מעוניין בייעוץ משפטי?

רחוב התע"ש 3 א' רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635
office@rlaw.co.il
שלח

הורדת דירוג והעלת פרמיה

הגב לדיון
מענה ל־הורדת דירוג והעלת פרמיה
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #8355 תגובה
  נאוה

  לפני כשנה פגע ברכבי נהג שעמד בשולי כביש 4 וניסה להשתלב בכביש מבלי ששם לב אלי. לפי תיעוד המקרה, הצילומים והעד, הנהג שפגע בי אשם.
  לרכב נגרם נזק רב ונאלצתי להשתתף בסכום גדול בתיקון הרכב.
  לנהג לא היה ביטוח מתאים ולכן חברת הביטוח מנסה לתבוע את הנהג (תושב אום אל פחם ) .
  בטוח ההרכב שלי מסתיים בסוף החודש וכשעמדתי לחדש אותו, נדהמתי לגלות שלא בלבד שהפרמייה שלי תעלה למשך 3 שנים, גם נקודות הזכות שלי, כנהג, יורדות.
  אני מקבלת את הדין (המעוות לדעתי) בכך שעלי לשלם את התייקרות הפרמייה ובמידה וחברת הביטוח תצליח לגבות את הכסף מהנהג הפוגע, יושבו הכספים לשלוש השנים, אולם מדוע ניקוד הזכות שלי כנהג יורד כשאיני אשמה בתאונה?
  מחברת הביטוח נאמר לי כי התביעה (העלאת הפרמייה) והניק כרוכים יחד . האם קיימים תקדימים בהם ניתן להבדיל בין תביעה לבין ניקוד ?

  #8377 תגובה
  רפאל אלמוג
  מנהל בפורום

  נאוה שלום,
  לכל חברת ביטוח יש את שיטת החישוב נקודות הזכות שלה, אם בכלל. בתוך כך, לכל חברת ביטוח יש שיקול דעת באילו מצבים להוריד או להוסיף נקודות.
  ככל ובחברת הביטוח בה את מבוטחת יש קשר ישיר בין תביעת הרכוש לבין נקודות הזכות לטובת או לרעת הנהג, הרי שלא ניתן לשנות זאת, אף בהבאת תקדימים מחברות ביטוח אחרות, שכן כאמור לכל חברת ביטוח מדיניות משלה. בפועל, במרבית המקרים, הדבר שקובע את גובה הפרמיה הוא האם הגשת תביעות בגין נזקי גוף או רכוש, ולכן להורדת נקודות הזכות בעת הגשת תביעה, אין השפעה מעשית.

  בברכה,
  רפאל אלמוג, עו"ד

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)

תיאום פגישת ייעוץ

רחוב התע"ש 3 א', רמת גן, 5251245
טלפון: 03-6916637
פקס: 03-6916635
שלח

עדכונים

הירשם לעדכונים

דיני ביטוח

מאמרים
פסקי דין
הלכות
תביעות
שאל בפורום
שאל בפורום

שאלות אחרונות בפורום תביעות ביטוח

 • ביטוח תלמידים

  03.12.19

  שלום לפי מיטב ידיעתי על צלקת בלבד אין כיסוי ביטוחי . אבל כאן (חוות דעת ע"י מומחה 10% נכות +5% צלקת) מאחר ויש 10% נכות צמיתות, האם על הצלקת + נכות זכ

  מאת: משה

 • הורדת דירוג והעלת פרמיה

  20.11.19

  לפני כשנה פגע ברכבי נהג שעמד בשולי כביש 4 וניסה להשתלב בכביש מבלי ששם לב אלי. לפי תיעוד המקרה, הצילומים והעד, הנהג שפגע בי אשם. לרכב נגרם נזק רב ונאל

  מאת: נאוה

 • רכב

  15.08.19

  נסעתי לתומי בכביש דו סטרי לחד סטרי תוך כידי נסיעה רגילה הופיע לי רכב מצד שמאל ונגח אותי בזמן שלי לא היה שום תמרור ולצד הפוגע נצב תמרור סע ותן זכות קדי

  מאת: עדי