רשלנות רפואית בניתוח להגדלת חזה

רשלנות רפואית בהגדלת חזה

ניתוחי הגדלת חזה נעשים לרוב משתי סיבות – האחת רפואית והשנייה רצון אסתטי של האישה. כך או כך, לניתוחים אלו, ובעיקר לתוצאותיהם, ישנן השלכות משפטיות.

ניתוח להגדלת חזה, בדומה לכל ניתוח אחר, טומן בחובו סיכונים. על כן, כמו בכל הליך כירורגי אחר, חלה חובה על הרופא המנתח להסביר למטופלת את כל תופעות הלוואי והסיכונים הקיימים בניתוח, ולקבל את הסכמתה המלאה מדעת לפני ביצוע הניתוח.

"לא אמרו לי שיש סכנה של זיהום"

ב', צעירה בת 26, החליטה לעבור ניתוח להגדלת חזה. לדבריה, הרופא המנתח מסר לה כי מדובר בניתוח פשוט ללא סיכונים, וכי היא תזכה לתוצאה אותה ביקשה. אולם בפועל, ב' חוותה לאחר הניתוח סיבוך של זיהום קשה, שגרם לה לנזקים לא פשוטים כלל וכלל.

ב' טענה כי מעולם לא נאמר לה שישנם סיכונים בניתוח, ובוודאי לא סיכון של זיהום. לדבריה, ביצוע הניתוח היה מרצון, אך לא כזה שהיה מתממש לו הייתה יודעת כי קיימים סיכונים בניתוח.

חשוב לומר, במקרה שבו עורך רופא ניתוח מבלי לקבל מראש את הסכמת המטופלת, הרי שזה כשלעצמו מקור להגשת תביעה בגין היעדר הסכמה מדעת ופגיעה באוטונומיה של המטופלת. קל וחומר, כמו במקרה של ב', שבו גם נגרם לה נזק ממשי של זיהום קשה, וכך אכן ב' זכתה לקבל פיצוי בגן נזקיה.

איך מגישים תביעה?

הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח להגדלת חזה, ובכלל בכל תחום הרשלנות הרפואית, יש להגיש באופן שבו התביעה נתמכת בחוות דעת רפואית ערוכה כדין, שחתומה על ידי מומחה שמבהיר מדוע במקרה הספציפי קיימת רשלנות רפואית.

על המומחה הרפואי, לפרט בחוות דעתו את הסיבות לפיהן התרשל הרופא המנתח, וכמו כן לבסס את נזקיה של המטופלת, שכן רק באמצעות חוות דעת, יכול עורך הדין המטפל בתביעה לפעול ולדאוג להשגת מלוא הפיצוי לו זכאית המטופלת.

בכל מקרה, גם במצב שבו אין ודאות האם הניתוח או תוצאותיו מקורם ברשלנות רפואית, חשוב לבחון את הנושא בצורה מקצועית, וזאת באמצעות עורך דין העוסק בתחום הרשלנות הרפואית. לרוב, עורכי דין בתחום זה נמצאים בקשר מתמיד עם מומחים רפואיים מתאימים, וכך יכולה המטופלת לדעת האם במקרה שלה קיימת אכן רשלנות שיכולה לזכות אותה בפיצוי.

תגובות

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635


  עדכונים   רשלנות רפואית

   מאמרים
   פסקי דין
   הלכות
   תביעות
   שאל בפורום
   שאל בפורום

   שאלות אחרונות בפורום רשלנות רפואית

   • המשך נתינת כדור במקום שלא היו צריכים אותו

    14.07.20

    שלום וברכה. רציתי בבקשה לבדוק אם יש עילה לתביעה על רשלנות רפואית שהרופא המשיך לתת לי כדור שאסור היה לי להמשיך לקחת בנובמבר 2018 עברתי התקפת לב. אח

    מאת: יוסף מנדו

   • ביה"ח נתנה לבת שלי ת.ז. של מישהו אחר

    08.07.20

    שלום נולדה לי בת לפני כחצי שנה ואתמול כשרציתי לקבוע תור לרופא מכיון שלא הרגישה בטוב אמרו לי בקופ"ח שהיא לא מבוטחת בביטוח לאומי בבדיקה שערכתי בסיוע

    מאת: הודה

   • שגיה באבחן

    26.05.20

    יש לי ילד קטן 2 וחצי נפל על היד שלו מכסא הרכב לקחתי אותו לבית חולים טרם ואז אמרו לנו שיש שבר ביד ושמו לו גבס על היד אחרי 2 ימים הלכתי לרופא אורטופד וה

    מאת: סומר