מעוניין בייעוץ משפטי?

רחוב התע"ש 3 א' רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635
office@rlaw.co.il
שלח

פוסקים רופאיים בביטוח לאומי והקשר לחברות הביטוח – שאלה תאורטית בלבד!

הגב לדיון
מענה ל־פוסקים רופאיים בביטוח לאומי והקשר לחברות הביטוח – שאלה תאורטית בלבד!
מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #5479 תגובה
  שמוליק

  שלום רב.
  נפגעתי בתאונת עבודה דרכים (רכיבה בקטנוע) לפני כ 4 שנים ומכיוון שכך התנהל הליך מול שני הגורמים חברת הביטוח הפול וביטוח לאומי. בשלב יותר מוקדם נקבע לי 19 אחוזי נכות בביטוח לאומי לצמיתות וככל שהזמן עבר וההליך התקדם התגלו לי עוד שני בעיות שאני סובל ממחלת הפיברומיאלגיה ושלפוחית רגיזה. מומחים נוספים שמונו מטעם בית משפט קבעו נכויות נוספות לפגמים הנ"ל. מכיוון שמדובר בתאונת עבודה היה הצורך להגיש תביעה לביטוח לאומי להחמרת מצב. כאמור לא אכנס לפרטים אבל המסר שקיבלתי הוא שעדיף שלא אעבור את ה19 אחוז נכות בביטוח לאומי ואני סירבתי בכל תוקף לכך. משכך הדברים נבדקתי לפני כחודשיים ע"י יועץ רפואי מטעם ביטוח לאומי והוא קבע שיש להוסיף לי אחוזי נכות נוספים בגין מחלת הפיברומיאלגיה. כאמור לפני יומיים הייתי בוועדה מסכמת בנוכחות רופא אורולוג ופקידת נפגעי עבודה. הבדיקה הייתה כ 3 דקות ומוזרה ביותר להרגשתי. לא נבדקתי פיזית. לא נשאלתי שאלות כלל ע"י המומחה והגרוע מכל הוא אפילו לא הסתכל לי בעיניים. הוא היה עם הראש מושמט לעבר המסמכים הרפואיים וריפרף בהם בזמן שאני אומר לפקידת ועדה מה מפריע לי. ואפילו לסיום הפקידה שאלה את הרופא ד"ר אתה לא רוצה לשאול את הנפגע משהו הוא ענה שלא וזהו תם הסיפור. כאמור אתמול הבחנתי באתר האישי במסמך "הועדה החליטה כי נכותך נותרה בעינה ולא קיימת החמרת מצב". פרוטוקול מצורף ישלח בדואר. כאמור אין ברשותי את הפרוטוקול המלא ואני לא יודע מה הסיבה לכך שלא קבע נכות עד שהפרוטוקול יגיע לביתי. כאמור שאלתי. הרגשתי בוועדה שמשהו לא תקין בעליל הרופא לא שואל אותי כלום .לא בודק אותי פיזית ואפילו לא מסתכל לי בעיניים. האם תאורטית בלבד ולכאורה בלבד חברות הביטוח יכולות להגיע לפוסק רפואי ולשנות דעתו מראש? ידוע שאותם פוסקים עובדים גם במקומות נוספים ולא רק בביטוח לאומי. שאלתי היא כללית בלבד ולכאורה בלבד אשמח לתשובה . תודה מראש. נ.ב הייתי בועדה הנ"ל ללא ייצוג משפטי!. כמו כן אם היה נקבע אחוזי נכות כחוק חברת הביטוח הייתה צריכה לשלם סכום גדול מאוד לביטוח לאומי לכן משהו בוער בליבי שהתרחש משהו לא תקין !.

  #5486 תגובה
  רפאל אלמוג
  מנהל בפורום

  שמוליק היקר,
  קשה מאוד להשיב לשאלתך, ובמיוחד להוכיח אותה.
  לטעמנו, ככל והתקיימו כשלים בבדיקה (וכך נראה, לפי דברייך), הרי שיש מקום להגיש ערר על ממצאיה, ובמידת הצורך אף לפנות לפניות הציבור ולדווח על הרופא.
  בשום אופן, אין לקבל את ממצאי הועדה ככתבה וכלשונה.
  כמובן, יש להמתין תחילה לקבלת הפרוטוקול המלא ורק לאחר מכן לבחון את האפשרויות השונות.
  מאחלים לך בריאות שלמה והצלחה!

  בברכה,

  רפאל אלמוג, עו"ד

  #5489 תגובה
  שמוליק

  תודה אלמוג היקר על התשובות המהירות והכנות אתה יחיד ומיוחד.
  בשורות טובות!

  #5499 תגובה
  שמוליק

  היי.
  שאלה נוספת אשמח אם תענה .
  מדובר בועדה מדרג ראשון להחמרת מצב וכמו שכבר רשמתי הייתי לפני כחודשיים בועדת יועץ בנושא רמטולוגיה שקבע שקיימת נכות לצמיתות עם פרוטוקול מסודר ואחוזי נכות אם תאריך התחלה לפגימה וכו. כאשר נרשם שהנכות הסופית תקבע בועדה מסכמת.
  שאלתי כמו שרשמתי הרופא התרשל לא בדק אותי וגם עשה טובה שבכלל הסתכל בתיק הרפואי שהיה מונח על השולחן. במידה והרופא לא התייחס לנכות הרמטולוגית מטעם הביטוח לאומי כי פשוט לא הבחיו בחוות דעת הנ"ל והתייחס רק לתחום אחריותו האורולוגית (אני אדע באופן ודאי כאמור שאקבל את הפרוטוקול רפואי) כתוצאה מרשלנותו האם אני יכול לדרוש להיבדק שוב ע"י ועדה מדרג ראשון? האם במצב כזה אני יכול לבקש שהרופא ידון בחוות הדעת הרמטולוגית שוב ללא נוכחות?
  תודה מראש אלמוג.

  #5514 תגובה
  רפאל אלמוג
  מנהל בפורום

  ככל ולא תהיה התייחסות של הועדה המסכמת לנושא שנטען על ידך והוצגה על ידך חוות דעת מומחה, הרי שמדובר בעניין המהווה טעם להגשת ערר ומחייב את התייחסות ועדת העררים.
  ככל והיה מדובר בועדת ערר, הרי שמדובר בעניין המהווה טעם מוצדק להגשת ערעור לבית הדין, לצורך מתן הוראות לבחינת הנושא.

  בריאות והצלחה!

  בברכה,

  רפאל אלמוג, עו"ד

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635
שלח

עדכונים

הירשם לעדכונים

תאונות עבודה

מאמרים
פסקי דין
הלכות
תביעות
שאל בפורום
שאל בפורום

שאלות אחרונות בפורום תאונות עבודה

 • אי שיתוף פעולה לכאורה ועדת ערר תאונת עבודה

  24.06.19

  שלום, הייתי שלשום הייתי בוועדת ערר החמרת מצב בבדיקת יעוץ לוועדה רפואית. כל הועדה ארכה מספר דקות (הייתי לבד ללא עורך דין) הכול לכאורה היה רגיל נכנסתי

  מאת: שי

 • פגיעה עקב תקיפה

  24.06.19

  נפגעתי בעבודה, עקב תקיפה. בעבודה אישרו לי את התאונת עבודה אך ביטוח לאומי לא מוכן לאשר עד קבלת טפסים מהמשטרה על סיום החקירה. לבנתיים אני ללא משכורת. רצ

  מאת: יוחאי שלום

 • ועדת ערר החמרת מצב רפואי תאונת עבודה שאלה לגבי בדיקה חוזרת

  20.05.19

  שלום , לפני מספר שנים נפגעתי בתאונת עבודה ונקבעו לי 19 אחוזי נכות צמיתים. לפני כחצי שנה הגשתי תביעה להחמרת מצב בגין מחלת הפיברומיאלגיה ושלפוחית רגיזה

  מאת: אברהם גורגי.