפסקת המעקב הפסיכיאטרי תגרור זימון לוועדה או בעיה אחרת מול המוסד?

  תודה רבה!

  #10608 הגב
  עו"ד רפאל אלמוג
  מנהל בפורום

  שלום בלה,
  לא סביר שהמוסד לביטוח לאומי יבקש תיעוד רפואי עדכני, לאחר שנקבעה כבר נכות לצמיתות.
  יחד עם זאת, ככל ויגיע לידי המוסד מידע, לפיו חל שינוי במצבך הוא עשוי לבקש בדיקה מחדש (בדיוק כפי שאת רשאית להגיש תביעה להחמרה), ואז לעמוד על תיעוד רפואי עדכני המעיד על הליקויים הרפואיים מהם סובל המבוטח.
  אם אין צורך בטיפול רפואי והמצב הינו לצמיתות, לעיתים כל שצריך הינו ללמוד לחיות לצד המגבלה ולכן דרישת גורם כזה או אחרת, כגון הביטוח הלאומי, לייצר ניירת רפואית אינה מקובלת.
  ככל וממילא הינך נמצאת במעקב ונוטלת טיפול תרופתי, כדאי לתעד כל מסמך.

  בברכה,
  רפאל אלמוג, עו"ד
  אלמוג – שפירא, משרד עורכי דין

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635  עדכונים   ביטוח לאומי

   מאמרים
   פסקי דין
   הלכות
   תביעות
   שאל בפורום
   שאל בפורום

   שאלות אחרונות בפורום ביטוח לאומי

   • נכות כללית לאחר לידה

    09.05.21

    שלום רב, אני אחרי לידה עם שלל בעיות רפואיות, בגלל אותן בעיות אני לא חוזרת לעבודה ומבקשת להאריך את חופשת הלידה **ללא תשלום**. רציתי לדעת מתי אני יכ

    מאת: שוש

   • גמלת סיעוד - ערעור?

    09.05.21

    תביעת סיעוד שתי שאלות: 1. אפשר להגיש תביעת סיעוד רטרואקטיבית על שבר ברגל משנת 7/2014? 2.בעקבות שבר חדש- בת 82 שברה 2 עצמות בכף רגלה עקב נפילה בבית.

    מאת: יעל

   • מכירת דירה כהכנסה

    09.05.21

    שלום רב רציתי לשאול אם מקבלים קצבת נכות על אי כושר עבודה, ורוצים למכור את הדירה, או לרשום בטאבו הערת אזהרה, האם זה נחשב להכנסה, ולכן זה יכול לפגוע

    מאת: יעקב