מעוניין בייעוץ משפטי?

רחוב התע"ש 3 א' רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635
office@rlaw.co.il
שלח

דרישות מיגון

הגב לדיון
מענה ל־דרישות מיגון
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #2821 Reply
  יורם כהן
  אורח

  יש לי עסק של נגריה, ולפני כחודש כל הנגרייה עלתה באש וציוד יקר ורכוש רב הלך לאבדון. חברת הביטוח מסרבת לפצות אותי משום שלטענתה לא עמדתי בכל דרישות המיגון שרשומות בפוליסה, יש מה לעשות עם זה?

  #2829 Reply
  רפאל אלמוג
  מנהל בפורום

  אי מילוי תנאי המיגון הנדרשים על ידי חברת הביטוח, אינו פוטר אותה באופן אוטומטי וכליל מתשלום תגמולי הביטוח. חברת הביטוח אינה יכולה לראות בדרישות המיגון תנאי מוקדם לכיסוי (ראה התייחסותי לעניין בשאלה שעלתה לפני כמה ימים בפורום דיני ביטוח).
  על מנת שחברת הביטוח תוכל להתנער ממלוא תשלום הנזקים שנגרמו לך, עליה להראות אחד משניים: א. אף מבטח סביר לא היה מוכן את העסק שלך ללא דרישות המיגון, אפילו לא בתמורה לתשלום דמי ביטוח גבוהים יותר. ב. התנהלותך היתה בכוונת מרמה. כלומר, לא מילאת אחר הדרישות מתוך מניע בעל יסוד פלילי. מדובר בנטל קשה מאוד להוכחה.
  בכל מקרה אחר, תידרש חברת הביטוח לשלם תגמולי ביטוח מופחתים, למצער, כאשר החישוב ייעשה בהתאם ליחס שבין הפרמיות ששולמו על ידך לאלה שהיו אמורים להיות משולמים אילו היית רוכש כיסוי ללא דרישות המיגון.
  בנסיבות העניין, יש לעמוד על קבלת עמדה כתובה מצד חברת הביטוח ולהיוועץ עם עו"ד העוסק בתחום כדי לבחון את המשך ההתנהלות מול חברת הביטוח.

  בברכה,

  עו"ד רפאל אלמוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635
שלח

עדכונים

הירשם לעדכונים

נזקי רכוש

מאמרים
פסקי דין
הלכות
תביעות
שאל בפורום
שאל בפורום

שאלות אחרונות בפורום נזקי רכוש

 • נזק שריפה - מחלוקת עם חברת הביטוח

  06.05.19

  שלום ברשותי ביטוח משכנתא על מבנה דירה לפני כ3 חודשים , אירעה שריפה בדירתי. כתוצאה מכך, נגרם נזק כבד לדירה וזאת כתוצאה מפיח שהצטבר על מזגנים, ארונות

  מאת: רועי

 • נזק לדירה שכנה

  17.02.19

  שלום, לפני כשבוע הגיעו אלינו השכנים מלמטה וטענו כי קיימת נזילה באזור המטבח, פנינו באותו יום לחברת הביטוח והגיע אינסטלטור לבצע תיקון, היום אנחנו עדיין

  מאת: קטיה

 • נזק בדירה

  11.02.19

  שלום קניתי דירה מלפני חודשיים במהלך השיפוץ התחילה נזילה מהגג לתוך המטבח מהתקירה מדובר בדירת גג קומותים , מי שאחראי לתיקון זאת חברת ניהול בשם אורית אור

  מאת: סבטלנה