שאלה על נכות בהצהרת בריאות | משרד עורכי דין אלמוג שפירא
  • This topic has תגובה 1, 2 משתתפים, and was last updated לפני 4 שנים by עו"ד רפאל אלמוג.
מציג תגובה משורשרת 1
  • מאת
    תגובות
    • איילת
      אורח
      |
      17.06.2020
      (82.166.68.50)

      שואלים אותי בהצהרת בריאות- האם נקבעה לך נכות כלשהי בשיעור של 35% או יותר?
      אם בשנת 2011 נקבעה בביטוח לאומי נכות כללית 80%. בשנת 2012 ירד ל 60%. משנת 2013 ואילך- 20% .
      לא ברור מהשאלה אם התשובה היא כן או לא (האם הכוונה לאחוזי נכות היום, או האם אי פעם בעבר היתה לי נכות זמנית שכבר לא בתוקף)
      אשמח לעזרתכם
      תודה, איילת

      icon user 2 משתתפים
      icon question 1 תגובות
    • עו"ד רפאל אלמוג
      מנהל בפורום
      |
      17.06.2020
      (212.29.211.81)

      איילת שלום,

      ככלל, מדובר בשאלה גורפת שבהתאם לסעיף 6(ב) לחוק חוזה הביטוח אינה מחייבת תשובה, אלא אם כן הייתה סבירה בעת כריתת החוזה.
      שכן, קיים הבדל משמעותי בין נכות זמנית לצמיתה. חשוב לראות מה הנוסח המדויק של השאלה. ולכן, ככל וישנה אי בהירות, מומלץ להיוועץ עם הסוכן ולוודא שהדברים ברורים.
      בכלל, עדיף להעלות את הנושא, שמא בעתיד יטענו שהסתרת מידע.
      מניסוח השאלה נראה שהכוונה היא לקביעת נכות בעברך, ולכן התשובה לכך הינה חיובית.
      יחד עם זאת, חשוב להבין באיזה ביטוח מדובר ולאיזו מטרה הוא נעשה, ולהיוועץ בהתאם בסוכן ביטוח ו/או עו"ד העוסק בתחום.

      בברכה,
      רפאל אלמוג, עו"ד

      icon user 2 משתתפים
      icon question 1 תגובות
מציג תגובה משורשרת 1
מענה ל־שאלה על נכות בהצהרת בריאות