ערעור על ערר בוועדה רפואית

הגב לדיון
מענה ל־ערעור על ערר בוועדה רפואית
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #3136 הגב
  שוקי
  אורח

  הגשתי באופן עצמאי ערר על אחוזי נכות שקבעה לי הוועדה הרפואית. קיבלתי דחייה על הערר שלי. מה עושים מכאן? איך מגישים ערעור על החלטה זו? אפשר לתקן את הערר לפני כן ולערער שוב, בסיוע הפעם של עורך דין?

  #3138 הגב
  רפאל אלמוג
  מנהל בפורום

  שלום רב,
  על מנת שאוכל להשיב בצורה מקיפה ונכונה ככל שניתן, רצוי לפרט פרטים נוספים כגון ענף הביטוח שאליו הוגשה התביעה (נפגעי עבודה? נכות כללית? וכו').
  מעבר לכך, בכדי לבחון האם נכון היה להגיש ערר והאם יש כעת בסיס להגשת ערעור, עלי לעיין בפרוטוקול הועדה הרפואית, או לפחות להבין ממך מהם הטעמים שהובילו לערר.
  לגופו של עניין, על ועדה רפואית מדרגה ראשונה, ניתן להגיש ערר לועדה רפואית לעררים.
  על החלטת ועדת ערר, ניתן להגיש ערעור לבית הדין האזורי לעבודה, אך בשאלה משפטית ולא בנושאים רפואיים. לרוב, הנושאים שבהם ניתן יהיה לערער הינם "טכניים" ולא מהותיים (רפואיים).
  בשאלה אחרת שפורסמה, מניתי מס' דוגמאות לנושאים אלה.
  מבלי לגרוע באמור, ניתן להגיש תביעה להחמרה (ענף נפגעי עבודה) או תביעה חדשה (נכות כללית) בחלוף 6 חודשים ממועד הועדה האחרונה.

  בריאות והצלחה.

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635


עדכוניםביטוח לאומי

מאמרים
פסקי דין
הלכות
תביעות
שאל בפורום
שאל בפורום

שאלות אחרונות בפורום ביטוח לאומי

 • הלוואה לרכישת דירה

  11.08.20

  קראתי שהזכאות באתר המוסד לביטוח לאומי שהזכאות להלוואה לרכישת דירה ניתנת למקבלי קצבת נכות בדרגת אי כושר 75% ומעלה. אני עם נכות נפשית 40% ודרגת אי כושר

  מאת: בנימין אלקיים

 • ועדת ערר ביטוח לאומי

  27.07.20

  שלום רב, בעקבות ת.ע. שהייתה ב 2016 נקבעv לי נכות 18.9%. העו"ד שטיפל בי הגיש ערעור על החלטה. הערעור נדחה ונשארו אותם אחוזים. הוא מציע לי לחכות כמה

  מאת: דיאנה

 • זכויות במקומות ציבוריים

  27.07.20

  שלום רב, אתמול היינו בפארק מים בחיפה (בבעלות פרטית לדעתי), לאשתי יש תעודת נכה יש לה 50% נכות רפואית מביטוח מלאומי ו 100% אובדן כושר, כשהצגתי את תעודת

  מאת: רוני