תאונה ללא ביטוח מקיף

הגב לדיון
מענה ל־תאונה ללא ביטוח מקיף
מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #2357 הגב
  רועי
  אורח

  חברת הביטוח שבה עשיתי ביטוח מקיף לרכב, הפסיקה לעבוד עם כרטיס אשראי מסוים ולא הודיעה לי על כך ובשל טעות של הפקידה, הביטוח הופסק. הייתה לי תאונה עם הרכב ונזקקתי להפעיל את הביטוח. כאשר פניתי לחברה התברר לי לתדהמתי שאני לא מבוטח כלל כבר כמה חודשים ולכן אין לה חובה לפצות אותי. האם מותר להם לנהוג כך? תודה

  #2406 הגב
  רפאל אלמוג
  מנהל בפורום

  ממש לא. הן על פי חוק חוזה הביטוח והן על פי הפוליסה התקנית, חלה חובה על חברת הביטוח להודיע למבוטח על חוב שנמצא בפיגור. על המבטח חלה חובה למשלוח הודעה כפולה. למעשה, לאחר 15 ימים מהיום שבו פנתה חברת הביטוח למבוטח והודיעה לו על החוב, היא רשאית להוציא מכתב נוסף, לפיו אם לא יוסדר החוב יתבטל הביטוח בתוך 21 ימים. על הוראה זו לא ניתן להתנות. כלומר, ככל והמבוטח לא שילם, בכל פרק הזמן הנ"ל, הביטוח עדיין בתוקף. לגבי אופן משלוח המכתבים, קיימת מחלוקת בפסיקה. דעתי היא כי על חברת הביטוח לשלוח האמור בדואר רשום עם אישור מסירה. בהצלחה.

  #9992 הגב
  תומר
  אורח

  שלום,

  היה לי רכב בליסינג תפעולי, נתתי לחבר שלי (נהג בן 45) לנהוג עבורי לנסיעה לנתניה בדרך הוא התנגש ברכב מאחור ונמצא אשם בתאונה. מסתבר שהיה ביטוח רק עלי ועל אשתי, יש לחברת ליסינג מסמכים שמעידים על זה אבל אני שחכתי שהביטוח חל רק עלי ועל אשתי וקרה מה שקרה.

  הרכב של הליסינג נפגע מאוד והושבת חברת הליסינג הגדירה את התאונה כרשלנות שלי ודרשה תשלום מלא על שווי הרכב. (שילמתי)

  לאחר 6 חודשים מגיע לי הזמנה לתביעות קטנות בעל הרכב שנפגע בתאונה הפעיל את המקיף שלו לתקן את הרכב וטוען שהיו לו הוצאות למינהם בינהם עלויות הפרמיה שלו תעלה ויצטרך לשלם ב3 שנים הבאות ביטוח יקר יותר.

  שתי שאלות יש לי.
  האם עלי לשלם את הסכומים האלו?
  נגיד ונשלם האם חברת הביטוח של הרכב שנפגע ששילמה על הנזק יכולה עכשיו לפתוח את התיק מחדש ולדרוש תשלום על התיקון הרכב?

  #9994 הגב
  רפאל אלמוג
  מנהל בפורום

  תומר שלום,

  לשאלתך הראשונה, התביעה שהוגשה הינה בהחלט מוצדקת. אך, ייתכן והיה צריך להגיש אותה נגד הנהג שהתרשל (החבר) ולאו דווקא נגדך. העניין תלוי אפוא בדברים שנאמרו על ידך לחבר באשר לכיסוי הביטוחי (האם ידע או לא ידע אודות היעדר ביטוח מקיף/צד ג'). הקביעה באם עליך לשלם נתונה לבית המשפט.
  באשר לשאלה השנייה, בשפה המקצועית הדבר נקרא תביעת שיבוב. תביעה מעין זו אפשרית, אולם לא סביר שתוגש.
  מכל מקום, מומלץ להיוועץ בעו"ד העוסק בתחום.

  בברכה,
  רפאל אלמוג, עו"ד

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635


עדכוניםתאונות דרכים

מאמרים
פסקי דין
הלכות
תביעות
שאל בפורום
שאל בפורום

שאלות אחרונות בפורום תאונות דרכים

 • תנועה אופנוע ורכב בכיכר

  11.08.20

  היום עשיתי תאונה עם הרכב שלי . נכנסתי כרגיל לאט לכיכר (נתיב אחד כיכר רגילה) אחרי שנתתי זכות קדימה לרכב . אני נוסעת ישר בכיכר (לכן לא מאותתת) , ופתאום

  מאת: נוי נוי

 • תאונת עבודה החלקה במדרגות הבית

  08.07.20

  שלום, אני מתגוררת בקומה 2 בביניין ללא מעלית. ביציאתי מהבית כדי להגיע לעבודה החלקתי במדרגות. אין שבר או חבלה. רק כאבים שפוחתים עם הזמן. אני בחופשת

  מאת: רוית

 • את מי לתבוע במקרה של נפילה בחנייה?

  25.06.20

  אני פנסיונרית בת 70. אני מקבלת מביטוח לאומי קיצבת זיקנה וקיצבת סיעוד בדרגה המינימלית. בנוסף, אני מבוטחת בביטוח כללית מושלם וגם בביטוח הסיעודי שלהם.

  מאת: רונית