ניתוח כריתת רחם שחלות וחצוצרות

הגב לדיון
מענה ל־ניתוח כריתת רחם שחלות וחצוצרות
מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #5242 הגב
  רינת
  אורח

  שלום
  נותחתי לפני חודש כריתת רחם עקב צניחה שחלות וחצוצרות. חתמתי על מסמך הסכמה לניתוח כאשר נאמר לי שהרופא שלי הוא המנתח שלי. מסתבר ששני מתמחים ניתחו אותי והרופא שלי רק היה אחראי. לא נאמר לי שמתמחים מנתחים אותי ולא שאלו את הסכמתי לא חתמתי על טופס הסכמה שמנתחים ינתחו אותי. ללא ידיעתי. אילו הייתי יודעת שאכן מתמחים מנתחים אותי לא הייתי מסכימה לכך כי ידעתי בוודאות שהמנתח הוא הרופא שלי בעצמו. האם קיימת כאן רשלנות רפואית – אי חובת הגלוי מולי והסכמה מדעת.

  #5249 הגב
  עו"ד רן שפירא
  אורח

  שלום רב,
  לשאלתך – ככל וישנו שוני בין ההסכמה שניתנה לבין ביצוע הניתוח, ייתכן כי קמה לך עילת תביעה. על פניו עצם ביצוע ניתוח על ידי מתמחה אינו מקים עילת תביעה, ואולם – בנסיבות המתוארות בשאלתך, שעה שהסכמתך לניתוח ניתנה על סמך זהות מומחה מסוים, יש מקום לבחינת הנושא על ידי עורך דין הבקיא בתחום ובהתאם לשקול קידום נושא מבחינה משפטית.

  בריאות שלמה,

  רן שפירא, עו"ד
  אלמוג – שפירא משרד עורכי דין

  #5267 הגב
  רינת
  אורח

  תגובה בנוגע לתשובתך עורך דין רן שפירא

  בנושא כריתת רחם חצוצרות ושחלות. בטופס ההסכמה לניתוח לא צויין שם המנתח למרות שמזכירת מחלקת נשים אמרה לי בפירוש שהמנתח הוא הרופא שלי. מסתבר שבדוח הניתוח היה רשום שמנתח אחראי הוא המנתח שלי בפועל שהיה אמור לנתח אותי ורשום גם שהוא מנתח משנה.
  המנתח הראשי היה מישהו אחר מנתח משנה הרופא שלי שבעצם היה אמור לנתח אותי ועוד מנתח משנה מספר 2. האם יש כאן תביעה לסוג של רשלנות רפואית או משהו אחר. מאוד חשוב לי לקבל אינפורמציה רלוונטית בנידון.
  לא חתמתי על טופס הסכמה שמתמחים ינתחו אותי .

  #5303 הגב
  עו"ד רן שפירא
  אורח

  שלום שוב,
  השאלה החשובה ביותר היא מהות הנזק והאם ניתן לקשר אותו לחוסר הסכמה כלשהי. קשה ליתן מענה מקצועי לכך בצורה כזו. נכון לפנות לעו"ד עם כל התיעוד הרפואי ולשקול יחד קידום בירור נושא זה.

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635


  עדכונים   רשלנות רפואית

   מאמרים
   פסקי דין
   הלכות
   תביעות
   שאל בפורום
   שאל בפורום

   שאלות אחרונות בפורום רשלנות רפואית

   • המשך נתינת כדור במקום שלא היו צריכים אותו

    14.07.20

    שלום וברכה. רציתי בבקשה לבדוק אם יש עילה לתביעה על רשלנות רפואית שהרופא המשיך לתת לי כדור שאסור היה לי להמשיך לקחת בנובמבר 2018 עברתי התקפת לב. אח

    מאת: יוסף מנדו

   • ביה"ח נתנה לבת שלי ת.ז. של מישהו אחר

    08.07.20

    שלום נולדה לי בת לפני כחצי שנה ואתמול כשרציתי לקבוע תור לרופא מכיון שלא הרגישה בטוב אמרו לי בקופ"ח שהיא לא מבוטחת בביטוח לאומי בבדיקה שערכתי בסיוע

    מאת: הודה

   • שגיה באבחן

    26.05.20

    יש לי ילד קטן 2 וחצי נפל על היד שלו מכסא הרכב לקחתי אותו לבית חולים טרם ואז אמרו לנו שיש שבר ביד ושמו לו גבס על היד אחרי 2 ימים הלכתי לרופא אורטופד וה

    מאת: סומר