סיוע בתביעת סיעוד

הגב לדיון
מענה ל־סיוע בתביעת סיעוד
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #6369 הגב
  אהרן בלום
  אורח

  הייתי מבוטח בטוח קולקטיבי ( גמלאי אגד – כלל ) כזכור, אחרי שנים רבות ,חברת הבטוח ( כלל) "זרקו אותנו לכלבים " בצרה צינית ,למרות התשלומים במשך שנים רבות ,אחרי תקופה שהיינו תלויים ללא בטוח הואילו הנוגעים בדבר להציע לנו בטוח אלטרנטיבי ( באמצעות קופת חולים כללית ) בתנאים הרבה יותר גרועים ,מחוסר ברירה הסכמתי ,כללית בטחה אותי בדקלה ,רעייתי בת 83 ,לוקה ב-copd ,תפקוד כליות לקוי , חוסר ניידות ועוד ,אני בן 89 , לאחרונה הגענו לכלל החלטה להיעזר בעובדת זרה ,כדי למלא את החסר בתפקוד רעייתי וכדי להסיר מעלי את עול הסיוע שבגלל מרום גילי והתגברות חולשתי נבצר ממני , הגשתי תביעה לדקלה לסייע לי בהתאם לפוליסה המצויה בידי ותביעתי נדחתה ,במקביל קבלתי מחברת הבטוח הצעה לערער ,שאלותי הן ,1) האם אוכל לקבל את עזרתכם , 2 ) מה המחיר ? , אשמח לקבל את תגובתכם.

  #6375 הגב
  רפאל אלמוג
  מנהל בפורום

  אהרן היקר,
  תודה על פנייתך. נושא ביטול הביטוחים הסיעודיים הקולקטיבים ידוע ומוכר לנו היטב.
  זהו נושא כאוב בקרב מבוטחי הסיעוד, ובהחלט מצער. שכן, רבים נותרו ללא כיסוי ביטוחי, חרף תשלום פרמיה במשך שנים רבות.
  לשאלתך, ולגופם של דברים, נשמח לנסות לסייע ולעזור, אך על מנת שנוכל לעשות כן ולבחון את סיכוי תביעתך כנגד הראל חברה לביטוח (דקלה בעבר), נבקש לעיין במלוא התיעוד הרפואי הקיים וזה שהועבר לחברת הביטוח, ממצאי הערכת התלות שנערכה על ידי חברת הביטוח ומכתב הדחייה, וכן מסמכי הביטוח הלאומי.
  אינני ממליץ בשום אופן לפנות בערעור / פנייה נוספת לחברת הביטוח, אלא לפעול בתביעה משפטית.
  ביחס לכך, אבקש להפנות אותך למאמר שערכנו זה מכבר.
  על פי חוזרי הפיקוח על הביטוח ופסיקת בית המשפט העליון, כאשר נדחית תביעה, על חברת הביטוח לנמק בכתב ובהזדמנות הראשונה את מלוא נימוקי הדחיה, אחרת היא מושתקת ואינה רשאית להעלות טענות נוספות בהליך המשפטי.
  באשר לשכר הטרחה, אינני יכול לפרטו כאן, היות וטרם ראינו את התיעוד והמחלוקת. אך, אני יכול לעדכנך כי שכר טרחת משרדנו בתיקים כגון אלו הינו על בסיס הצלחה בתום ההליך, ובפרקטיקה מרב שכר הטרחה משולם על ידי תאגידי הביטוח.
  הינך מוזמן לעיין בפסק דין של משרדנו בו חויבה חברת הביטוח בתוספת תשלום שכר טרחה, לעבר ולעתיד, בשיעור של 25% – חויבה בתביעת סיעוד.
  אשמח להשיב על כל שאלה.
  בריאות והצלחה!

  בברכה,

  רפאל אלמוג, עו"ד
  אלמוג-שפירא, משרד עורכי דין

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635


עדכוניםתביעות סיעוד

מאמרים
פסקי דין
הלכות
תביעות
שאל בפורום
שאל בפורום

שאלות אחרונות בפורום תביעות סיעוד

 • ביטוח סיעודי של הכללית

  03.06.20

  שלום, אני בת 49, עברתי ניתוח ברגל בו אסור לי לדרוך 6 שבועות. אינני יכולה להתקלח לבד, להתלבש לבד חלק תחתון וכן להתנייד. האם יש לי עילה להגיש תביעה לביט

  מאת: אני

 • יפוי כח מתמשך

  08.10.19

  שלום רב, מה משמעות המושג הנ"ל? אימי בת 92 אובחנה לאחרונה כחולת אלצהיימר ואנחנו מעונינים לעשות את היפוי הנ"ל. באיזה מסמכים עלינו להצטייד?

  מאת: יהודית ברלינר

 • ביטוח סיעודי במנורה

  04.09.19

  שלום וברכה! להורים שלי יש ביטוח סיעודי בחברת מנורה כבר הרבה שנים. אמא שלי סובלת מבעיות לב כבר הרבה שנים ועברה גם ניתוח לב פתוח של החלפת שני מסתמים,

  מאת: רחל יום-טוב