מעוניין בייעוץ משפטי?

רחוב התע"ש 3 א' רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635
office@rlaw.co.il
שלח

נזק בלתי הפיך למחשב נייד עי איש ביטחון באוניברסיטה

הגב לדיון
מענה ל־נזק בלתי הפיך למחשב נייד עי איש ביטחון באוניברסיטה
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #3026 Reply
  סלבה
  אורח

  ערב טוב.

  הנני סטודנט באחת האוניברסיטאות אשר דורשת בידוק בטחוני (פתיחת תיקים ומגנומטר) לפני הכניסה לקמפוס. בחודש דצמבר, כשהעברתי את התיק שלי (ובו מחשב נייד) למאבטח, הוא בדק את תכולתו ושם את התיק על השולחן בצורה לא טובה, מה שגרם לתיק לגלוש וליפול על הרצפה יחד עם המחשב האישי שלי.

  המחשב נהרס: המסך שלו נשבר והיה נדרש להחליפו (800 ש"ח). לאחר החלפת מסך, המחשב עדיין לא היה תקין: היו ריצודים במסך החדש מדי פעם ואי אפשר היה לעבוד עליו עם הפרעות אלו. שלחתי את המחשב למעבדה אחרת לבדיקה ותיקון (עוד 200 ש"ח), שם אמרו אחרי חודש שאין בשבילו חלקים ולא ניתן לתקן את המחשב.

  כשפניתי לאוניברסיטה, הם כבר מיהרו "להסכים" לפצות אותי בעלות של ה-1000 ש"ח שלקח לי להחליף את המסך + הצעת מחיר מהמעבדה שבסוף לא יכלה לתקן את המחשב, ומסרבים לשקול מחדש את המצב עקב העובדות החדשות בנידון.

  המחשב עלה לי 4,500 ש"ח לפני כשנתיים, כך שמה שהאוניברסיטה מציאה לי – זה בקושי 1/4 מסכום הרכוש שנהרס…

  האם מבחינת החוק מגיע לי פיצוי יותר הולם מזה? או שמה אני צריך לקנות מחשב חדש מכספי בכל פעם שאנשי בטחון מפילים לי את התיק בזמן בידוק?..

  האם יש טעם להתעסק עם זה בכלל בתור סטודנט, היות ולא מדובר בעשרות אלפי שקלים, והסיכון שהליכים משפטיים יעלו לי הרבה יותר בזמן ובכסף?..

  אשמח לחוות דעת.

  #3029 Reply
  רפאל אלמוג
  מנהל בפורום

  שלום רב,
  ברמת העקרון, לנוכח התנהלות האוניברסיטה, נדמה כי הם לוקחים אחריות על המקרה.
  לפיכך, מומלץ לשקול לפנות אליהם ולהציג את הבעיה ולבקש מהם לשאת בעלות הנזק הממשי, תשלום העלות הכרוכה בהחלפת המחשב, תוך קיזוז סכומים ששולמו (אין מקום להאשימם בתיקון לא איכותי. יש להפנות את הטענות בעניין זה למעבדה אשר התחייבה לתקן את המחשב. ככל ולא היה ניתן לתקנו, מן הראוי היה לעדכן זאת מבעוד מועד).
  ככל ונציגי האוניברסיטה מסרבים לדבר, באפשרותך לפנות לבית המשפט לתביעות קטנות.
  אמנם לא מדובר בנזק אשר שווי עשרות אלפי שקלים, אך אינך אמור לספוג אותו. בדיוק לשם מקרים אלו, פתוחה בפניך הדרך לפנות לבית המשפט לתביעות קטנות.
  אם כי, לדעתי נציגי האוניברסיטה יסכימו לפצותך, לנוכח התנהלותם עד כה.
  בהצלחה.

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635
שלח

עדכונים

הירשם לעדכונים

נזקי רכוש

מאמרים
פסקי דין
הלכות
תביעות
שאל בפורום
שאל בפורום

שאלות אחרונות בפורום נזקי רכוש

 • נזק שריפה - מחלוקת עם חברת הביטוח

  06.05.19

  שלום ברשותי ביטוח משכנתא על מבנה דירה לפני כ3 חודשים , אירעה שריפה בדירתי. כתוצאה מכך, נגרם נזק כבד לדירה וזאת כתוצאה מפיח שהצטבר על מזגנים, ארונות

  מאת: רועי

 • נזק לדירה שכנה

  17.02.19

  שלום, לפני כשבוע הגיעו אלינו השכנים מלמטה וטענו כי קיימת נזילה באזור המטבח, פנינו באותו יום לחברת הביטוח והגיע אינסטלטור לבצע תיקון, היום אנחנו עדיין

  מאת: קטיה

 • נזק בדירה

  11.02.19

  שלום קניתי דירה מלפני חודשיים במהלך השיפוץ התחילה נזילה מהגג לתוך המטבח מהתקירה מדובר בדירת גג קומותים , מי שאחראי לתיקון זאת חברת ניהול בשם אורית אור

  מאת: סבטלנה