תביעת ביטוח לאחר פציעה

הגב לדיון
מענה ל־תביעת ביטוח לאחר פציעה
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #9057 הגב
  צליל
  אורח

  אהלן ,
  לפניי כ 6 שנים נפצעתי פציעת ספורט קשה במסגרת חוג ספורט אשר לקחתי בו חלק.
  הפציעה הייתה שבר בזרוע אשר הוביל לניתוח , פגיעה זמנית בעצב שהביא לשיתוק פרק כף היד לכמה חודשים טובים ושיקום ארוך של מספר חודשים בהם כל מה שעשיתי היה פיזיותרפיה ומנוחה. לא עבדתי בכלל והמשכתי לשלם לביטוח לאומי.
  לצערי לא נאמר לי דבר על הגשת תביעת נכות זמנית ולכן לא עשיתי זאת אלא רק הגשתי בקשה לתאונות אישיות על פי הנחייתה של הפקידה בביטוח לאומי. הבקשה כמובן לא התקבלה כי הייתה לא נכונה.
  לאחרונה הבנתי כי יכולתי לדרוש תשלום על פציעה זו שעד היום יש לי צלקת ממנה ופגיעה עצבנית נמוכה ביד. התחילו לי מעט כאבים במקום הניתוח והחלטתי שאני צריכה לבדוק זאת סופית .

  הבנתי מעורך דין שיש באפשרותי לדרוש נכות כללית זמנית מביטוח לאומי רטרואקטיבי
  1. רציתי לדעת האם אתן מכירים תביעות מסוג זה של נכות כללית בדיעבד?
  2. האם צלקת באורך 13 ס"מ היא סיבה לאחוזים כלשהם?
  3. האם פגיעה בעצב פרק כף היד היא סיבה לנכות? ואם כן באיזה אחוז?
  4.האם יש מה לעשות עם הביטוח של המדריך בחוג ספורט? שכן על פי ידיעתי יש לי אפשרות לתביעה. בזמנו רציתי לתבוע והחלטנו ביחד שלא. רוצה לדעת האם זו אופצייה בכלל ואם כן מה למעשה הביטוח שלו מכסה.

  תודה רבה רבה.
  צליל

  #9073 הגב
  רפאל אלמוג
  מנהל בפורום

  צליל שלום,

  אענה על שאלותיך בהתאם לסדר:
  1. ניתן להגיש תביעת נכות כללית בכל שלב, ובלבד שועדה מטעם המוסד לביטוח לאומי תקבע כי קיימת נכות צמיתה ודרגת אי כושר, המזכים בקצבה. כמובן נדרשת עמידה בשאר הקריטריונים הקבועים בחוק. ניתן לקבל תשלום רטרואקטיבי בעבור 12 חודשים.
  2. לעיתים, צלקות יכולות להקנות אחוזי נכות, בהתאם לקביעה של מומחה רפואי בתחום.
  3. פגיעה בעצב בהחלט יכולה להקנות אחוזי נכות, בהתאם לחומרה ובכפוף לממצאים הרפואיים. כמובן גם כאן, כמו בכל נכות רפואית, נדרשת הערכה של רופא מומחה בתחום.
  4. איני מבין את כוונתך לעניין ביטוח של המדריך בחוג הספורט. ככל וכוונתך לביטוח תאונות אישיות או כל פוליסת ביטוח אחרת הכוללת כיסוי של הנזקים שנגרמו לך, הרי שהתביעה התיישנה כיוון שבדיני ביטוח תקופת ההתיישנות הינה בת 3 שנים. ככל וכוונתך בהגשת תביעת נזיקין נגד מדריך הספורט, אזי ניתן להגיש את התביעה עד 7 שנים ממועד האירוע, וזאת בהנחה ותוכלי להוכיח כי כתוצאה מהתרשלות המדריך בתפקידו נגרמו לך נזקים, זמניים או קבועים. חסרים פרטים, אך מומלץ להיוועץ עם עו"ד לבחינת הזכויות.

  בריאות והצלחה,
  רפאל אלמוג, עו"ד

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635


  עדכונים   דיני ביטוח

   מאמרים
   פסקי דין
   הלכות
   תביעות
   שאל בפורום
   שאל בפורום

   שאלות אחרונות בפורום תביעות ביטוח

   • תביעת ביטוח לאחר פציעה

    22.04.20

    אהלן , לפניי כ 6 שנים נפצעתי פציעת ספורט קשה במסגרת חוג ספורט אשר לקחתי בו חלק. הפציעה הייתה שבר בזרוע אשר הוביל לניתוח , פגיעה זמנית בעצב שהביא לשי

    מאת: צליל

   • פגיעה מאחור

    20.03.20

    ברמזור פניה שמאלה נפגעתי מאחור ע"י רכב שגרם לטוטל לוס. הפוגע ממציא סיפורים למבטח שלו. האם פגיעה ברכב מאחור מזכה הנפגע בנזקיו. או שהמבטח כדי לא לשלם

    מאת: זלמן א

   • תצהיר/כתב הגנה נגדי

    18.02.20

    עשיתי תאונת דרכים שבה כל אחד מהצדדים טען שהאחר אשם . אני תיקנתי את הרכב ללא קבלות במחיר יותר נמוך ולא תבעתי את חברת הביטוח בגלל העדפה לתקן בתשלום נמוך

    מאת: שיראל שיר