חישוב הפיצוי

הגב לדיון
מענה ל־חישוב הפיצוי
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #2614 הגב
  נתי
  אורח

  אני עובד בתחום המכירות על בסיס פלוס עמלות, חליתי במחלה קשה בכבד, ואני לא מסוגל לחזור לעבודה. איך יחושב השכר שלי לצורך קבלת פיצוי על אבדן כושר עבודה?

  #2659 הגב
  עו"ד רפאל אלמוג
  מנהל בפורום

  שיעור התגמולים תלוי בשני משתנים – שיעור השכר ערב איבוד הכושר וסכום הביטוח הקבוע בפוליסה. באשר לסכום הביטוח שנרכש – אם למשל רכשת ביטוח ובו סכום הביטוח למקרה של אובדן כושר עבודה הינו חמשת אלפים שקלים, גם אם שכרך ערב איבוד הכושר היה גבוה בכמה וכמה מונים, עדיין השכר יוגבל לסכום הביטוח.
  באשר למשתנה השני – שיעור השכר בשניים עשר החודשים שקדמו לאיבוד הכושר משפיע על שיעור התגמול החודשי אשר ישולם. על פי הנחיות הפיקוח על הביטוח, אשר אומצו בתנאי הפוליסות, יש להגביל את שיעור התגמול החודשי לסך של עד 75% מהשיעור הממוצע הנ"ל ב 12 החודשים שקדמו לאיבוד הכושר. בדוגמא הנ"ל, אם הרווחת לצורך העניין 5,000 ש"ח ערב איבוד הכושר, לא תזכי לקבל את סכום הביטוח, שכן 75% ממוצע השכר נמוך הרבה יותר מכך.
  ממוצע השכר ערב איבוד הכושר נבדק לפי תלושי השכר, ולהבנתי גם סכומים המשולמים על בסיס עמלות הינם חלק מהשכר החודשי ולכן יש להביאו בחשבון בתלוש.
  בריאות והצלחה.

  בברכה,

  עו"ד רפאל אלמוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635  עדכונים   אובדן כושר עבודה

   מאמרים
   פסקי דין
   הלכות
   תביעות
   שאל בפורום
   שאל בפורום

   שאלות אחרונות בפורום אובדן כושר עבודה

   • שאלה בנושא אובדן כושר עבודה

    13.09.21

    שלום אני בן 55 והתברר כי הפוליסה המקורית אומנם עומדת על 75% האם יש אפשרות שהפוליסה באובדן כושר עבודה היא על 75% אבל בגלל שהמעסיק מפריש 2.5% שונתה הה

    מאת: שלומי

   • אובדן כושר העבודה כתוצאה משמירת הריון

    09.03.21

    איך מגישים בקשה לתביעה עבור אובדן כושר העבודה כתוצאה משמירת הריון ?

    מאת: ציון רוטבום

   • אדם במצב של א.כושר עבודה

    09.03.21

    שלום .אדם בגיל 47. כרגע שנתיים אחרי תביעה מול חברת ביטוח ששילמה תשלום חד פעמי וסופי (לפני שנתיים) בגין אובדן כושר עבודה.מקבל כעת קצבת נכות מביטוח לאומ

    מאת: hupa