קיצבת זיקנה

הגב לדיון
מענה ל־קיצבת זיקנה
מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #3418 הגב
    תמר
    אורח

    שלום רב,האם אלמנה המקבלת קיצבת זיקנה מהמוסד לביטוח לאומי,תמשיך לקבל את אותו הסכום אם תיכנס לבית אבות?והאם משנה באיזו מחלקה היא תהיה(רגילה,סיעודית או תשושי נפש)?והאם העובדה שהיא מקבלת גימלת סיעוד מחברת ביטוח פרטית גם תשפיע על הסכום במקרה זה(אני מתכוונת רק לקיצבת זיקנה מהביטוח הלאומי,ולא לקיצבת סיעוד).תודה

    #3425 הגב
    רפאל אלמוג
    מנהל בפורום

    שלום תמר,
    אני מניח שהתכוונת לגמלת סיעוד, ולא לקצבת זקנה.
    קצבת זקנה בהחלט תמשיך לקבל.
    לעומת זאת, מבוטח המקבל גמלת סיעוד (עזרה בשעות שבועיות), לא יוכל להמשיך ולקבל גמלה זו, ככל והינו מאושפז במוסד סיעודי.
    ההכנסה מחברת הביטוח לכאורה לא אמורה להשפיע ברגע שכבר הוכרה הזכאות על ידי הביטוח הלאומי, שכן אז המשמעות היא שהמבוטח עבר את מבחן ההכנסות.
    יחד עם זאת, בהחלט יש לשים לב לעניין ההכנסות, ככל וטרם הוכרה הזכאות.

    בריאות והצלחה.

    #3429 הגב
    תמר
    אורח

    תודה על תשובתכם אבל הדגשתי שמדובר על קיצבת זיקנה ולא נכות.אני מבינה שקיצבה זו לא תושפע בשום צורה מהמעבר לבית אבות כל עוד בית האבות משולם באופן פרטי. נא אשרו את הדבר,תודה !

    #3432 הגב
    רפאל אלמוג
    מנהל בפורום

    הי תמר, ראי שוב את עמדתנו. התייחסנו לגמלת סיעוד (לשאלתך) וציינו כי מבוטח המאושפז במוסד סיעודי אינו יכול להמשיך ולקבל את הגמלה.

    ראי סעיף 227א לחוק הביטוח הלאומי.

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635






    עדכונים



      ביטוח לאומי

      מאמרים
      פסקי דין
      הלכות
      תביעות
      שאל בפורום
      שאל בפורום

      שאלות אחרונות בפורום ביטוח לאומי

      • סיעוד בן משפחה המטפל בהורה.

        30.11.20

        שלום שאלה בקשר לסיעוד אם בן משפחה מטפל בהורה חולה באיזו דרך זכאי בן המשפחה לטיפול בו? האם רק דרך חברת סיעוד או דרך ביטוח לאומי? ועוד שאלה אם הקשיש

        מאת: שואלת

      • קצבת נכות לילדים

        30.11.20

        יש לי שני בנים שנולדו פגים וגם פחות מ-1.750 ק"ג שאלתי האם אנו זכאים לקיצבה כל שהיא. בנוסף אחד מהם סובל מאסטמה (ברונכית ספסטית). אשמח לקבל תשובות. ב

        מאת: רזיאל אבישי

      • שיקום מקצועי התשלומים מועד

        30.11.20

        לגבי התשלום. אני בשנה האחרונה לתואר והשנה בשיקום מקצועי דרך ביטוח לאומי. לא קיבלתי אני שיקום עדיין - אני אמור לקבל כבר משהו בהקשר לשיקום המקצועי או ע

        מאת: רואי