שהות בחול לסירוגין וקבלת קצבאות.

הגב לדיון
מענה ל־שהות בחול לסירוגין וקבלת קצבאות.
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #3351 הגב
  ערן כהן
  אורח

  אתר ביטוח לאומי די סותר עצמו מצד אחד הוא מכריז על מבחן מרכז חיים מצד שני מותר לצאת מהארץ בקצבת נכות לארבעה חודשים ובקצבת ניידות לחצי שנה. אם אני טס וחוזר לארץ מדי 3 חודשים האם אהיה זכאי לקצבאות אלה?

  #3364 הגב
  עו"ד רפאל אלמוג
  מנהל בפורום

  שלום ערן,
  תחילה אבקש להבהיר כי שאלתך לא מנוסחת כראוי ולהבנתי אינך מפרש נכון את ההוראות. יש לבחון כל רכיב בנפרד, ונראה כי אין קשר בעניינך למבחן מרכז החיים. מבחן זה הנו לעניין הגדרת המבוטח כתושב ישראל, לצורך החלת החוק. התנאי לקבלת זכאות כלשהי מול המל"ל "מבחן סף" כביכול, להיות תושב ישראל. על מנת לא להיות מוכר כתושב ישראל (בלי להיכנס לנושא), עליך לשהות פרקי זמן ארוכים הרבה יותר משלושה חודשים מחוץ לארץ.
  קצבת נכות – במידה ומבוטח זכאי לקצבת נכות ועומד בתנאים הקבועים בחוק הביטוח הלאומי, קרי, לרבות עמידה בתנאי התושבות, יהא זכאי לקצבה. כאשר מבוטח עוזב את הארץ, ימשיך לקבל תשלום במשך 3 חודשים נוספים. אם נשאר יותר או פחות זמן בחו"ל זה לא רלבנטי לעניין. כאשר המבוטח חוזר לארץ, במידה ועדיין זכאי לקצבת נכות (נקבעה לו דרגת נכות על ידי וועדה של המלל, ומוכר לפי "מבחן מרכז החיים" כתושב ישראל במועד חזרתו לארץ) – תחודש הקצבה ב- 1 לחודש שבו חזר לארץ עד תום תקופת הזכאות.
  קצבת ניידות- גם כאן על המבוטח להיות תושב ישראל, ועליו להימצא בישראל.
  במידה והמבוטח ממלא אחר יתר התנאים וזכאי לקצבת ניידות בהתאם לתנאים, בודקים : אם קיבל או לא קצבאות טרם יציאתו את הארץ. אם קיבל במשך שלושה חודשים קצבת ניידות ואז יצא מהארץ, ימשיך לקבל את הקצבה בחו"ל לפרק זמן נוסף של שישה חודשים. אם קיבל לפרק זמן קצר יותר ויצא מהארץ, הקצבה תופסק ככל וישהה מעל לחודש.

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635  עדכונים   ביטוח לאומי

   מאמרים
   פסקי דין
   הלכות
   תביעות
   שאל בפורום
   שאל בפורום

   שאלות אחרונות בפורום ביטוח לאומי

   • נכות כללית לאחר לידה

    09.05.21

    שלום רב, אני אחרי לידה עם שלל בעיות רפואיות, בגלל אותן בעיות אני לא חוזרת לעבודה ומבקשת להאריך את חופשת הלידה **ללא תשלום**. רציתי לדעת מתי אני יכ

    מאת: שוש

   • גמלת סיעוד - ערעור?

    09.05.21

    תביעת סיעוד שתי שאלות: 1. אפשר להגיש תביעת סיעוד רטרואקטיבית על שבר ברגל משנת 7/2014? 2.בעקבות שבר חדש- בת 82 שברה 2 עצמות בכף רגלה עקב נפילה בבית.

    מאת: יעל

   • מכירת דירה כהכנסה

    09.05.21

    שלום רב רציתי לשאול אם מקבלים קצבת נכות על אי כושר עבודה, ורוצים למכור את הדירה, או לרשום בטאבו הערת אזהרה, האם זה נחשב להכנסה, ולכן זה יכול לפגוע

    מאת: יעקב