דרישות מיגון

הגב לדיון
מענה ל־דרישות מיגון
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #2821 הגב
  יורם כהן
  אורח

  יש לי עסק של נגריה, ולפני כחודש כל הנגרייה עלתה באש וציוד יקר ורכוש רב הלך לאבדון. חברת הביטוח מסרבת לפצות אותי משום שלטענתה לא עמדתי בכל דרישות המיגון שרשומות בפוליסה, יש מה לעשות עם זה?

  #2829 הגב
  עו"ד רפאל אלמוג
  מנהל בפורום

  אי מילוי תנאי המיגון הנדרשים על ידי חברת הביטוח, אינו פוטר אותה באופן אוטומטי וכליל מתשלום תגמולי הביטוח. חברת הביטוח אינה יכולה לראות בדרישות המיגון תנאי מוקדם לכיסוי (ראה התייחסותי לעניין בשאלה שעלתה לפני כמה ימים בפורום דיני ביטוח).
  על מנת שחברת הביטוח תוכל להתנער ממלוא תשלום הנזקים שנגרמו לך, עליה להראות אחד משניים: א. אף מבטח סביר לא היה מוכן את העסק שלך ללא דרישות המיגון, אפילו לא בתמורה לתשלום דמי ביטוח גבוהים יותר. ב. התנהלותך היתה בכוונת מרמה. כלומר, לא מילאת אחר הדרישות מתוך מניע בעל יסוד פלילי. מדובר בנטל קשה מאוד להוכחה.
  בכל מקרה אחר, תידרש חברת הביטוח לשלם תגמולי ביטוח מופחתים, למצער, כאשר החישוב ייעשה בהתאם ליחס שבין הפרמיות ששולמו על ידך לאלה שהיו אמורים להיות משולמים אילו היית רוכש כיסוי ללא דרישות המיגון.
  בנסיבות העניין, יש לעמוד על קבלת עמדה כתובה מצד חברת הביטוח ולהיוועץ עם עו"ד העוסק בתחום כדי לבחון את המשך ההתנהלות מול חברת הביטוח.

  בברכה,

  עו"ד רפאל אלמוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635  עדכונים   נזקי רכוש

   מאמרים
   פסקי דין
   הלכות
   תביעות
   שאל בפורום
   שאל בפורום

   שאלות אחרונות בפורום נזקי רכוש

   • מטבח חדש עם הרבה ליקויים

    13.09.21

    עובד בהום סנטר , קניתי לביתי מטבח חדש בהום סנטר ( בצי מורה בשנת חלת גרושה עם 3 בנות ) למרות עבודתי בהום סנטר לא הצלחתי לגרום למחלקת מטבחים לתקן את הל

    מאת: מריוס פוקס Marius Fox

   • שכן שלא נוכן לטפל ברטיבות בתקרה

    21.02.21

    שלום, השכן שלי לא מוכן לטפל ברטיבות שנוצרת אצלי מהדירה שלו. אם אצטרך לפנות לעורך דין כדי לטפל בבעיה, האם בית משפט יפסוק לי כפיצוי גם את שכר טירח

    מאת: יעל

   • נזק שריפה - מחלוקת עם חברת הביטוח

    06.05.19

    שלום ברשותי ביטוח משכנתא על מבנה דירה לפני כ3 חודשים , אירעה שריפה בדירתי. כתוצאה מכך, נגרם נזק כבד לדירה וזאת כתוצאה מפיח שהצטבר על מזגנים, ארונות

    מאת: רועי