ערעור על ערר בוועדה רפואית

הגב לדיון
מענה ל־ערעור על ערר בוועדה רפואית
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #3136 הגב
  שוקי
  אורח

  הגשתי באופן עצמאי ערר על אחוזי נכות שקבעה לי הוועדה הרפואית. קיבלתי דחייה על הערר שלי. מה עושים מכאן? איך מגישים ערעור על החלטה זו? אפשר לתקן את הערר לפני כן ולערער שוב, בסיוע הפעם של עורך דין?

  #3138 הגב
  רפאל אלמוג
  מנהל בפורום

  שלום רב,
  על מנת שאוכל להשיב בצורה מקיפה ונכונה ככל שניתן, רצוי לפרט פרטים נוספים כגון ענף הביטוח שאליו הוגשה התביעה (נפגעי עבודה? נכות כללית? וכו').
  מעבר לכך, בכדי לבחון האם נכון היה להגיש ערר והאם יש כעת בסיס להגשת ערעור, עלי לעיין בפרוטוקול הועדה הרפואית, או לפחות להבין ממך מהם הטעמים שהובילו לערר.
  לגופו של עניין, על ועדה רפואית מדרגה ראשונה, ניתן להגיש ערר לועדה רפואית לעררים.
  על החלטת ועדת ערר, ניתן להגיש ערעור לבית הדין האזורי לעבודה, אך בשאלה משפטית ולא בנושאים רפואיים. לרוב, הנושאים שבהם ניתן יהיה לערער הינם "טכניים" ולא מהותיים (רפואיים).
  בשאלה אחרת שפורסמה, מניתי מס' דוגמאות לנושאים אלה.
  מבלי לגרוע באמור, ניתן להגיש תביעה להחמרה (ענף נפגעי עבודה) או תביעה חדשה (נכות כללית) בחלוף 6 חודשים ממועד הועדה האחרונה.

  בריאות והצלחה.

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635


  עדכונים   ביטוח לאומי

   מאמרים
   פסקי דין
   הלכות
   תביעות
   שאל בפורום
   שאל בפורום

   שאלות אחרונות בפורום ביטוח לאומי

   • קצבת סיעוד

    01.11.20

    שלום בקשר לקצבת סיעוד בכסף אם הקשיש הסיעודי מתגורר עם בני משפחתו שמטפלים בו ורוצה לקבל את קצבת הסיעוד בכסף האם הוא מחוייב להשתמש בקצבה בכסף רק למטפל

    מאת: אור

   • הגשת תביעה

    01.11.20

    שלום רב רציתי לשאול כמה שנים אחורה אפשר להגיש על פציעה? מה הטווח שנים מאז הפציעה שאפשר להגיש יש לי פציעה משנת 2014 מאפריל ורציתי לברר אם עדיין אפשר לה

    מאת: אמיר

   • פרשנות ומשחקי מילים

    01.11.20

    שלום, בדוח פנימי ועדת שיקום של ביטוח לאומי הופיע דברים אלו. חוות דעת רופא מוסמך 19.6.19 המלצה לכושר : מסוגל לעבודה חלקית בתנאים מיוחדים ללא קשר ע

    מאת: דניס