מעוניין בייעוץ משפטי?

רחוב התע"ש 3 א' רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635
office@rlaw.co.il
שלח

עברה ניתוח להגדלת החזה ונותרה עם נזקים קשים

רשלנות רפואית בניתוח להגדלת חזה

רשלנות רפואית בהגדלת חזה

ניתוחי הגדלת חזה נעשים לרוב משתי סיבות – האחת רפואית והשנייה רצון אסתטי של האישה. כך או כך, לניתוחים אלו, ובעיקר לתוצאותיהם, ישנן השלכות משפטיות.

ניתוח להגדלת חזה, בדומה לכל ניתוח אחר, טומן בחובו סיכונים. על כן, כמו בכל הליך כירורגי אחר, חלה חובה על הרופא המנתח להסביר למטופלת את כל תופעות הלוואי והסיכונים הקיימים בניתוח, ולקבל את הסכמתה המלאה מדעת לפני ביצוע הניתוח.

"לא אמרו לי שיש סכנה של זיהום"

ב', צעירה בת 26, החליטה לעבור ניתוח להגדלת חזה. לדבריה, הרופא המנתח מסר לה כי מדובר בניתוח פשוט ללא סיכונים, וכי היא תזכה לתוצאה אותה ביקשה. אולם בפועל, ב' חוותה לאחר הניתוח סיבוך של זיהום קשה, שגרם לה לנזקים לא פשוטים כלל וכלל.

ב' טענה כי מעולם לא נאמר לה שישנם סיכונים בניתוח, ובוודאי לא סיכון של זיהום. לדבריה, ביצוע הניתוח היה מרצון, אך לא כזה שהיה מתממש לו הייתה יודעת כי קיימים סיכונים בניתוח.

חשוב לומר, במקרה שבו עורך רופא ניתוח מבלי לקבל מראש את הסכמת המטופלת, הרי שזה כשלעצמו מקור להגשת תביעה בגין היעדר הסכמה מדעת ופגיעה באוטונומיה של המטופלת. קל וחומר, כמו במקרה של ב', שבו גם נגרם לה נזק ממשי של זיהום קשה, וכך אכן ב' זכתה לקבל פיצוי בגן נזקיה.

איך מגישים תביעה?

הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח להגדלת חזה, ובכלל בכל תחום הרשלנות הרפואית, יש להגיש באופן שבו התביעה נתמכת בחוות דעת רפואית ערוכה כדין, שחתומה על ידי מומחה שמבהיר מדוע במקרה הספציפי קיימת רשלנות רפואית.

על המומחה הרפואי, לפרט בחוות דעתו את הסיבות לפיהן התרשל הרופא המנתח, וכמו כן לבסס את נזקיה של המטופלת, שכן רק באמצעות חוות דעת, יכול עורך הדין המטפל בתביעה לפעול ולדאוג להשגת מלוא הפיצוי לו זכאית המטופלת.

בכל מקרה, גם במצב שבו אין ודאות האם הניתוח או תוצאותיו מקורם ברשלנות רפואית, חשוב לבחון את הנושא בצורה מקצועית, וזאת באמצעות עורך דין העוסק בתחום הרשלנות הרפואית. לרוב, עורכי דין בתחום זה נמצאים בקשר מתמיד עם מומחים רפואיים מתאימים, וכך יכולה המטופלת לדעת האם במקרה שלה קיימת אכן רשלנות שיכולה לזכות אותה בפיצוי.

תגובות

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635
שלח

עדכונים

הירשם לעדכונים

רשלנות רפואית

מאמרים
פסקי דין
הלכות
תביעות
שאל בפורום
שאל בפורום

שאלות אחרונות בפורום רשלנות רפואית

 • תביעה עקב פילינג

  11.07.19

  שלום אני עשיתי פילינג אצל קוסמטיקאי והוא פשוט הרס לי את הפנים עם מלא צלקות השאלה שלי איך אני תובע אותו אם אין לי קבלה שמוכיחה שהייתי אצלו

  מאת: כפיר שגיב

 • Right eye misdiag osis

  11.07.19

  שלום, אני אובחן בישראל עם אבחנה לא נכונה בעין ימין, עכשיו הראייה שלי נפגעת והחיים משתנים. אני רק בן 29. בבקשה ייעץ. כל טוב, אלכס

  מאת: Aleks

 • ניתוח כריתת רחם שחלות וחצוצרות

  17.09.18

  שלום נותחתי לפני חודש כריתת רחם עקב צניחה שחלות וחצוצרות. חתמתי על מסמך הסכמה לניתוח כאשר נאמר לי שהרופא שלי הוא המנתח שלי. מסתבר ששני מתמחים ניתחו א

  מאת: רינת