טיפול בלייזר

טיפול הסרת שיער בלייזר הוא אחד הטיפולים הנפוצים יותר בעולם ומאפשרים לנשים וגברים כאחד לזכות בעור חלק ואסתטי. שיטה זו נחשבת כבטוחה יחסית ביותר בזכות יעילותה על משטחי גוף נרחבים, וכבר בשנות ה-90 היא פרצה לעולם לאחר שקיבלה אישור FDA.

הפופולריות עשתה את שלה ואנשים רבים בזה אחר זה פוקדים מכוני יופי שונים על מנת לקבל את מבוקשם, אך ככל שתחום זה מתפתח כך גם התביעות לרשלנות רפואית בטיפולי הסרת שיער בלייזר מגיעות לבתי המשפט.

כידוע, טיפולי הסרת שיער בלייזר פועלים בשיטת קרן לייזר ממוקדת החודרת לזקיק השערה ומשמידה אותה משורשה, מה שמונע ממנה לצמוח מחדש. לא פעם טיפולים אלה גרמו למטופלים נזקים גופניים חמורים וזאת בשל אי התאמת הטיפול לעור המטופל, בשל עור רגיש או עקב מצבו הבריאותי של המטופל. נזקים אלה יכולים להיות רבים, למשל כוויות קשות, צלקות, שטפי דם, זיהומים בשל חוסר היגיינה ונזקים נוספים.

במקרים אלה חלה חובה על המכונים השונים לבחון היטב את עור המטופל טרם ביצוע הטיפולים ולהתאים עבורו את הטיפול המתאים ואת עוצמת קרן הלייזר. מעבר לכך, על הצוות הרפואי ליידע את המטופל על הסיכונים האפשריים במסגרת הטיפול ולהחתימו על מסמך המאשר זאת.

מה חשוב לבחון טרם התחלת התהליך?

ראשית, חשוב להבין כי מדובר בסדרת טיפולים שבמהלכם מסירים את השיער המיותר מהגוף, אך לרוב מדובר בדילול השיער ולא ב- 100% הסרה לצמיתות.

בחינת המכשור

חשוב לבחון היטב את סוג המכשור איתו עובד המכון, כמון כן יש לבחון האם המכשיר המיועד להסרת שיער קיבל את כל האישורים הנדרשים ממשרד הבריאות הישראלי.

כישורי המטפל

מי שמוסמכים לבצע הסרת שיער בלייזר הם רופא או קוסמטיקאית פרא-רפואית אשר עברו הסמכה והשתלמויות בכדי לעסוק בתחום. לכן, בדקו היטב מהם כישוריו המטפל, אילו תעודות קיימות ברשותו, אילו הסמכות יש לו, מה הוותק שלו במקצוע ועוד פרמטרים נוספים.

בחנו את הסמכת המכון

זה הזמן לבחון האם המכון עומד תחת פיקוח הדוק מטעם משרד הבריאות והאם תקבלו ביטוח רפואי על הטיפול להסרת שיער בלייזר. פרמטרים אלה הם קריטיים, מכיוון שפיקוח יבטיח לכם כי המקום אסתטי ומתנהל על פי חוקי משרד הבריאות. בקיצור, אל תתפתו למחירים זולים במכונים שאינם מורשים.

קראו היטב את ההסכם

טרם תחילת הטיפול, על המכון לספק לכם הסכם מפורט על תהליך הטיפול והשלכותיו. בשלב זה עליכם לבדוק את ההסכם ביניכם לבין המכון, כאשר הדגש הוא לקרוא את האותיות הקטנות טרם החתימה. ישנם מכונים המחתימים את המטופל על הסכם שאומר שכל נזק שייגרם למטופל כתוצאה מהטיפול יהיה באחריותו והמכון אינו אחראי על כך. מיותר לציין שאל לכם לחתום על הסכם שכזה.

התאמת הטיפול על פי סוג עורכם

חשוב לקבל ייעוץ אישי מבעל מקצוע ולא ממנהל מכירות שכל מה שהוא רוצה זה לסגור אתכם עסקה. בדקו עם רופא או קוסמטיקאית פרא-רפואית האם אתם מתאימים לטיפול הסרת שיער בלייזר, האם הטיפול מתאים לגוון ולסוג העור שלכם ואף למצבכם הרפואי.

קבלו חוות דעת נוספת

חשוב לקבל חוות דעת נוספת ממכונים שונים, בעיקר אם ידוע לכם על רגישות מסוימת או על עור בעייתי. פרמטר זה יסייע לכם לדעת אם כדאי להתחיל את התהליך או לוותר עליו, אך גם יסייע לכם למנוע נזקים שונים לעורכם. גם במקרה זה חשוב לקבל חוות דעת מבעל מקצוע ולא מאיש מכירות.

לסיכום, אומנם הסרת שיער היא פופולרית וקורצת לאנשים רבים, אך חשוב לציין כי לא מעט פעמים טיפולים כאלה הסתיימו בנזקים שהובילו לתביעות ברשלנות רפואית. לכן, על מנת למנוע מצבים אלה, חשוב לבחון היטב את המכון ואת השלכות הטיפולים וכמובן לבחור במכון אמין ומקצועי.

תגובות

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635


עדכוניםרשלנות רפואית

מאמרים
פסקי דין
הלכות
תביעות
שאל בפורום
שאל בפורום

שאלות אחרונות בפורום רשלנות רפואית

 • המשך נתינת כדור במקום שלא היו צריכים אותו

  14.07.20

  שלום וברכה. רציתי בבקשה לבדוק אם יש עילה לתביעה על רשלנות רפואית שהרופא המשיך לתת לי כדור שאסור היה לי להמשיך לקחת בנובמבר 2018 עברתי התקפת לב. אח

  מאת: יוסף מנדו

 • ביה"ח נתנה לבת שלי ת.ז. של מישהו אחר

  08.07.20

  שלום נולדה לי בת לפני כחצי שנה ואתמול כשרציתי לקבוע תור לרופא מכיון שלא הרגישה בטוב אמרו לי בקופ"ח שהיא לא מבוטחת בביטוח לאומי בבדיקה שערכתי בסיוע

  מאת: הודה

 • שגיה באבחן

  26.05.20

  יש לי ילד קטן 2 וחצי נפל על היד שלו מכסא הרכב לקחתי אותו לבית חולים טרם ואז אמרו לנו שיש שבר ביד ושמו לו גבס על היד אחרי 2 ימים הלכתי לרופא אורטופד וה

  מאת: סומר