תביעת סיעוד רטרואקטיבית

הגב לדיון
מענה ל־תביעת סיעוד רטרואקטיבית
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #10380 הגב
  רות
  אורח

  שלום רב,

  תביעת סיעוד שהגשנו לאחרונה (בקשה ל-3 שנים אחורה) אושרה ע"י חברת הביטוח 4 שנים אחרונית בטענה שאז חל מקרה הביטוח. המשמעות של מהלך זה הינה הפחתת תשלום התגמולים ביותר מחצי היות ומדובר בתנאי פוליסה שונים. האם חברת הביטוח (הראל) רשאית לעשות זאת (כלומר להחליט שהיא מאשרת את התביעה 4 שנים אחורה על אף שההתיישנות היא 3 שנים) רק בכדי לשלם פחות כסף? תודה

  #10391 הגב
  רפאל אלמוג
  מנהל בפורום

  רות שלום,
  מדובר בהתנהלות ידועה ומוכרת של תאגידי הביטוח.
  אכן, הכלל הוא שבוחנים החל מאיזה מועד המבוטח נמצא במצב סיעודי ומכילים את הפוליסה הרלבנטית לאותם מועדים. אי אפשר לצורך העניין לבקש תגמולי ביטוח למועד רטרואקטיבי לפני שנתיים ולבקש לפעול בהתאם לפוליסה הנוכחית (בהנחה שחל שינוי בתנאי הפוליסה).
  במקרה שלך, למעשה טוענת חברת הביטוח שהמבוטח מילא אחר תנאי מקרה הביטוח מעבר לתקופת ההתיישנות, כלומר הוא סיעודי בתקופה העולה על 3 שנים, ולכן חלים ככלי הפוליסה הרלבנטייים לאותם מועדים.
  תחילה, תמוה למדי כיצד הצליחה להעריך תקופה רטרואקטיבית כל כך ארוכה? כדי לעשות כן, נדרשים מסמכים חד משמעיים וברורים ברשומות הרפואיות ובמוסדות המדינה.
  חברת הביטוח יכולה לטעון שמקרה הביטוח אירע לפני מעבר ל 3 שנים ולכן יש לעשות שימוש בפוליסה שהיתה רלבנטית אותם ימים, ולטעון שחלק מתקופת התשלום התיישן משום שהוא עולה על שלוש שנים (זה לא אומר שהמבוטח לא יוכל לעמוד על תשלום 60 חודשי פיצוי שעה שמדובר בעילה מתחדשת, אך הסכום יהיה שונה בהתאם לתנאי הפוליסה הישנה).
  לטעמי, גם אם קיימים מסמכים חד משמעיים לגבי תקופה העולה על 3 שנים, לא ניתן לטעון מחד למקרה ביטוח שהחל במועד רטרואקטיבי כה ארוך (ובוודאי ללא אסמכתאות חדות), העולה על 3 שנים, רק משום שהדבר מוביל לתשלום תגמולי ביטוח נמוכים. שהרי, ברור כי אם סכום הביטוח היה גבוה יותר אותה עת, היו טוענים להתיישנות. על כן, נראה שיש מקום לטענה של התנהגות בחוסר תום לב של חברת הביטוח. עליה אגב יהיה הנטל להוכיח שמקרה הביטוח אירע בתקופה הקודמת למועד שנטען על ידכם.
  מומלץ להיוועץ בעו"ד הבקיא בתחום ולשקול הגשת תביעה.

  בברכה,
  רפאל אלמוג, עו"ד

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635


עדכוניםתביעות סיעוד

מאמרים
פסקי דין
הלכות
תביעות
שאל בפורום
שאל בפורום

שאלות אחרונות בפורום תביעות סיעוד

 • תביעת סיעוד רטרואקטיבית

  02.10.20

  שלום רב, תביעת סיעוד שהגשנו לאחרונה (בקשה ל-3 שנים אחורה) אושרה ע"י חברת הביטוח 4 שנים אחרונית בטענה שאז חל מקרה הביטוח. המשמעות של מהלך זה הינה הפ

  מאת: רות

 • ביטוח סיעודי של הכללית

  03.06.20

  שלום, אני בת 49, עברתי ניתוח ברגל בו אסור לי לדרוך 6 שבועות. אינני יכולה להתקלח לבד, להתלבש לבד חלק תחתון וכן להתנייד. האם יש לי עילה להגיש תביעה לביט

  מאת: אני

 • יפוי כח מתמשך

  08.10.19

  שלום רב, מה משמעות המושג הנ"ל? אימי בת 92 אובחנה לאחרונה כחולת אלצהיימר ואנחנו מעונינים לעשות את היפוי הנ"ל. באיזה מסמכים עלינו להצטייד?

  מאת: יהודית ברלינר