מקצוע חדש

הגב לדיון
מענה ל־מקצוע חדש
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #3337 הגב
  דביר
  אורח

  אחרי הצבא, עברתי קורס חשמלאי והתחלתי לעבוד בחברה מאוד ידועה. החברה עשתה לי ביטוח אבדן כושר עבודה, וחודש אחרי שהתחלתי לעבוד בעקבות קצר במערכות נפגעו לי הידיים ואני לא יכול להמשיך לעבוד בעבודה זו יותר. האם העובדה שזהו מקצוע חדש ושעבדתי זמן קצר ישנו לגבי הפיצוי שאקבל?

  #3362 הגב
  עו"ד רפאל אלמוג
  מנהל בפורום

  שלום רב,
  לפרק הזמן שעבדת ישנה כמובן חשיבות באספקטים שונים.
  בכל הנוגע לזכויותיך בביטוח לאומי – פרק הזמן שעבדת באותו מקום, אינו רלבנטי. התאונה המתוארת הינה בבחינת תאונת עבודה, והינך זכאי לזכויות בביטוח לאומי, בהתאם לשיעור הנזק שנגרם לך.
  מלבד לזכויותיך בביטוח לאומי – המקרה המתואר עשוי לזכותך בפיצוי בתביעת נזיקין כנגד מקום העבודה וחברת הביטוח שביטחה אותו בביטוח אחריות מעבידים. בהליך זה תידרש להוכיח את אחריות המעסיק, בין אם על דרך של הוכחת רשלנות או הפרת חובה חקוקה.
  בכל הנוגע לזכויותיך בפוליסה שנרכשה על ידך, בין אם במישרין ובין אם על ידי המעסיק, על מנת שנוכל להתייחס, עלינו לעיין בתנאי הפוליסה. למשל, אם מדובר בפוליסה הכוללת כיסוי לאובדן כושר עבודה מקצועי, הרי שדי בכך שתוכיח כי אינך יכול לחזור לעיסוקך זה, על מנת לזכות בתגמולי הביטוח (אף אם תחזור לעסוק בנושאים אחרים, ואז ככל הנראה יבוצע קיזוז ותקבל את ההפרש).

  בברכה,

  עו"ד רפאל אלמוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635  עדכונים   אובדן כושר עבודה

   מאמרים
   פסקי דין
   הלכות
   תביעות
   שאל בפורום
   שאל בפורום

   שאלות אחרונות בפורום אובדן כושר עבודה

   • ניתוח DBS לחולה פרקינסון

    28.12.21

    שלום, אני חולה פרקינסון 100% אבדן כושר עבודה מקבל קצבת נכות וניידות ואבדן כושר עבודה מחברת הביטוח. אינני עובד כבר מספר שנים עקב המצב. מצבי החמיר וע

    מאת: אמיר יערי

   • שאלה בנושא אובדן כושר עבודה

    13.09.21

    שלום אני בן 55 והתברר כי הפוליסה המקורית אומנם עומדת על 75% האם יש אפשרות שהפוליסה באובדן כושר עבודה היא על 75% אבל בגלל שהמעסיק מפריש 2.5% שונתה הה

    מאת: שלומי

   • אובדן כושר העבודה כתוצאה משמירת הריון

    09.03.21

    איך מגישים בקשה לתביעה עבור אובדן כושר העבודה כתוצאה משמירת הריון ?

    מאת: ציון רוטבום