תאונה בעבודה של אישתי

הגב לדיון
מענה ל־תאונה בעבודה של אישתי
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #8704 הגב
  ירון שמידט
  אורח

  שלום,

  אישתי נתקלה במפגע ברצפה וכתוצאה מכך מעדה ושברה את האף כולל חתכים עמוקים בגשר האף.

  היא הייתה בבית כ – 12 ימים וחזרה לעבודה. להבנתי, ביטוח לאומי לא ישלם את 12 הימים הראשונים בכל מקרה ולכן איני רואה צורך להעביא אליהם את טפסי התביעה (טופס 250 וטופס 221). האם אני צודק? מה שיותר חשוב הוא, האם במידה ותישאר צלקת בגשר האף בהמשך אוכל לתבוע את הביטוח של המעסיק?

  בברכה ותודה מראש,

  ירון

  #8714 הגב
  רפאל אלמוג
  מנהל בפורום

  ירון שלום,
  ככל ומדובר בתאונת עבודה, ניתן להגיש תביעה למוסד לביטוח הלאומי לדמי פגיעה ובהמשך תביעה לנכות מעבודה. יש לציין כי ככל ואשתך נעדרה פחות מ – 12 ימים היא תהיה זכאית לדמי פגיעה החל מהיום השלישי שלמחרת יום הפגיעה. ככל והיא נעדרה יותר מ – 12 ימים, היא תהיה זכאית לדמי פגיעה מהיום הראשון למחרת יום הפגיעה.
  ההכרה בתאונה כפגיעה בעבודה חשובה כשלעצמה, ללא כל קשר לשיעור הנזק וההטבות שתקבל. לכן, חשוב לפעול למימוש הזכויות גם בביטוח הלאומי.
  בל הנוגע לתביעת נזיקין / חבות, יש לבחון את נסיבות התאונה, ולהגיש, במידת הצורך, תביעה נזיקית נגד בעל השטח בו אירעה התאונה, בגין רשלנותו בתחזוקת המקום.
  מכל מקום, מומלץ להיוועץ בעו"ד הבקיא בתחום.

  בריאות והצלחה,
  רפאל אלמוג, עו"ד

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635


עדכוניםתאונות עבודה

מאמרים
פסקי דין
הלכות
תביעות
שאל בפורום
שאל בפורום

שאלות אחרונות בפורום תאונות עבודה

 • תאונת קורקינט חשמלי בדרך לעבודה

  21.09.20

  שלום, החלקתי עם הקורקינט שלי על הכביש בדרך לעבודה ונחבלתי, האם יש לי עילה סבירה לתבוע את עיריית ר"ג בשל תנאי הכביש הקלוקלים ואי התאמתם לרוכבי האופני

  מאת: גל יהודה

 • תקנה 15 ביטוח לאומי - קצבת אובדן כושר עבודה

  02.09.20

  שלום. נקבע לי לאחרונה נכות בעבודה מטעם ביטוח לאומי המקנה קצבה קבועה. ביטוח לאומי רוצה לדון בנושא תקנה 15 לפני שהם מחליטים על הנכות הסופית. נשלח לי מכת

  מאת: שרון

 • פיברומיאלגיה

  11.08.20

  היי..עברתי תאונת דרכים לפני 8 חודשים ..לאחרונה התגלה אצלי פיברומיאלגיה..כרגע רוצה.לתבוע ויש לי 2 שאלות : אינני יודעת האם זה כתוצאה מהתאונה או מעבודה.

  מאת: נטלי